Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Mit tettetek annak...

Orvosisok! Mit tettetek annak érdekében, hogy felvegyenek az egyetemre? (lejjebb)

Figyelt kérdés

Év elején határoztam el, hogy az orvosira akarok menni, előtte ügyvéd szerettem volna lenni.

Mivel a tudásom elég gyatra volt bioszból és kémiából is, egész évben jártam érettségi előkészítőre, megvettem azokat a könyveket, amiket ajánlottak (Ötösöm lesz kémiából és genetikából, Mozaik kiadó tankönyvei, Panemsulis bioszkönyv, Villányi Attila Kémia a kétszintű érettségire c. könyve, Nagy biológiai fel.gyűjt.), meg is tanultam őket, mégse értem velük semmit, hiszen hihetetlenül rossz lett az emelt bioszom!!


Már eldöntöttem, hogy jövőre újraérettségizek, de rettegek, hogy akkor sem sikerül majd, vesztek egy újabb évet, és feleslegesen küszködtem...


Ti mit tettetek a sikeres felvételi érdekében?


2012. máj. 15. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne keseredj el és ne add fel! A biosz és kémia elég összetett tantárgyak, én úgy vettem észre, hogy nem elég, hogyha megtanulom az egészet, kell egy kis idő amég leülepednek a dolgok és sok gyakorlás, több szemszögből való átgondolás, mire a sok adatból olyan tudás lesz, ami alkalmazható emelt szinten, ahol ugye komplexebb gondolkodást várnak el. Elég bátor dolog volt ez a hirtelen váltás, ráadásul csak fél éved volt megtanulni mindent, ami nem elég. Sokan vannak, akik azt mondják, hogy bezzeg majd egyetemen mennyit kell tanulni, az semmi egy emelt érettségihez képest. Ez se keserítsen el, mert szerintem minden tárgyban rá kell érezni az alap logikára, alap összefüggésekre, sokszor az alap dolgokat a legnehezebb megérteni és utána már a többi simán megy. Meg persze eddig nem voltunk hozzászokva, hogy több száz oldalból kelljen felelni. Az az egy fontos, hogy érdekeljen mindkettő. Ha ez megvan, akkor nem lesz probléma. Sok sikert kívánok neked :)

Ez a pasas, aki meg itt veri a nyálát nagyon vicces. Kereshet valaki akármennyit, az intelligencia nem megvehető :D

2012. máj. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,nagyon jol esik,h ilyen kedvesek vagytok! :)
2012. máj. 17. 08:49
 13/15 anonim ***** válasza:
a mérnök válaszolóval azért nem értek egyet, mert ő az anyagi oldalát nézi a dolgoknak. Orvosnak lenni elkötelezettség, hivatás, ezt nem a pénzért csinálja az ember. Én azt tudom mondani, hogy azért még nézz körül, mert nem az az egyetlen lehetőség, ha szereted a biológiát és a kémiát. Sokáig én is orvos akartam lenni, amíg rá nem jöttem, hogy a kreativitásom és szabadságvágyam sokkal jobban kiélhető kutatóként, így kerültem az ELTE-re és molekuláris biológiával foglalkozom. A kutatói munka is megkövetel legalább annyi tudást, mint az orvosi, nem fogsz kisebb tudással kikerülni az egyetemről. Orvosként nagyon sokat kell dolgozni megkötötten, fix munkaidő, akár 12 órás vagy hosszabb időközökben, hajnalban is beszólhatnak, hogy van eset, sok szívással jár, mert kb 10-15 év, mire rendesen orvosnak hívhatod magad és munkába állhatsz a létra legalján havi 100-120 nettóval. Ha pedig tudományos fokozatot akarsz, tehát mondjuk vannak ambícióid osztályvezetőség vagy ilyesmi felé, akkor phd-t is tenned kell, ami megint csak legalább 3 év. Kutatóként pedig akkor mész be a laborba, amikor akarsz, nem vagy időhöz kötve, elvégre magadnak dolgozol, felfedezel, publikálsz, konferenciákra jársz és előadásokat tartasz, tanítasz az egyetemen, szóval nagyon jó és azért többet tudunk keresni, mint egy orvos, csak tudni kell hol kell elhelyezkedni. Annyira széles a paletta biológusként, tanulhatsz msc-n genetikát, molekuláris biológiát, növénytant, állattant, őslénytant, idegrendszert, biofizikát, biotechnológiát (ez nagyon felfutóban van manapság) de elmehetsz a biológus bsc-vel valami közgázos vagy hasonló szakra is és lehetsz úgy pl gyógyszercégnél valami vezető beosztású emberke, meg ha már itt vagyunk gyógyszergyáraknál is lehet biológusként dolgozni, de ott vannak a biomérnöki vagy vegyészmérnöki szakok, a molekuláris bionika a Pázmányon, ahol a biotechnológia és bioinformatika elég jó, robot művégtag tervezés, génsebészet, hasonló dolgok a biotechnológia. Annyira sok a lehetőség, nézz szét, mielőtt csak az orvosiban gondolkoznál.
2012. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

legutóbbi válaszoló vagyok:

azt kihagytam, hogy biológusként is kell tenned phd-t, ha tudományos fokozatot szeretnél, de már az bsc alatt elkezdhet az ember kutatni, nem nehéz mentort találni az egyetemen, én már középiskolában kutattam 2 évvel az érettségi előtt, és a 3 éves bsc után jön a 2 éves msc, majd 3 év phd, szóval kb 10 év, mire ledoktorált biológus leszel, de már előtte évekkel dolgozni kezdhetsz a tanulmányok mellett laborokban vagy ahol érvényesülni tudsz, szóval pénzt is kereshetsz és nem lesz monoton az egyetemi élet. Vannak akik az msc alatt már fizetett munkában állnak laborokban, a phd ösztöndíj pedig 90-95 ezer körül van, ha jól emlékszem, mellette ha dolgozgatsz laborban, akkor nem lesz rossz sorod. Én nagyon nem bántam meg, hogy nem az orvosit választottam, sőt, ismerek olyat, aki orvosira ment, de megbánta és kutatni jön ő is, most 6. éves :) Ha van kérdésed vagy ilyesmi, akkor írj privátban, igyekszem válaszolni legjobb tudásom és a kapcsolataim szerint, szívesen segítek.

2012. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
engem tavaly 1 pont híján nem vettek fel , nem keseredtem el , a lényeg az elhatározás , ha tényleg orvos akarsz lenni akkor megteszel mindent h az is légy , én csináltam még 1 nyelvvizsgát + újra érettségiztem bioszból emelten , most nagyon remélem h meglesz , sok sikert neked is !
2012. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!