Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Mit tettetek annak...

Orvosisok! Mit tettetek annak érdekében, hogy felvegyenek az egyetemre? (lejjebb)

Figyelt kérdés

Év elején határoztam el, hogy az orvosira akarok menni, előtte ügyvéd szerettem volna lenni.

Mivel a tudásom elég gyatra volt bioszból és kémiából is, egész évben jártam érettségi előkészítőre, megvettem azokat a könyveket, amiket ajánlottak (Ötösöm lesz kémiából és genetikából, Mozaik kiadó tankönyvei, Panemsulis bioszkönyv, Villányi Attila Kémia a kétszintű érettségire c. könyve, Nagy biológiai fel.gyűjt.), meg is tanultam őket, mégse értem velük semmit, hiszen hihetetlenül rossz lett az emelt bioszom!!


Már eldöntöttem, hogy jövőre újraérettségizek, de rettegek, hogy akkor sem sikerül majd, vesztek egy újabb évet, és feleslegesen küszködtem...


Ti mit tettetek a sikeres felvételi érdekében?


2012. máj. 15. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Menj a jogra egy orvosnak tudás kell,nem kegyelem kettesek.
2012. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

az első válaszolóra ne figyelj, inkább nem is kommentálnám.


senki nem születik zseninek, és szerintem nem sokan tudják 14 évesen eldönteni, hogy mik akarnak lenni. a kémia és biosz oktatás a középsulikban gyatra - nem csoda, ha nem megy.


ne keseredj el, ha ez az amit igazán szeretnél, akkor fuss neki újra.


nem gondolom, hogy a képességeiddel van gond, csupán önállóan tanulni nem könnyű iránymutatás nélkül, nagy káosz sülhet ki belőle.


ajánlom, hogy járj el kémia és biosz tanárhoz heti legalább 2 alkalommal, akivel egy normális tematikát követhetsz. midnent részletesen nézzetek át.


sajnos 1 év nem lehet bepótolni 4 évet úgy, hogy le is ülepedjen, de attól még, hogy későn jöttél rá, még nincs veszve semmi.


unokatesóm is másodszorra került be orvosira, azóta már általános orvos.

2012. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ki mondta, hogy a kegyelem 2-esre hajtottam???? azt akartam, hogy felvegyenek, ezért tanultam ennyit...

amúgy meg ha nem tudsz segíteni, inkább ne írj semmit -.-"

2012. máj. 15. 21:19
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást, kedves 2. :)
2012. máj. 15. 21:20
 5/15 anonim ***** válasza:

Én személy szerint csak biológia és fizika faktra jártam. Plusz megcsináltam két nyelvvizsgát.

A bioszt mindig is szerettem, szívesen olvasgattam, meg nagyon gyorsan rám is ragadtak a dolgok. Fizikából meg emelt szinten tanultam az anyagot, így a közép nem volt vészes (bár megjegyzem, hogy az emelt bioszom így is jobb lett, mint a közép fizika:DDD).


Először is szerintem gondold végig azt, hogy mi lehetett a hiba.

Miket rontottál el? Miért rontottad el őket?

Figyelmetlenség volt? Vagy nem tudtad értelmezni a feladatot? Vagy olyan dolgok voltak benne, amiről nem tudtad, hogy követelmény?

Számolások nem mentek? Vagy elméleti hiányosságok voltak?

2012. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szereted a kémiát és a biológiát? Nekem úgy tűnik, hogy nem, csak szükséges rosszként gondolsz rájuk az orvoslét felé vezető úton. Csakhogy ez nem jó hozzáállás, mert a biosz és a kémia 6+x évig fog kőkeményen kísérni az egyetemen, sőt utána az egész életedben ezzel fogsz foglalkozni. Én is fogorvos akartam lenni sokáig, de érettségi előtt másfél évvel rájöttem, hogy ez nem nekem való.
2012. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Én is csak azt tudom mondani amit az egyik válaszoló előttem: hogy 4 évi tanulást nem lehet (vagy csak ritkán) behozni egy évvel. Se a biosz se a kémia nem egy könnyű tárgy. És lehet hogy be tudtad vágni az anyagot, de kell egy kis idő amíg átlátod az egészet úgy ahogy van. Egyszóval kell egy kis idő amíg "érik" a dolog.


Én 7-es korom óta orvos akartam lenni és mégis csak másodjára vettek fel...

Ilyenkor nem kell kétségbe esni és feladni, újra kell próbálkozni!

Szóval hajrá és ne add fel!

2012. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

3 évet tanultam főiskolán mérnöki szakon, 22 évesen már egy Mo.-i gyár műszakvezetője voltam, most 32 vagyok, nettó 1,4M fizetéssel. (azóta + 2 egyetemi diplomát is fizettek, és +2nyelvvizsgám is van szintén(


Az a barátom, aki orvosnak jelentkezett, körzeti doktor, egy isten háta mögötti körzetben, havi netto 100e ft-ért szakadt Dácia-val (igen, még van ilyen autó :-o), és kb.10milliós hitellel - ebből a diákhitele kb. 3millió.. :-/


Sok sikert a doktorihoz - gondolom apui-anyuci amúgy is doktor/ügyvéd lehet, és tolja a pénzt... :-/, szv. ez nem számít nálatok.

2012. máj. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Szia!!


Nos én is azt mondom, h ha ezt szeretnéd csinálni, akkor ne add fel.

Az én nővérem most másodéves.

Ő háromszor próbálkozott mire felvették.

Biosz és kémia faktra járt meg különtanárhoz is, de mégsem sikerült neki első alkalommal.

Másodszorra felvették a gyógyszerészire, ott végigcsinálta az első évet és közben újra érettségizett.

Harmadjára végül bejutott, pár tantárggyal kevesebből kellett vizsgáznia, mert át tudta vinni őket a gyógyszerésziről.

Azt mondta, hogy nagyon nehéz az egyetem, de kitart és szépen halad előre.

Ő nem bánta meg az "elpazarolt" éveket, mert sok tapasztalatot gyűjtött, érettebb lett és több ismerőse is van az egyetemen (ex csoporttársai).


Sok sikert!! :)

2012. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

kedves ma 00:50-es: ami azt illeti, nem vagyunk gazdagok, de köszi a kedves és hasznos kommentet...

a többieknek pedig köszönöm szépen a biztatást!! :)

2012. máj. 16. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!