Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosin nagyon nehéz a fizika?

Az orvosin nagyon nehéz a fizika?

Figyelt kérdés
Még gimnazista vagyok, 10.-es, és nem annyira megy a fizika, de kémiából és bioszból jó vagyok(ebből a kettőből akarok majd emelt szinten érettségizni). Általában megértem a fizikaanyagot(nagy nehezen), de néha vannak homályos foltok a fejemben. Ha nagyon húzós ez a tárgy, akkor emiatt ne menjek, még akkor se ha a többi tantárgyból jó lennék?

2012. ápr. 29. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Áhh, simán túlélhető.

Max egy kicsit szenvedni fogsz vele:)

Én a kémiát utáltam, nem is voltam jó, ráadásul nem is érettségiztem belőle, mégis meglett elsőre az orvosi kémia is meg a biokémia is (az előbbi 4-es, az utóbbi 5-ös lett).

Lesznek nagyobb nehézségek is, a fizika nem vészes.

2012. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Én meg kettes vagyok kémiából. :/ Fizikából 5ös. Mondjuk nem orvosira készülök, hanem villamosmérnökire.
2012. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Köszönöm, így legalább emiatt nem idegeskedem annyira :). Az amúgy igaz, hogy nem sok köze van a gimnáziumi anyagnak az orvosis fizikához?

2. válaszoló: Hát igen, a villamosmérnökire a fizika az kell rendesen, a kémia nem olyan fontos :)

2012. ápr. 29. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem sok köze van hozzá.

Én nem is aggódtam miatta anno amikor felvettek, pedig én semmit sem tanultam gimiben fizikából. És ezt úgy értsd hogy SEMMIT, 3 éven át filmeket néztünk.


Aztán egyetemen olyan alapfogalmakat nem tudtam, hogy az szégyen. Végül csak túl éltem, de kemény menet volt. És jó ha tisztában vagy legalább az alapvető fizikai fogalmakkal. Ezt leszámítva tényleg nem sok köze lesz hozzá.

2012. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!:)

érdekes, én is pont ugyanebben a helyzetben vagyok..:D

a biosz meg a kémia jól megy, én is ezekből fogok emeltezni, ha minden jól megy, és ugyanígy orvosira készülök.

A fizikát meg megtanulom, a feladatokat begyakorlom, de nem éppen a kedvencem...

De ahogy hallom, azért annyira nem halálos a fizika..:)

ja, és bocsi, hogy csak így írok, de jó látni, hogy te is pont így vagy ezekkel a tantárgyakkal.

(offtopic: melyik egyetemre készülsz?:))

16/L

2012. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Orvosin fizikából többnyire olyanokat fogtok tanulni, ami szükséges lesz, tehát inkább biofizika.
2012. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A fizikát én is megtanulom, elég sokat gyakorolom doga előtt, aztán 4-5-re sikerül általában. Amúgy a Semmelweisre készülök, más városba nem mennék.

2012. ápr. 30. 17:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Föl is vettek?
2013. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!