Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Éden Hotel 2-ben az új srác...

Éden Hotel 2-ben az új srác 22 évesen hogyan, milyen iskolában lehet angol, matek, fizika tanár?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, hogy lehet 22 évesen tanár valaki?

2012. márc. 27. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

18 évesen végzett a gimivel + 4 év a tanári diploma megszerzése = 22

hol itt a gond? Minek nézed azt a nép butító műsört?

2012. márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit nehezen áll össze.

A tanári képzés már nem 4 éves. 3 év BSc vagy BA után két év MSc vagy MA kell, tehát összesen 5 évet kell eltöltenie az iskolapadban.

Akárhogyan is számolom, 23 évesnek kell lennie a delikvensnek, mire végez. Persze ott vannak azok, akik nyáron születtek és az egy évvel idősebbekkel járnak egy osztályba, ők lehet, hogy a diplomaosztójukon még csak 22 évesek. Na de ez sem stimmel: ha nyáron végzett, már betöltötte a 23-at, ha meg januárban, akkor eleve "kiesett" neki egy félév, tehát szintén 23-nak kell lennie.

De van egy kiskapu: előfordul, hogy egyes, tanárhiányban szenvedő iskolák már utolsó éveseket is felvesznek tanítani. A pontos hátterét nem tudom, hogy működik, a gyakorlatot biztosan beírják abba az iskolába, de közben elég sok órát megtart a delikvens. Így akár elő is fordulhat, hogy még csak 22 éves, de már tanít.

Csak itt a jó kérdés: hogy fog ő végezni? Általában nem azért veszik fel a végzősöket az iskolák, hogy egy kicsit lébecoljanak náluk, aztán elhúzzanak süttetni a hasukat Mexikóba. No meg végezni sem könnyű úgy, ha közben valóságshow-ban űzi az ipart az ember.

Ez az angol-matek-fizika tanári hármas pedig érdekes. Jelenleg kétszakos tanárokat képeznek a bolognai rendszerben, de természetesen nem kizárt, hogy valaki felvegyen egy harmadik tanári szakot is. Ha ideje és tehetsége engedi, megvan rá a lehetőség. Csak mondjuk a matek és a fizika eléggé "melós" tárgy, a közhiedelemmel ellentétben az angol sem csak annyiból áll, hogy "heló, hádujudú", úgyhogy nem tudom, honnan lett annyi ideje, hogy itt hirtelenjében nekiálljon TV-ben szerepelni.

2012. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon kamusnak tünt, ezért tettem fel a kérdést!

köszi a választ

2012. márc. 27. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha iskolában tanít,akkor valószínűleg végzős az egyetemen,és a tanárhiány miatt az adott iskola foglalkoztatja őt-bár még nem diplomázott le.


De lehet magántanár is,sokan képesítés nélkül tanítanak,mondjuk jó volt a fent említett tárgyakból,vagy ezekre épülő szakra jár az egyetem/fősulin,és mellette matek-fizika-angol oktatást vállal gyerekeknek.

2012. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem bőven elmehet tanárnak
2012. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom kiről van szó, de elvileg lehetséges.

18 évesen felveszik mondjuk matek szakra. Minornak választja az angolt.

Utána 1 évvel később felveszik fizika szakra, minornak választja a matekot (vagy első felvételkor angol és valami nem tanári minort választ, van ilyen és még sok egyéb lehetőség).


21 évesen szerez alapdiplomát. Felveszik tanári mesterre úgy, hogy még 2 féléve hátra van a 19 évesen kezdett jogviszonyból.


22 évesen megvan a második alapdiploma, illetve 2 félév már megvan a tanári mesteren is.

Ezzel már bőven tud állásajánlatokat "kapni". Nálunk a faliújságon folyamatosan keresnek tanári mesteren tanulókat és felveszik őket (oktatási törvény engedi).


Másik lehetőség: 17 évesen vették fel egyetemre (nekem is volt ilyen évfolyamtársam, 1 évet "ugratták" általánosban).


Tehát elvileg látok rá lehetőséget, hogy 22 évesen, végzősként már tanárkodjon valamelyik iskolában.

2012. márc. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!