Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy "működik" egy egyetem?

Hogy "működik" egy egyetem?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg szeptembertől fogok egyetemre járni (elte btk-s leszek) de nagyon nem tudok az egyetemek működéséről semmit.Az igaz,hogy nincsen osztály,csak egy nagyobb évfolyam?Akkor hogy működik a közösség?Mi alapján döntöd el,hogy milyen órákat vegyél fel?

(Igazából mostani egyetemisták véleményét várom)


2009. jún. 18. 09:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
olyan dolgokat is írjatok le légyszi,amik nektek mindennaposak és teljesen magától értetődőek :)
2009. jún. 18. 09:39
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én amikor elsős voltam, ha nem lett volna mentorom, sírtam volna csak hetekig, nélküle semmire nem mentem (így is sokszor a bőgés vett elő). Most leszek már harmadéves, de még mindig csak alig kapizsgálom hogy működnek a dolgok. Állandóan hívkálom a többieket és kérdezősködök mert soha nem értek és nem tudok semmiről semmit. Már elfogadtam hogy így fogom végig vinni az egyetemet mert képtelen vagyok felfogni ami ott megy.


De ez nem általános, lehet csak nekem nehéz a felfogásom és az értelmezőképességem.


Azt tudom ajánlani valahogy járj utána ki lesz a mentorod és vedd fel vele a kapcsolatot, msn, skype, telefon, email!

2009. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és hol lehet ilyen mentort "szerezni"?vagy mindenki kap egyet maga mellé?ahhoz elég sok diák van...

meg engem tuti nem fog senki sem választani,nem vagyok valami népszerű meg menő...akkor mi lesz?

2009. jún. 18. 09:45
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Menj el gólyatáborba. ÁJK-n úgy volt, hogy augusztusban volt a gólyatábor, ott megtudtuk melyik csoportban leszünk és a felsőbb éves instruktorok elmondtak mindent, amit tudni kell. Addig meg nem maradsz le semmiről, ha odafigyelsz, akkor fel lehet fogni rövid idő alatt, nem egy bonyolult dolog.


Gólyatábort ki ne hagyd, nálunk aki kihagyta egyrészt lemaradt egy tök jó mókáról, másrészt nem tudott meg egy csomó mindent és pl elfelejtett felvenni egy tárgyat, így évet csúszott miatta meg ilyesmi. Ott elmagyaráznak mindent.


Egyébként van az évfolyam, azon belül vannak a csoportok. Nálunk van 20 csoport, szemináriumokra a saját csoportoddal mégy, előadásra az egész évfolyam. Ezen kívül lesznek felvehető fakultatív óráid, értelemszerűen azokkal, akik még felveszik.


Amit kötelező felvenni azt elmondják, a fakultatívakból meg elszokták mondani, hogy X oktató gáz, fel ne vedd az óráját, mert sose hevered ki, Y viszont jó fej, be se kell menni stb.

2009. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ja, nálunk "mentort" instruktort nem személyenként kaptunk, hanem a mi "házunk" (2 csoport) kapott a házhoz tartozó instruktorokat, vagy ötöt. Az ő nevüket, meg számukat a gólyatábori behívóban kaptuk meg, mikor benne volt X házba osztottak be. A házban volt 2 csoport, de nem mondták el csak a végén, hogy ki melyikben lesz a kettő közül, épp azért, hogy ne legyen elkülönülés, hanem mindenki barátkozzon.
2009. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Akinek nem hasznos az legyen szíves akkor valami hasznossal ellátni a kérdezőt.
2009. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért szerintem nem ennyire kritikus a helyzet.Beiratkozáskor kapsz egy füzetet amibe le van írva minden(Pázmányon így volt,gondolom Eltén is,és ott elég érthető volt.),és még a tárgyfelvétel előtt ha elolvasod megérted.Aztán építs ki kapcsolatokat,kérj telszámokat,ismerkedj össze minél több egyetemistával,esetlen felsőbb évesekkelaz nagyon fontos.Kérdezed,hogy milyen a közösség,hát olyan amilyet kialakítasz magadnak ebben más mint a gimi,ahol kb. ismersz mindenkit névről.
2009. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10:57-es vagyok

esetlen=esetleg

2009. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Órákat meg úgy veszel fel,hogy megnézed,hogy miket ajánlanak első félévre,felveszed azokat,ha beteltek a helyek,akkor nézel 2-3 féléves tárgyakat,vagy ha már több éven keresztül nem tudsz valamit felvenni,akkor szólsz TO-n,hogy csináljanak már neked helyet.
2009. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
BME-n is csoportokra vannak osztva a diákok és 2-3 felsőbbéves segíti őket, de minket pl. nem igazán segítettek. Igazából nem nagy cucc boldogulni, mert az információk elég jól terjednek az évfolyamon, mindenről tudni fogtok. Minden tanárról mondanak jót is, rosszat is, de majd úgyis eldől, hogy te kit bírsz. Meg aztán mondják azt is, hogy az xy tanszék egy inkorrekt, szemét banda, de úgyse hiszed el, amíg a saját bőrödön nem tapasztalod. Ahogy belecsöppensz az egyetemi életbe, minden egyértelmű lesz. Csak oda kell figyelni.
2009. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!