Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ALK szakon létezik helyhiány...

ALK szakon létezik helyhiány miatti elutasítás?

Figyelt kérdés
Vagy ha ALK szakra jelentkezem és a pontszámom megfelelő,akkor mindenképpen felvesznek?

2012. febr. 23. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ALK szakra

Ez milyen szak? Nem értem.

2012. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Minden rosszindulat nélkül kérdezem,hogy nem jelentkeztél még sose felsőoktatási intézménybe?:) Mert akkor nem hiszem,hogy tudsz Nekem válaszolni...:)

A= alapképzés L= levelező K= költségtérítéses (idén már önköltségesnek nevezik.)

2012. febr. 24. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem nem vesznek fel,ha betelik a keretszám akkor nem
2012. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden rossz indulat nélkül AKL-szak nem létezik így külön. Valamilyen szakot indítanak AKL formában. drága
2012. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerinted az ALK nem megfelelő jelző a szak elé? Nem mondhatom azt,hogy levelező és költségtérítéses szakokra jelentkeztem,mert olyan szak nincs?:) Teljesen érthetetlen amit mondasz. A szakokat kategorizálhatom így is és megnevezésük szerint is szerintem,de akár mondhatom azt is hogy Bp.-i szakok nem?:) Az a budapestit jelenti. Attól függ miről akarok beszélni...

Hát komolyan mondom...

2012. febr. 24. 15:23
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi,mert eddig Mindenkitől azt hallottam,hogy ALK-n tuti felvesznek ha megvan a pontszámom,de Én csak kétlem,hogy ez így lenne...csak van ott is max. létszám,vagy ilyesmi!:) Úgyhogy akkor már ketten gondoljuk így!:)
2012. febr. 24. 15:25
 7/11 anonim ***** válasza:

AZ ALK NEM SZAK. szak a pl a dietetikus eü fősulin, Szak egy tanár szak. AZ ALK annak megjelölése ,ohgy milyen képzési formában fogod az általad választott szakot végezni. Te nem írtál pontosan.


Nézd csak meg a felvi.hu táblázatait: első oszlop képzési szint A munkarend L finnaszirozás: K


Ez egyik sme szak... és még te jelentkezel felső oktatásba.


Meghirdetett képzések táblázata

„Képzési szint" oszlop


A - alapképzési szak: Az alapképzésben alapfokozat (baccalaureus, bachelor) és szakképzettség szerezhető. Az alapfokozat feljogosít a mesterképzés megkezdésére.


O - egységes, osztatlan képzés: Néhány szakon egységes, osztatlan képzésben vehetnek részt a jelentkezők, ezeket nem bontották alap- és mesterképzésre. A képzés a mesterfokozat megszerzésével zárul.


F - felsőfokú szakképzés: Felsőoktatási intézmények által hallgatói jogviszony keretében folytatott, felsőfokú végzettséget nem adó szakképzés, amely beszámításra kerülhet a felsőoktatási intézmény alapképzésébe, és egyben az Országos Képzési Jegyzékben szereplő felsőfokú szakképesítést ad. A Felvi.hu kizárólag a hallgatói jogviszonyt eredményező felsőfokú szakképzéseket tartalmazza.


M - mesterképzés: A mesterképzésben mesterfokozat (magister, master) és szakképzettség szerezhető. A mesterfokozat a második felsőfokú végzettségi szint. Mesterképzésre az vehető fel, aki legalább főiskolai alapképzésben vagy a kétciklusú képzési szerkezet szerinti alapképzésben szerzett oklevéllel rendelkezik, ezen felül egyes szakok esetében egyéb feltételek is lehetségesek, lásd az aktuális meghirdetéseket.


Figyelem! A felsőfokú végzettséggel rendelkezők alapképzésre, egységes, osztatlan képzésre, felsőfokú szakképzésre vagy - megfelelő oklevél birtokában - mesterképzésre egyaránt jelentkezhetnek.

„Munkarend" oszlop


N - nappali munkarend szerinti képzés: Az adott szak képzési és kimeneti követelményében meghatározott teljes óraszámban folytatott képzés, amelyben a képzés félévenként legalább háromszáz tanórából áll, illetve amelyet heti öt napból álló tanítási hét keretében, a munkanapokon kell megszervezni. Ez utóbbi rendelkezéstől a felsőoktatási intézmény hallgatói önkormányzatának egyetértésével el lehet térni.


E - esti munkarend szerinti képzés: A részidős munkarendű képzés egyik fajtája (a részidős képzés időtartama a teljes idejű képzés tanóráinak legalább harminc, legfeljebb ötven százaléka lehet). Az esti munkarend olyan oktatásszervezési rend, mely szerint a hallgatók tanóráira a szorgalmi időszakban munkanapokon tizenhat óra után vagy a heti pihenőnapon kerül sor.


L - levelező munkarend szerinti képzés: A részidős munkarendű képzés egyik fajtája (a részidős képzés időtartama a teljes idejű képzés tanóráinak legalább harminc, legfeljebb ötven százaléka lehet). A levelező munkarend olyan oktatásszervezési rend, mely szerint - az érintett hallgatókkal kötött eltérő megállapodás hiányában - a hallgatók tanóráira tömbösítve, legfeljebb kéthetenként munkanapokon vagy a heti pihenőnapon kerül sor.


T - távoktatás: Sajátos információ-technológiai és kommunikációs taneszközök használatával az önálló hallgatói munkára épülő képzés, amelyben a tanórák száma nem éri el a teljes idejű képzés tanóráinak harminc százalékát. Távoktatásban kizárólag költségtérítéses képzéseket lehet hirdetni. Az adott szakon a képzéshez szükséges óraszámot, heti, havi, féléves pontos időbeosztását minden munkarendben a felsőoktatási intézmények határozzák meg. Egyes felsőoktatási intézmények speciális időbeosztással oktatnak, erről az adott képzés meghirdetésénél adnak tájékoztatást.

„Finanszírozási forma" oszlop


A - államilag támogatott képzés: A képzés keretében az oktatás költségeit - a felsőoktatási törvény eltérő rendelkezése hiányában - az állami költségvetés viseli.


K - költségtérítéses képzés: A képzés keretében az oktatás költségeit a hallgató viseli.

„Választható szak" oszlop


Ebben az oszlopban található a szak, egyes esetekben a szak és szakirány, továbbá a szak, a képzés helyének és a képzés nyelvének együttes megnevezése is.

2012. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Példa: Valakivel beszélgetek arról,hogy mit fogok tanulni a fősulin és közben megkérdezi milyen szakra jelentkeztem. Ezalatt nyilván nem arra fogok gondolni amiről eddig is beszéltünk,hanem hogy fizetősre vagy államira. Ehhez nem kell úgy feltennie a kérdést,hogy milyen formájú (ahogy Te írtad) szakra megyek,hogy megértsem.

Másik pl.: Mondhatom úgy is hogy pl. tanító szakra jelentkeztem,mondhatom úgy is,hogy tanító képzésre,de ugyanúgy használhatom azt is,hogy ALK szak és ugyanúgy,hogy ALK képzés,ATTÓL FÜGG,HOGY MIRŐL BESZÉLÜNK.


A kérdésemben is nem volt az lényeg,hogy ALK milyen szakról kérdezek,csak maga,hogy ALK. Miért ne használhatnám jelzőnek ha egyszer lehet és egyébként eddig Mindenki meg is értette!:)

De örülök,hogy mostmár legalább utána néztél mit jelent az ALK és a többi jelzés,gratulálok ma is okosodtál picit!:) A jó pap amúgy is holtig tanul.:)

S Bennem továbbra sincs rosszindulat,csak fogd már föl,hogy miről beszélek.

2012. febr. 24. 15:41
 10/11 A kérdező kommentje:
Nevetséges pl. jelentkezem egy tanfolyamra és nem mesélhetem azt egy ismerősömnek,hogy "Képzelt felvettek egy ingyenes képzésre!" mert nincs olyan képzés,hogy ingyenes?:D ...stb.
2012. febr. 24. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!