Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME ipari termék-és formater...

A BME ipari termék-és formatervező mérnöki szakán szeretnék tovább tanulni. Mennyire nehéz ezt elvégezni?

Figyelt kérdés

Egy erős gimnáziumba járok(jelenleg 11. osztályba), 4-5-ös tanuló vagyok(inkább 5), a matekot és a fizikát emelt szinten tanulom, jól mennek. A rajz is nagyon jól megy. A gondom az elsősorban, hogy az a fajta ember vagyok, aki inkább kreatív, illetve reál beállítottságú. Gondom van a magolós tárgyakkal, és képtelen vagyok sokáig fentmaradni miattuk.

Tehát ilyen jellegű nehézségekre gondolok:

-Mennyi idő jut alvásra?( ha 7-8 óránál kevesebbet alszom, akkor zombi leszek:S)

-Mennyi idő jut hétvégén pihenésre?

-Van-e idő mellette dolgozni?

-Milyen a magolós, a reálos és a kreativitást igénylő feladatok aránya?


2012. febr. 6. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibáért: "továbbtanulni"
2012. febr. 6. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nekem a nővérem járt ide, úgyhogy lehet h pontos válaszokat nem tudok adni, de mivel én is bme-s vagyok azért van rálátásom a dolgokra.

Szerintem a magolós-reálos-kreatív tárgyak kb egyenlő arányban lehetnek. Magolós tárgyak sajnos mindenhol vannak a bme-n, ezt nehéz kikerülni. Talán a reálos tárgyak az elején túlsúlyban vannak.

Hogy mennyi idő marad alvásra? Meg pihenésre hétvégén? Ezek a dolgok nagyon függnek attól, hogy neked speciel mennyire megy jól/gyorsan a tanulás. Ezt sajnos nem fogja tudni neked senki előre megmondani, és te is csak az egyetemen fogsz rájönni. Mindig lesznek a BME-n olyanok, akik a sok bulizás mellett is jó tanulók, és olyanok, akik ugyanezt a szintet csak úgy érik el, hogy alig járnak el valahova. Az előbbieknek mázlijuk van, reménykedhetsz h neked is így fog menni;) Szabadidőd meg lesz valamennyi, kérdés h hogy osztod be az idődet, mennyire kezdesz neki időben a tanulásnak. Ha a "mindent az utolsó percre hagyok"-típusba tartozol, akkor lesznek alvás nélküli éjszakáid. Nővéremet úgy láttam, hogy volt egész sok szabadideje, csak leadások előtt sokat éjszakázott, de általában hétközben eljárogatott szórakozni. (Én az a típus vagyok, aki inkább rendesen alszik, és kevesebbet jár el otthonról - sztem mindkettő kivitelezhető a formatervezőn)

Dolgozásra viszont kétlem hogy lesz időd mellette.

Remélem tudtam segíteni valamennyit, és hátha jön valaki aki ide járt és tud neked pontosabb válaszokat adni :)

2012. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen a választ.

Én nem igénylem, hogy hétköznap eljárjak szórakozgatni, csak annyit, hogy lehessen enni, aludni, meg az ilyen alapvető szükségleteket ellátni:D

Ezt nem fejtettem ki a kérdésemben, de a barátom egy ismerőse(aki ugyanebbe a gimibe járt), építészmérnökin van. Nekem is ez volt az eredeti tervem, de az a lány azt mesélte, hogy annyi házijuk van, hogy 4,5 órákat alszik, és a vizsgaidőszak az még "pihenésnek" is számít, ami szerintem tarthatatlan egy olyan alvásigényű valakinek, mint én. És mivel az ipari termék-és formatervező szakot is kreatív szaknak gondolom, szerintem itt sem spórolnak a házikkal. Tehát a ennek a mennyiségére is kíváncsi lennék, ha valaki tudna rá válaszolni.

2012. febr. 6. 22:37
 4/6 Nasu válasza:

Szia! :) Én terméktervezős vagyok, igaz még csak a második félévet csinálom, de remélem tudok segíteni neked.

Nos, az alvás az egy olyan dolog, hogy tényleg attól függ, hogy te milyen típusú ember vagy. Én mindent az utolsó pillanatra hagyok, ezért a beadandók/házik/zh-k előtt sokáig fent vagyok (ez eddig a legdurvább esetben hajnali 3 volt :'D). Igazából a félév közepe az az időszak, amikor felhalmozódnak a teendők, egyébként az első négy hét az általában lightos. Én szinte végigbuliztam a mostani félév elejét, az utóbbi két hétben viszont hajnali 2ig tanultunk szinte minden nap. Most megint jön egy laza időszak, két hétig alig lesz valami.:)

Hétvégén háááát...én általában megoldom, hogy jusson idő pihenésre, de végülis ez is attól függ, hogy hogy intézed a dolgaidat, meghogy mennyire vagy jó az adott tantárgyakból.

Ha a matekot és a fizikát emelt szinten tanulod, akkor az nagy előny. :) Sok reálos tárgy lesz az első félévben: matek, mechanika, kémia, anyagismeret. Ezekhez nem árt a jó matek és fizika tudás. Magolós tárgy főleg a terméktervezés módszertana, illetve a munkavédelem. Ezekhez ilyen 200 oldalas pdf-eket kell majd átnézni, de mindkettőre sok időd lesz, nem kell tartani tőlük. :) Kreativitást főleg az említett terméktervezés módszertana tantárgy igényel, az első félévben tervezni kell majd valamilyen háztartási eszközt, a csapatomnak pl porszívó volt a feladata. :) Rajzos tárgyak pedig a szabadkézi rajz és az ábrázoló geometria. Illetve van még informatikai rendszerek, itt elkezditek majd tanulni a grafikai/tervező programokat, pl logót kell majd tervezni, illetve egy terméket fogtok modellezni 3D-s szoftverrel.

Nos, ez volt az első félév, csakhogy szemléltessem, hogy oszlanak meg a dolgok. :D

Dolgozni egyébként biztos nem lesz időd mellette, főleg az órarended miatt. Nekem az első félévben sok órám volt délutáni időpontokban...


Nos, röviden ennyi. :D Egyébként ha bármilyen kérdésed van még a szakkal/sulival kapcsolatban írj nyugodtan privit.

2012. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nasu válasza:

Ja és házik/beadandók mindig vannak. :D Igazából ezekkel szenvedünk a legtöbbet, nem is a tanulással. Ábgeóból minden hétre kellett szerkeszteni egy rajzot, terméktervezésből két heted volt arra h alkoss valamit, infó rendszereknél lazább volt, de azt is kellett folyamatosan csinálni.

Szóval ha nem lesz időd, akkor az biztos azért lesz, mert a beadandódat csinálod :D

2012. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


A tanulás csak az időbeosztástól függ, mint mondták a többiek. Minden félévben lesz egy integrált tervezési feladat, amihez kell sok dokumentációt írni, ilyenkor szoktak az emberek keveset aludni, de ha előtte bölcsen beosztod, nem nagy cucc. A tanulásról annyit, hogy ez is BME, és a természettudományi tárgyak tanterve (pár kivétellel, pl. nem tanulunk kalorikus gépeket, meg irányítástechnikát) egy az egyben a régi főiskolai szintű gépészből vannak átvéve, ezeket meg kell tanulni, de ezek nem a mennyiségre mennek, hanem inkább a képletekre és hogy felfogod-e az egészet. Van pár szopós tárgy aminél sokat kell tanulni, de összességében mindegyikre jellemző ez a képletes dolog. A művészeti és környezetvédős/marketing/stb tárgyak sajnos szerintem nincsenek eléggé komolyan véve, azokat elég könnyű teljesíteni. Összességében nem a legbrutálabb szak a BME-n, de nem is lehet ellazulni a dolgot mint mondjuk műmenedzsert/kommunikációt (én okleveles terméktervezőt végeztem egyébként).


Én egy éve diplomáztam, és utólag azt mondanám, hogy jobban jársz, ha gépészmérnökire vagy mechatronikai mérnökire jelentkezel, és géptervező szakirányra mész, egyrészt elmondhatatlanul jobb dolgod lesz munkakeresésnél (sajnos a konkrét TERMKTERVEZŐ munkákra is inkább őket veszik fel), és minden tárgyad hasznos műszaki tárgy lesz, a terméktervezőben sajnos elég sok töltelék hülyeség van- és annyival nem nehezebbek azok sem, csak nekik nem házi van, hanem 2vel több zh.

2013. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!