Jó középiskola Veszprém megyében? Vegyész vagy építész szeretnék lenni.
Lovassy, esetleg Balatonalmádi Kéttannyelvű. A megyében ez a két jó gimnázium van. A Lovassy inkább reál, a Kéttannyelvű inkább humán, de ad egy biztos felsőfokú angol nyelvvizsgát. Ha később meggondolod magad mindkét egyetemről lehet bárhova menni.
Szóval ennyit Veszprém megyéről. A többi gimi színvonala sehol sincs az előbb említett kettőhöz képest. Fehérvár terén nem tudok nyilatkozni.
"Ha később meggondolod magad mindkét egyetemről lehet bárhova menni."
Szóval mindkét gimnáziumból lehet, bármilyen egyetemre menni.
Nem jó. Ha vegyész akarsz lenni, akkor Lovassy, vagy esetleg talán Vetési. A szakközepek színvonala a béka segge alatt van. Az ipari vegyészen gyakorlatilag kettes-hármas tanulókkal lennél együtt.
Gimnázium, gimnázium, gimnázium!!! Az egyetemekre a gimnáziumok készítenek fel. A szakközepek akkor jók, ha nem akarsz továbbtanulni.
OMFG Kedves kérdező, ne higgy az eddigi válaszolóknak, ha vegyész akarsz lenni akkor egyértelműen az Ipari vegyész szakát válaszd, ha építész akkor Táncsics.
"A szakközépiskolák szintje a béka segge alatt van"? "2-es, 3-as tanulókW? Azért nincs tele egy szakközép sem színötös tanulókkal, mert a gimnáziumi tárgyakkal ellentétben a szakmai tárgyakat érteni kell, nem bemagolni. A színvonalat meg nem tudom honnan vetted, mert az Ipari Magyarország 3 legjobb vegyész szakközépiskolája között van.
21:08 remélem érzed mekkora hülyeséget mondasz azzal, hogy egy vegyipari szakközépiskola nem jó annak aki vegyész akar lenni...
A Lovassy annyiban "reál iskola", hogy van egy matek szakja, Vetésiben pedig egy biosz, de ha vegyész vagy építész akarsz lenni akkor nem elég, hogy matek szakra jártál, specializálódni kell. Ne félj attól, hogy egy szakközépiskola választásával szűkülnek a lehetőségeid, tűzz ki egy célt magadnak és semmi más ne érdekeljen. Ne olyan iskolát válassz, amiből majd bármilyen egyetemre mehetsz tovább, válaszd meg most mivel akarsz foglalkozni. Én is így voltam 7-8.ban, gimnáziumba akartam menni, hogy majd később kelljen választanom, hogy mi akarok lenni, és nagyon örülök, hogy nem vettek fel a Vetésibe.
Nem kell félni attól, hogy a gimnáziumoknak jó híre van, mert a legtöbb úgyis csak a nevéből él (khm..Lovassy..khm).
Az Ipari azért is lenne jó választás mert nagyon szoros kapcsolatot ápol a Pannon egyetemmel, és a MOL-lal, így a továbbtanulás is garantált, jó körülmények között.
Én személy szerint bátran ajánlom az Ipari vegyész szakát, mert a vegyészet minden formája hiányszakma, és ezért jól megfizetik.
A Ipari laborjai jól felszereltek: a szerves labor tavaly lett felújítva 12 millió forintból, amit a MOL biztosított, illetve van egy milliós műszerekkel ellátott műszeres labor is az iskolában.
Mielőtt az okos gimisektől megkapnám, hogy nem tudom mit beszélek, Ipari vegyészetre járok, technikumra, és tavaly érettségiztem kitűnő eredménnyel (a "legrosszabb" az emelt kémia lett, ami 54%-os 4-es, többi mind 80% feletti).
Ha van bármilyen kérdésed az Iparival, vagy más középiskolákkal kapcsolatos témában, írj és válaszolok :)
"Mielőtt az okos gimisektől megkapnám, hogy nem tudom mit beszélek, Ipari vegyészetre járok, technikumra, és tavaly érettségiztem kitűnő eredménnyel (a "legrosszabb" az emelt kémia lett, ami 54%-os 4-es, többi mind 80% feletti)."
Kedves válaszoló, erre csak azt tudom mondani, hogy HAHAHA. Én orvosira járok, gimibe pedig a Kéttannyelvűbe jártam, ami kifejezetten a humán tárgyakból jó. Mindezek ellenére 86%-os biosz emeltet és 91%-os kémia közepet hoztam össze, és újra hangsúlyozom Almádinak pont nem a reál tárgyak az erősségei. Már ne haragudj, de az 54%-os emelt kémia finoman fogalmazva nem jó, ha az ember vegyész szeretne lenni. Ráadásul, ha már az ember vegyészeti szakközépbe jár akkor nem az ötös emelt lenne a minimum? Hiszen elvileg ezt tanuljátok orrba-szájba. Egy normális egyetemre ezzel még ugyan felvennének, de hatalmas hátrányt jelentene az első évben. És nem, a Lovassy nem a nevéből él, szinte mindig bent van az ország húsz legjobb középiskolája között, Almádival együtt, ellentétben az Iparival, a listát pedig tanulmányi eredmény (érettségi+OKTV) állítják össze.
Szóval kedves kérdező, ha egyetemre szeretnél menni, akkor menjél gimibe, habár arra készülj fel, hogy ott tanulni kell. Ami az Iparit illeti, ezek szerint be lehet onnan is kerülni egyetemre, és annyiból neked lehet, hogy jobb, mert kevesebbet kell tanulni, mert gyengébb a képzés, de ez a hátrány az egyetemen is érződni fog. Továbbá ha építész szeretnél lenni, arra egy vegyészeti szakközép nem igazán készít fel ellentétben egy gimivel. Továbbá szeretnék még valami nagyon lényegeset kiemelni a számodra kedves kérdező! Lehet, hogy most vegyész szeretnél lenni, de ezt még kb. százszor meggondolhatod, ha gimibe mész, akkor az ilyen hirtelen váltásoknak nincs sok következménye, mert minden tantárgyat egyformán magas színvonalon oktatnak, ez egy szakközépről nem mondható el.
Utolsó! Mi a lapján alkotsz véleményt egy szakközépről, ha nem jártál olyanba?? Én szakközépbe jártam, aminek volt gimis osztály is, és ha hiszed ha nem, minden tantárgynak a színvonala és követelménye ugyan olyan volt, mint a gimiseké + hozzá jöttek a (szaknak megfelelő tantárgyak) emelt szintű oktatása + a szaktantárgyak. Tehát én beleláttam a gimnáziumi és a szakközeped oktatásba is. Ezek után saját magaddal vitatkozhatsz, hogy a szakközépnek mennyivel alacsonyabb a színvonala a gimnáziummal szemben.
Jó szórakozást hozzá! ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!