Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME építészmérnöki karra...

BME építészmérnöki karra fontos az emelt szintű fizika érettségi?

Figyelt kérdés
Vagy elég az emelt matek+sikeres rajz-alkalmassági+megfelelő mennyiségű pontszám?
2012. jan. 10. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem kell emelt fizika
2012. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Az egyetemi évek alatt mennyire kemény a fizika? Közép szinten értem ugyan, de az emelt szint egy kicsit magas nekem...ez mekkora hátrányt jelent?
2012. jan. 10. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:

építészre bőven elég ha sima fizikát tudod, meg rajzolgatni, ők inkább művészek..


építőknek kell az emelt fizika!

2012. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tanulunk fizikát. Van egy tárgycsoport aminek van köze a fizikához, de azon belül csak a mechanikához. Tehát amit a gimis fizikából értened kell az a forgatónyomaték, Newton, hatás-ellenhatás stb. témakör. Ezt persze jól kell érteni, de szerintem a fizikának ez a könnyebb témakörei közé tartozik (nekem az elektromosságtannal mindig voltak gondjaim..).
2012. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ellenben jól mondja, az építész a fizikának szinte csak a statika részét használja. Van egy elég hosszadalmas tárgycsoport, szilárdságtan és tartószerkezetek témakörben. Ezen belül a középiskolai statikát jelentősen meghaladjuk, illetve gyakorlati tervezési ismeretekkel bővítjük.


A fizika más területei is szóba kerülnek a képzés során, hullámok, fénytan, gázok viselkedése, elektromosságtan, stb, de ezek csak érintőlegesen. Ha ezeket a részeket is érted, az sokat segít, de ha nem, az se nagy baj.


Továbbá: Bár nem a kérdésre válasz, de fontosnak tartom megjegyezni, ha már építésznek készülsz:

Az építészképzés a "többet erővel, mint ésszel" mottó jegyében zajlik. Viszonylag kevés a megérteni való ismeret, egy gyengébb szellemi képességű hallgató is elvégezheti. Ami viszont elsődleges prioritás, az a szorgalom. Arra készülj, hogy a félév végi beadások előtt nem sokat fogsz aludni, mert éjjel-nappal rajzolsz.

Az egyetem előtt én csak családi házak, nyaralók 1:100-as engedélyezési terveivel találkoztam, gondoltam az nem egy was ist das, de nem is sejtettem, hogy az csak a jéghegy csúcsa.

Aztán mikor kiviteli terveket, csomóponti részletrajzokat, műszaki leírást, költségbecslést, energetikai számítást, stb is kezdtek kérni, akkor rájöttem, mennyire alábecsültem a képzést.


Nem azért írom le mindezt, hogy elijesszelek, hanem hogy ezek ismeretében jelöld majd meg a szakot, és ne érjen meglepetés.

2012. jan. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is akartam mondani, hogy még az emelt matek sem fontos. Vagyis a tudás nem fontos, de a képesség az nem árt azért :). A matek az elég gagyi és csak nagyon minimális van belőle.
2012. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hmm...köszönöm a válaszokat, akkor mérlegelek. Egyrészt tetszik hogy nincs sok-sok tanulnivaló meg hogy nem csak a matek-fizika számít, erről beszámolok apumnak, mert amúgy mindig csesztet hogy tanuljak meg hogy ha nem tanulok még többet, nagyon nehéz lesz az egyetem.

Másrészt viszont 10.es gimnazista vagyok és 1. osztályos korom óta kitűnő, szóval eszem és/vagy:) szorgalmam az van. Megfordulna a fejemben, hogy más irányba menjek, ahol nagyon csak a tudás a fontos, de hát ha egyszer ez az ami érdekel...:)

2012. jan. 11. 23:10
 8/13 anonim ***** válasza:
ellenbentől kérdezném hogy akkor miért követelmény a fizika/ matek emelt az osztatlanon ha oylan gagyi a matek? :)
2012. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. A rendeletet nem én alkottam. Mondjuk nagy jelentősége nincs, mivel a szükséges pontszám érdekében a jelentkezők nagy része akkor is csinált legalább egy emeltet, amikor még nem volt kötelező. Legalábbis az én időmben (2006).
2012. márc. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A ritka kivételek közé tartozott az a pár ember, aki építőipari szakközépből jött, és nem matek-fizika, hanem matek (középszint) és szakmai tárgy (emelt) volt a két felvételi tárgya.

Őket még ez a relatíve gyengébb (legalábbis a többi mérnökhöz képest) matek is megviselte, mivel elmondásuk szerint ott láttak életükben először deriválást. Igaz, ők meg ábrázoló geometriából és épületszerkezettanból voltak erősek.

2012. márc. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!