Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2004-ben érettségiztem. Most...

2004-ben érettségiztem. Most egy új tárgyból, kereskedelmi és marketing ismeretekből szeretnék érettségizni. Mi ennek a menete? Tavasszal már mehetnék?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

nem, lejárt az érettségire való jelentkezés


a menete,

1. bemész 1 iskolába és érdeklődsz, hogy elvállalják e hogy náluk érettségizz

2. ha rábólintanak, akkor kell 1 dokumentum ami igazolja, hogy 2 évig tanultad ezt a tárgyat és legalább 2es voltál belőle

3. jelentkezel az érettségire

4. leérettségizel



ui.: természetesen ez neked fain kis pénzekebe fog kerülni (szent istvános illetve deákos címlet(ek)be)

2011. dec. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk tavaly úgy mondták hogy minden megyében ki van jelölve egy iskola ahol lehet emelt szinű érettségit csinálni és ahol azok is érettségizhetnek akik már nem tanulnak,de szeretnének újra érettségizni,pótérettségit vagy pl. olyat mint most te. Szerintem menj be egy középiskolába (esetleg oda ahova te jártál,mert ott már ismernek ha még emlékeznek rád), keresd meg az igazgatót,mond el neki hogy jövőre szeretnél érettségizni és kérdezd meg hogy melyik lesz májusban az a kijelölt iskola a megyében. Utána bemész oda,jelzed hogy szeretnél kereskedelem és marketingből érettségit tenni és mehetsz májusban érettségizni:) (Lehet hogy érettségizhetsz abban az iskolában is ahova jártál, de ebben nem vagyok biztos)
2011. dec. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, és az is kell hozzá hogy legalább 2 évig tanuld és legalább 2-es legyél belőle:)
2011. dec. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne terjesszétek a hülyeséget!!!

A 2012-es tavaszi érettségire jelentkezés határideje 2012. február 15. Vagyis még van idő rá.

Nem kell 2 évig tanulni a tárgyat ehhez. Sőt 1-ig sem. Ha már van valakinek érettségi bizonyítványa, akkor utána bármiből bármilyen szinten mehet érettségizni. Nincs egyéb feltétel.

Jelentkezni lehet a kijelölt kormányhivatalokban, vagy akár egy kiszemelt középiskolában is, csak ők nem kötelesek fogadni. Az oh.gov.hu oldalon erről minden infót megtalálsz.

2011. dec. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megkérdeztem egy suliban, utolsónak van igaza, akinek már van érettségije, bármilyen tárgyból mehet (nem kell hogy tanulja) ha febr.15-ig jelentkezik!
2012. jan. 19. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!