Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem fizetek Főiskolán?

Ha nem fizetek Főiskolán?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy értesítést, hogy van egy utóvizsga díj, amit be kell fizetnem. Tavaly vizsgáztam utoljára, és csak pár napja írták ezt fel nekem, ami szerintem nevetséges. (amúgy is kiiratkoznék) Mi van akkor ha nem fizetem ki? Elbocsájtanak, vagy megduplázódik a befizetendő összeg?
2011. dec. 2. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. a rendszer addig generálja a késedelmi díjakat, amíg be vagy iratkozva.


Az összeg attól függ, hogy nálatok mit határoztak meg, ha ugyanígy megy. Lehet hetente van megállapítva lehet csak havonta. Nálunk volt az eredeti összeg, egyszer a késedelmi 3500 és havonta +3500 forintot raktak rá, addig amíg odajársz és nem fizetsz. Ha kiiratkozol a tartozás nem száll el, csak nem nő. Előbb-utóbb mindent behajtanak.


Teljesen mindegy, hogy csak most szóltak, az utóvizsga, ha fizetős, akkor ki kell fizetni, ellenkező esetben szépen megnő az összeg. Én úgy csináltam kb. 50 ezret, hogy nem volt 10 ezrem a díjra így nem fizettem be, és csak gyűlt és gyűlt aztán mikor már volt pénzem akkor fizethettem többet, de akkor az az 50 se volt akkora gond, mint előtte a 10 lett volna.


Egyébként először csak simán nem jelentkezhetsz vizsgákra, amíg tartozásod van, nem veheted fel a leckekönyved, nem vehetsz fel tárgyakat stb. Nem fizetés miatt a végén ki is rúghatnak. És 100%, hogy előbb-utóbb behajtják valahogy. Inkább fizesd be.

2011. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor fizetek, csak most nincs keretem. Az a poén, hogy már régebben kiiratkoztam volna, de mindig kapott egy újabb esélyt a dolog. Hiába hívtam fel a sulit, nem tudják megmondani, miért számoltak fel díjat, amikor (1 éve) nem léptem át az ingyenes vizsgaszámot. Azóta be sem járok.
2011. dec. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!