Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be kell íratkoznom a főiskolán...

Be kell íratkoznom a főiskolán második félévre is?

Figyelt kérdés

Az első félévet eléggé elszúrtam... egyik vizsgára sem mentem be.. a 2. félévre így még be íratkozhatok újból?

És a diákomra is megkapom az érvényesítő matricát?


2011. dec. 1. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:

természetesen nem, x kreditet minimum teljesíteni kellett volna.


de figyelj már te melyik főiskolára jársz ahol már vége a vizsgaidőszaknak? nálunk még el se kezdődött. biztos hogy a vizsgákról beszélsz?

2011. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol van TVSZ (Tanulmányi- és Vizsgaszabályzat) azt böngészd át figyelmesen, és keress választ, mert mindenhol vannak helyi sajátosságok. Vagy menj be a TO-ra, ahol -ha nem is készségesen- elmagyarázzák, h mit lehet tenni.

De 0 teljesített kredittel igen necces a dolog. Ha államilag támogatotton vagy, arra készülj fel, h köv. félévben már áttesznek fizetősre.

Egyébként én sem nagyon értem h december elején mi a problémád, hiszen ha egy átlag helyre jársz, még legalább 2-3 heted van a vizsgaidőszakig.

2011. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahova én járok (PTE-ÁJK), ott null kredittel is ellébecolhatsz (persze az állami helyed elveszíted), egy fontos dolog van, egy tárgyat háromszor vehetsz fel. Utána repülsz, ha nem sikerült harmadik felvételre sem.

Tehát kérdés, hogy hova jársz.

2011. dec. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában az őszi és tavaszi félévet nézik nézik, hogy azok alatt mennyit teljesítettél, és erre a kettőre van egy minimum úgyhogy szerintem ráérsz nyáron aggódni, ha akkor sem csinálsz semmit.


Viszont megvan a kis szabályzatotok erről nézd át. Nem ártana tudni legalább arról, hogy létezik... (gondolom, ha tudnád, hogy van és mi az, nem írnál ide egy ilyen általános kérdést)


Puszta kíváncsiság, megkérdezhetem melyik hely az, ahol már december elsején ez eldőlt. Amiket én ismerek ott még csak ezután fog kezdődni a vizsgaidőszak, és február elejéig tart. Vagy csak már tudod, hogy te inkább el sem mégy?

2011. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Negyedikhez hozzátenném, ha a minimumot nem éred el, akkor fizetősre tesznek de maradhatsz. Ha eleve fizetsz, akkor nincs semmi. De az tényleg meg van adva, hogy hányszor próbálkozhatsz ugyanazzal és ha nem sikerül akkor viszontlátásra.
2011. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező ne haragudj, de neked nem tudok segíteni. Viszont az érdeklődőknek mondom, hogy én az ÁVF-re járok és még 2 db vizsgám lesz 2 hét alatt. Akinek mindene megvan januárba nincs iskola. Nekem is furcsa, hogy nincs "vizsgaidősuck", de őszintén megmondva nem is bánom! :D
2011. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!