Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok miért hiszik azt,...

A tanárok miért hiszik azt, hogy mindent tudnak a puskázásról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan próbálnak primitív módszerekkel puskázni és sokan lebuknak már a dolgozat elején. Nos, én nem ilyen vagyok. Mindig körültekintően járok el és meg se fordulnak a fejemben olyan primitív módszerek, mint a padra írás, vagy puskára ülés. Nem állítom, hogy a puskázás nagymestere vagyok, de azt hiszem, hogy nincs olyan mód, amit ne ismernék és egyszer sem buktam úgy le, hogy előre megterveztem. Ugyanis nálam alapszabály az, hogy otthon megtervezem a puskát, nem pedig hirtelen pánikból összedobok valami hülyeséget szünetben.



Visszatérve: valahányszor szóbakerült órán a puskázás - amikor kicsit oldódott a hangulat egy tanárral- akkor mindenki elkezdte mondani, hogy ő miket csinált, hányszor bukott le, ilyenek. A tanárok ilyenkor mindig elnézően mosolyognak és azt mondják: "De hát figyeljetek, ti komolyan azt hiszitek, hogy mi ezeket nem ismerjük? Újszülöttnek minden vicc új".


Ami kiakasztott az az a tanárom volt, aki azt hiszi, mindent tud (nem, nem lázongó kiskamasz vagyok, most a puskázásról van szó). Elmondta nekünk, hogy ő azt hitte, teljesen sikerült elérnie, hogy nála ne puskázzanak (nagyon szigorú kollektív büntetési szabályai vannak, így valóban kevesen mernek) és elmondta, hogy a banketten beavatták, hogy hogyan tudták kijátszani és akkor egy világ omlott benne össze (persze röhögve mesélte). De ő ám azokat nem mondja el, nehogy mi felhasználjuk, de azért hpzzátette, hogy olyanok, hogy "az agyunkat eldobnánk", hogy a lányok a szoknyájukba rejtik és ilyenek.



Nekem ez bevallom, egyrészről nevetséges volt, másérszről idegesítő. Ugyanis, bár igaz, hogy a diákok 99%-a nem kreatív és primitív, hülye, átgondolatlan módokon puskázik (kedvencem a telefon), de azért az olyan embereknek, mint nekem, még mindig lépéselőnyünk van. Egy apró kérdés: ha ő minden trükköt ismer (és más tanárok, akik ezt állítják), akkor hogy lehet, hogy egyikőjük sem vette észre az én puskatollamat, amit úgy készítettem, hogy a benne levő üregben a felvihető több oldalnyi anyag mindkét oldalra forgatható legyen? Azt hiszik, a mi tudományunk megáll a padra írásnál és nem is hallottunk olyanról, hogy szoknyába, nadrág belső felébe, melltartóba rejtsünk puskát, ahova nem nézhet be? Hallott ő már arról a technikáról, aminek lényege egy gombnak álcázott miniatűr kamera (interneten beszerezhető) és egy testszínű, miniatűr fülhallgató a fülben elrejtve (szintén) egy kint levő segítő személlyel, aki neten keresi a válaszokat? Az UV-tintás dolgot is elmondta, pedig az is az egyik legalapabb, amit ismerek. Eszükbe sem jut, hogy nekünk esetleg a lábszárunkra ráragasztva lehet a puska, 5-ös betűmérettel kinyomtatva, amíg ők a padba nézegetnek, kinyitott könyveket keresve. Vagy hogy a pad legalsó oldalán két papírfecnivel oda van fogva egy kihúzható puska. Ha annyira mindent tudnak, akkor ezeket hogy nem veszik észre? Hogy áltathatja magát egy tanár is azzal, hogy egy diák se puskázik nála? Az általam említett tanárnál egyébként a szemem láttára puskáznak úgy diákok, hogy nem is rafinált módszereket alkalmaznak, egyszerűen kihúzzűk a zsebükből a mobilt, meg ilyenek. Hiába, az elbizakodottság...


2011. nov. 5. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól ,hogy nem buktat le még nem biztos, hogy nem is vette észre...
2011. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
néhány trükköt megoszthatnál velünk , legalább mi diákok tartsunk össze :D
2011. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletesen beváltak azok a "primitív" módszerek, mint pl a padra írás. Eleve hogyan venné észre a tanár, ha mondjuk ráhúzod a papírt? Az más kérdés, ha a tanár olyan, hogy körbe jár doga előtt és körülnéz, de akkor nyilván nem kell a padra írni. De én pl ,ha puskázok akkor csak 1-2 dolgot írok le, amit nem tudok megjegyezni, meg 1-2 kulcsszót semmi többet.
2011. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A padra írással több gond is van. Az egyik az, hogy nem tudod azonnal eltüntetni és könnyen észreveszik, ha nincs mázlid. Élelmesebb tanár pedig körbejár óra előtt. A másik, nagyobb gond, hogy HELYHEZ KÖTÖTT. Én eleve olyan puskázási módszert nem nagyon is használok, amit csak egy helyen lehet bevetni, hordozható eszközöket kell használni.
2011. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, imádlak.

Pontosan így érzek én is. :D

2012. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!