Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek menjek ha érdekel a töri?

Minek menjek ha érdekel a töri?

Figyelt kérdés
Más nem nagyon sajnos :/. Most 10.es vagyok, de már tudom a teljes érettségi tételsort, angolul és németül középfokon beszélek, németből biztos, hogy nem megyek felsőfokra, és új nyelvet sem akarok tanulni. Szóval mit gondoltok?
2011. okt. 13. 21:32
 1/5 A kérdező kommentje:
meg van ilyen zöld érettségi feladatgyűjtemény azt is tudom ami felsőfokra van
2011. okt. 13. 21:33
 2/5 bumbi02 ***** válasza:

olcsó poén lenne azt írni hogy falnak.



amúgy, feküdj rá jól törire, emelt szintü töri érettségit tedd le (+40 pont) angolból pedig még akár össze is hozhatsz egy felsőfokot (+40 pont ismételten) és meg van a +80 pontod.


Ha töri érdekel akkor pl jogi, vagy államigazgatási pálya sztem szóba jöhet, de ezt te tudod hogy mi lennél szivesen. Milyen munkába kelnél fel szivesen minden reggel - persze reggel semmilyen munkába se kel fel szivesen az ember- . De ahol kelleni fog töri az a jog lesz szerintem. Én is nagyon szeretem törit, de engem gazdaság jobban érdekelt. EMelt szintü törivel bejutottam turizmusra, de azóta sajnos egy tantárgyam sincs ami kötödne törihez...

2011. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is ígty vok.de én 14 vok.ahhoz képest már tudom hogy a törit komálom legjobban és hogy imádom.már annyira megszerettem hogy nem akarom elengedni.

sztem jogra menj v töritanárnak.lehetsz régész is.az lennél?esetleg történész?

2011. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bumbi02 ***** válasza:

Az a baj ezekkel hogy telitett szakmák, illetve nem egy nagy perspektivát nyujtanak.


A jogász szakma nagyon telitett, a töritanár fizetése nincs arányban a munkájával, a régésszel meg szerintem szintén nehezebb elhelyezkedni. Esetleg múzeumoknál lehetséges elhelyezkedni régésszel, vagy történésszel.

2011. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bloody Bory ***** válasza:

Ajánlom a felvi.hu oldalt, itt nézegesd meg a szakokat. [link]

Aztán ha találtál olyan szakot, ami úgy tűnik érdekel, akkor van egy olyan lehetőség is a legtöbb szaknál, ahol meg tudod nézni, hogy ha elvégzed az adott szakot, azután milyen munkalehetőségek kínálkoznak.

Az előttem szóló(k)hoz hasonlóan én is a jogi pályát ajánlom(osztálytársam ment oda, aki töriből emletezett) vagy még a társadolmtudományi területet is. Ezen belül van pl. van a nemzetközi tanulmányok szak, ehhez irtó sok töri kell, ezért nem választottam én, amikor én felvételiztem(de egy másik emelt törizett osztálytársam most ott tanul)

De a felvi-n sokkal részletesebben találsz információkat. Nagyon jó oldal, nekem sokat segített felvételikor.

2011. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!