Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogszerű-e az hogy az összes...

Jogszerű-e az hogy az összes diáknak akinek lyukasórája van be kell ülnie egy terembe és tanulni kell?

Figyelt kérdés
Van 2 egymást követő lyukas óránk, és az igazgató azt találta ki, hogy be kell ülnie minden lyukasórás diáknak egy terembe és tanulnia kell. És ilyenkor mindig olyan tanár jön be tanítani akinek épp nincs dolga. Szóval jogszerű-e ez? Amúgy ez az évtől van ilyen, eddig lehetett íratni szülőkkel egy papírt, hogy saját felelősségre elhagyhatjuk a sulit lyukasórán.
2011. szept. 15. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem jogszerű. heti 2x van dupla lyukasom, de meg is köveznék az igazgatót, ha ilyet találna ki (nálunk elég hatékony a DÖK). szerintem nézd meg a házirendet és a működési szabályzatot. ha nincs benne ilyesmi, akkor nem vonhatnak felelősségre ha nem mész be.


ha megyeszékhelyen laksz, esetleg az önkormányzat oktatásért felelős részlegéhez is fordulhatsz.

2011. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az nem baj, hogy egyházi iskola?
2011. szept. 15. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Az iskola házirendje határozza meg. Az igazgató pedig az iskola "mindenható ura".
2011. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most elolvastam a házirendet és ezt írja:

A tanulók lyukasóráikon a kijelölt szaktanteremben vagy az iskola könyvtárában tartózkodhatnak. Rendkívüli esetben a szülő kérésére az igazgató jóváhagyásával, a diák állandó kilépőt kaphat.

2011. szept. 15. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
A házirendet pedig jóváhagyta a fenntartó is.
2011. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 31-en vannak, és mivel nem férünk el az infóteremben, ezért az első órában az egyik csoportnak van infó, nekünk lyukasóránk az osztályteremben, és ott kell lenni 8 óra 30 percre. Én tökre örülök, mert reggel aludhatok, pihenhetek tovább. Szerintem nem jogszerű ez a dolog. Nálunk bármit lehet csinálni lyukasórán kivéve telózni. Házit írni, dumálni satöbbi.
2013. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!