Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogszerű-e pénzt elkérni egy...

Jogszerű-e pénzt elkérni egy OKJ-s szakmánál a szakmai nyelvórákért?

Figyelt kérdés
Mindenki úgy iratkozott be ebbe az iskolába, hogy ingyenes tanfolyam, ami azt jelenti, hogy ingyenesen kapjuk meg a szakmára a felkészítést. Tavaly egy másik iskolában azt mondták nekem a tanárok, hogy a szakmai nyelvért pénzt nem kérhetnek el, mert az a szakmához jár és mivel ingyenes a képzés, így ingyenes a szakmai nyelvoktatás is. Akkor ebben a másik iskolában milyen jogon jelentik be hirtelen, hogy 3 hónapon keresztül havi 6000 Ft-ot vagyunk kötelesek fizetni?! És köteleznek arra, hogy járjunk a szakmai nyelvre ( mivel ez alapból kötelező ).
2010. jan. 13. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

abból amit leírtál ez nem egy rendes iskola (szakközép) ahol OKJ képzés megy, henem egy zug iskola, amit az újságokban is reklámoznak.

Ilyen helyeken pedig nincs határ...

2010. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előző vok

én is egy OKJ képzésben veszek részt, és nekem ingyenes az egész képzés(első szakma) a nyalvért sem kell külön fizetni


Ha magáért a képzésért nem kell fizetni, akkor a nyelvért sem. De mivel szerintem ez nem egy rendes iskola, így jó ég tudja milyen jogi csavar van az egészben

2010. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

még mindig előző

jól mondták neked a másik iskolában, nah ez egy rendes suli lehetett

Ne higgy el mindent amivel kecsegtetnek!!

2010. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Teljesen fel vagyok háborodva... próbálok mindenféle jogi alátámasztást szerezni, hogy bizonyítsam az igazamat. 3 hónapra 18 ezer forint nem kis összeg...
2010. jan. 17. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:

hát nem az, sőt ha megnézed az OKJ képzés költségét, akkor ez az összeg elég nagy hányada annak...

pl. petrik tiszk vegyésztechnikusi képzése 2 év: első szakma esetén levelező tagozaton (fizetős) 38000Ft/év + 25000Ft vizsgadíj (1x csak)

ehhez a 63000HUF-hoz képest a 18000Ft kicsit sok

2010. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!