Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyenek a volt sulim...

Tényleg ilyenek a volt sulim vezetői?

Figyelt kérdés

Elballagtam tavaly, most találkoztam egyik ismerősömmel, aki mondta, hogy milyen jól jártam, mert most, hogy jan. 1-től nem lehet nyilvános helyen dohányozni kitalálták, hogy szept. 1-el bevezetik, hogy a diákok szokjanak hozzá. Ez oké, 16-17 évesen nem is lehet dohányoznia, de aki már 18-19 éves, vagy mégtöbb, mert felsőfokú, nappali képzés is folyik a suliban? Fogták, bezárták az ajtót.


Meg ne menjenek át szembe a pékségbe kaját venni, mert nem lehet elhagyni házirend szerint az iskolát (bezzeg a tanárok elhagyhatják... a házirend rájuk is vonatkozik) Vedd meg reggel, vagy a büfében. a büfé qrva drága, 180 Ft fél liter ásványvíz...


Arra nem gondolnak, hogy akinek pl át kell menni másik épületbe, 2 utcával arrébb, az úgyis bemegy a boltba, mert útba esik? Ja meg arra se, hogy így nem csak a boltba, de még az udvarra sem engedik ki a tanulókat, ez pedig már sérti az alapvető emberi jogaikat (személyi szabadságjog)


Félreértés ne essék, jó lenne a kezdeményezés, hogy ne menjen el a gyerek az iskolából tanítási időben, meg ne cigizzen, ha nem lehet, de lehetne más megoldást találni... (pl polgárőrök...)


Szerintetek jó ez így?


2011. szept. 10. 00:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
KFG-be jártál, kérdező? :)
2011. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én valamilyen szinten jogosnak érzem, én magam is sokat lógtam pl, mert nem ellenőrizték annyit, aztán jól jártam? Hát marhára nem. Nem kell egy ilyen rendelet miatt kiakadni, vannak ettől sokkal szigorúbb iskolák, még is túl lehet élni. Nem egy Matula, amit te most leírtál.

Én is dohányos vagyok (már gimiben az voltam), mégis mindig marhára zavart, ha egyrészt a bejáratnál bagóztak (én mindig arrébb mentem) másrészt a WC-ben, ahova elmegyek kezet mosni, aztán úgy burjánzik ki a füst mikor kinyitom az ajtót.

Bár a polgárőr nem egy rossz ötlet (spec nálunk már egy ideje akkor is volt, mikor még odajártam), hiszen jó munkahelyteremtés lenne :)


Aki tanulói jogviszonyt kap egy iskolánál kortól függetlenül fogadja el a szabályzatot. Ez van, ezzel jár. Ha nem tetszik ne oda menjen, feltételezem senki nem böködte hátulról vasvillával, hogy iratkozzon be oda.


Én mindig meg tudtam venni reggel a kajámat, avagy otthonról vittem, nekem ezzel soha nem volt problémám, eszembe se jutott ,hogy két tanóra között átugorjak az Aranycipóba, sőt ami azt illeti nem is lett volna rá idő, hiszen mire átmegyek egy másik terembe, plusz még abba a szünetbe WC-re is elmegyek meg minden, hát... teljesen korrektnek érzem a rendeletet.

2011. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Akkor szép sorjában... Nem érzem magam nagyfiúnak, és nem ezért írtam ezt le, csak furcsának találom ezeket az indokokat, egyrészt azért, mert tavaly még azzal jöttek, hogy majd akkor dohányozhat valaki, amikor betöltötte a 18-at, addig nem (bár eddig is lesz*rták) és most jönnek ezzel. Nem is ezzel van igazán bajom, mert szerintem se dohányozzon egy diák az iskolában, de azért furcsa dolog vizet prédikálni, és bort inni... Illetve az az én bajom inkább, hogy nem engedik ki a diákokat a FRISS LEVEGŐRE (szellőztetés azért nem ér fel egy sétával mondjuk a napfényben...) Mindig azt mondják, hogy amíg a tanárok kibírják, hogy ne menjenek át, addig mi is... hát nem erőltetik meg magukat. És igen, meg lehet venni reggel, csak képzeld el, amikor a pékség 7-kor nyit, és 800-1000 vendég lenne, 8:00-ig... Vol törekvés arra, hogy nyissanak korábban, de nem valósult meg semmi... Hogy miért érdekel? Mert nagyon sok barátom szív emiatt.

Igen, elmennek majd a budiba cigizni, ami a legjobb megoldás... -.-'


Értem én, hogy a diákokért van a házirend, de azért ez durva... Egy 14-16-18 éves gyerek/ember (szándékosan nem felnőttet írok) már tud magára vigyázni.


Polgárőröket hivogatnak ahhoz is, ha 2 kréta eltűnt a suliból (eltúlzom, de a lényeg, hogy agyba-főbe ott vannak, ha nem kell, ha meg munka van, akkor elhúznak) De dolgozni nem képesek (tapasztalat)


KFG? Nem hallottam még róla... PMG-s voltam


Ja még annyi, a tanár megérdemli, hogy kimenjen, vegyen kiflit, beüljön sörözni (mert volt rá példa) tanítási időben, de ha a diák reggel nem tud kaját venni, mert akkora a sor, vagy éppen elfogyott vagy keveset vesz, vagy épp beraknak neki még aznap 3 plusz órát, akkor éhezzen. Ez most olyan, mint amikor te dolgozol, és nem ihatnál 4 órán keresztül, vagy épp nem mocoroghatnál...


Nem feltétlenül a cigi betiltásával, vagy a boltba nem átengedéssel van bajom, csak azzal, hogy még a levegőre se mehetnek ki a tanulók... De ezt leírtam a válaszomban is, csak a nagyon kedves 00:15-ös válaszoló biztosan nem olvasta el, vagy csak szeret vitázni... Ha nem így van, akkor én kérek elnézést

2011. szept. 10. 19:38
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen komolyabb baja esik a diáknak iskola időben azért az iskola a felelős. Ha te kimész a boltba és elüt egy autó vagy bármilyen komolyabb baleset történik akár börtön büntetést is kaphat az ügyeletes tanár. Ha a tanár kimegy az az ő dolga, ő érte nem felel senki csak saját maga. A dohányzás tiltása teljesen korrekt az iskola területén, legyünk tekintettel azokra akik nem dohányoznak. Én is kibírom a tanítás végéig bagó nélkül, más is kibírja, bírd ki te is.
2011. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

@ma 00:15

Te hülye vagy, már bocs.


1. Nem érezte magát okosnak, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy te a "most jól megmondom"-féle trollok közé tartozol. Ezesetben mondjuk nem is kellene felhúznom magam a te arrogáns, bicskanyitogató stílusodon, de mindegy is.

2. Kit érdekel? A házirend MINDENKIRE vonatkozik. Amennyiben a tanárok nem istenek vagy senkik, ebbe a kategóriába ők is beleesnek.

3. OK, ez igaz.

4. Igaz, mert egy tizenévesnek nincsenek jogai. Ezt te sem gondoltad komolyan.

5. Ezzel kivételesen egyetértek, a polgárőrség kirendelése kissé túlzás volna.

6. Ahha, tehát itt van a kutya elásva...

Mindemellett, anonim oldal, a kérdező pedig nem írt semmiféle konkrét információt arról, hogy hova is járt.


Semmi közöm a kérdés kiírójához, de ha ennyire tahó módon válaszol valaki, azt sosem bírom megállni reakció nélkül.

______________________________


Egyébként sajnos mindenütt így van: a tanárok azt csinálnak amit akarnak. A dohányzás megakadályozása viszont nem rossz ötlet, sőt, mindenképpen támogatom, mivel én kifejezetten rühellem, sőt, undorító szokásnak tartom. A büfés dolog meg... hát ja, szemétség. Mindenesetre, jó üzleti stratégia, mert ha nincs kajája a gyereknek, ígyis-úgyis megveszi, ártól és mindentől függetlenül.

2011. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: KÖSZÖNÖM! Valahogy én is így akartam fogalmazni...


A dohányzás betiltását én is támogatom, de a teljes elzárás azért sok. A polgárőrök meg razziaszerűen mehetnének, az is elég lenne...

2011. szept. 12. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!