Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek, ha a sulim nem...

Mit tehetek, ha a sulim nem indít bioszfaktot?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam ki, hogy orvos szeretnék lenni, így egy évem maradtvarra, hogy a 0 tudásomat egy 90% feletti emelt szintű érettségi vizsga szintjére tornásszam, de a gimim nem indít bioszfaktot, a közelben meg nincs másik suli, ahova fatra bejárhatnék.

Megvettem Berend Mihály és Szerényi Gábor négykötetes bioszkönyvét, Szerényi zöld feladatgyűjteményét és Villányi Attila Ötösöm lesz genetikából c. könyvét.


Szerintetek jövő májusig fel tudnék készülni egy nagyon jó biosz emeltre, ha nagyon kitartó vagyok?


Előre is köszi! ;)


2011. júl. 24. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg időd van tanulni szóval lehetséges persze. Ha nincs más próbálj keresni hozzád hasonlóakat és tanuljatok közösen vagy ha megengedheted akkor szerezz egy magántanárt aki segít a tanulásban.
2011. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem simán, bioszból nagyon sok gyakorlókönyv van, magadtól is fel tudsz készülni.

És legalább szokod kicsit az egyetemi életet, hogy 1 hónap alatt kell több könyvet bemagolni, és senki nem rágja a szádba a tanulnivalót.:)

Én is bioszból emeltszintűztem, így visszagondolva tanulhattam volna többet is, de 84% lett.

Legyél szorgalmas és tanulj minden nap, akkor sikerülni fog!

2011. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Mostmár megnyugodtam :)
2011. júl. 24. 16:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ugyan nem az orvosi volt a célom, de a bioszra volt szükségem nagyon. Az utolsó évben iratkoztam be faktra, tehát 1 évem volt felkészülni. Előtte is jó voltam, belőle, de iszony sokat tanultam, a gimis könyvet kívülről tudtam, de még pluszt is vettünk, ami nincs benne. Sokat tanultam, mindennek utánanéztem neten, Spektrumon válogattam műsorokat, tehát intenzíven tanultam.

Szerintem fontos, hogy elhatározd, hogy tényleg akarod, és napi szinten ott legyen az életedben. Persze ha úgy vesszük ott van, hiszen millióóó kémiai reakció játszódik le benned minden pillanatban, a tanulás részére gondoltam. Aminek csak lehet nézz utána, ha kell többször is, ami a könyvekben van, azt tudd.

Járj sétálni, nézd meg a növényeket. Van növényhatározó feladat is, legalábbis középszinten biztos, és mikroszkópos is!

Én ugyan nem emelt szintűre mentem, de én voltam a legjobb fakton, mindig nekem lettek a legjobbak a dogáim (96-98%) és a középszintű érettségim lett 90%. Lehetett volna sokkal jobb, elnéztem pár dolgot, ami kb. a legegyszerűbb volt. Én ennyire tudtam felhozni a biológia tudásom egy év alatt. És biológiát fogok tanulni az egyetemen, ugyanis felvettek!:)


Az orvosira nagyon nehéz bekerülni, nem elég a biosz kell mellé még vmi, pl. kémia, és annak is jól kell sikerülnie. Sok pontodnak kell lennie, tehát mindenből jónak kell lenned, nyelvvizsga is kell a plusz pontok miatt! Nem biztos, hogy első nekifutásra sikerül, de akkor egy évet várhatsz még és azidő alatt gyűjthetsz pontokat.

Nehéz az orvosi, sokáig tart, drága kitanulni, és a fizetés nem túl jó.

Remélem írtam valami számodra hasznosat!:)

18/L

2011. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond, ha te szeretnél orvos lenni, legyél! Magyaroszágon igaz nem túl jó a fizetés, de valljuk be, mennek zsebre a pénzek rendesen. De ha külföldre mész, akkor semmi gond!

Persze, meg lehet tanulni otthon a bioszt, csak akaraterő, szorgalom és kitartás kell hozzá. Amúgy az orvosit is el lehet végezni, az egyik barátnőm pl. ötös volt elsőben, most lesz 2.-os, de ahhoz még karácsonykor is tanult :) Semmi sem lehetetlen, hajrá! És igen, nehéz bejutni, úgyhogy aki nem odavaló, az ne is kerüljön be! :D

2011. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb városokban szoktak indítani emelt érettségire felkészítő tanfolyamot is.
2011. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom, hogy kémia is kell, azért tanulok most rengeteget, hogy ősszel jòl sikerüljön a középszintűm ;)
2011. júl. 24. 17:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha orvos akarsz lenni akkor szerintem emelt is kéne egy meg talán egy nyelvvizsga. Nem tudom pontosan a különböző orvosi egyetemekre a ponthatárokat mert én nem erre jelentkeztem de ahogy néztem híradóban az 5 legmagasabb ponthatárt idén az 5. egy általános orvosi szak volt a Semmelweis egyetemen. Persze fogalmam sincs, hogy ez csak erre az iskolára vonatkozik-e :D vagy általános de van még egy éved szóval.
2011. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már van 2középfokú nyelvvizsgám (angol és német)
2011. júl. 24. 18:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos akkor annyival előrébb vagy :P gondolom már tudod hova fogsz jelentkezni és noha úgy tudom változtatni fognak a pontrendszeren egy picit és néhol kevesebb hallgatót fognak felvenni de feltételezem ha valaki tud akkor az az új pontrendszerben is tudni fog valamint, hogy nem kevesebb orvost fognak felvenni xD
2011. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!