Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyenek a volt sulim...

Tényleg ilyenek a volt sulim vezetői?

Figyelt kérdés

Elballagtam tavaly, most találkoztam egyik ismerősömmel, aki mondta, hogy milyen jól jártam, mert most, hogy jan. 1-től nem lehet nyilvános helyen dohányozni kitalálták, hogy szept. 1-el bevezetik, hogy a diákok szokjanak hozzá. Ez oké, 16-17 évesen nem is lehet dohányoznia, de aki már 18-19 éves, vagy mégtöbb, mert felsőfokú, nappali képzés is folyik a suliban? Fogták, bezárták az ajtót.


Meg ne menjenek át szembe a pékségbe kaját venni, mert nem lehet elhagyni házirend szerint az iskolát (bezzeg a tanárok elhagyhatják... a házirend rájuk is vonatkozik) Vedd meg reggel, vagy a büfében. a büfé qrva drága, 180 Ft fél liter ásványvíz...


Arra nem gondolnak, hogy akinek pl át kell menni másik épületbe, 2 utcával arrébb, az úgyis bemegy a boltba, mert útba esik? Ja meg arra se, hogy így nem csak a boltba, de még az udvarra sem engedik ki a tanulókat, ez pedig már sérti az alapvető emberi jogaikat (személyi szabadságjog)


Félreértés ne essék, jó lenne a kezdeményezés, hogy ne menjen el a gyerek az iskolából tanítási időben, meg ne cigizzen, ha nem lehet, de lehetne más megoldást találni... (pl polgárőrök...)


Szerintetek jó ez így?


2011. szept. 10. 00:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez már 5 éve is így volt. Szerintem teljesen korrekt. A kaját tényleg meg tudod reggel is venni, az iskolába meg nem dohányozni jársz.
2011. szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
47%
Kérdezed Orbán urat miért is találnak ki ilyeneket???
2011. szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Jó bizony.


1. Elballagtál, mi közöd hozzá? Felnőttél, és most k*rva okosnak hiszed magad?

2. Házirend. Szerinted mire felnő az ember, és tanár lesz, végiggürcöli az egyetemet, dolgozni kezd, eltartja magát, és rábíznak egy seregnyi gyereket, akkor már nem lehet annyi szabadsága, hogy kimenjen a szemben lévő pékségbe egy kifliért? Felnőtt emberként? Ne hasonlítsuk már össze a gyerekekkel, mert az nagyon durva.

3. Ha valóban tisztában lennél a szabályokkal, akkor tudnád, hogy nem a 18 éves korhatár számít, hanem az, hogy középfokú iskolával áll tanulói jogviszonyban az, aki oda jár, azaz annak a szabályai vonatkoznak a 15 éves, a 18 éves és az 50 éves tanulóra is. Magyarul nyugodtan szokják meg, hogy hol lehet cigizni és hol nem.

4. Emberi szabadságjogokkal jönni egy középiskolában pedig... ne nevettesd már ki magad.

5. Polgárőrök. Miért vakarózzunk jobbról, ha a bal fülünk viszket? Egy egész szervezetet odacibálni azért, mert a gyerekeknek nem esik jól betartani a házirendet, ami nem mellesleg értük van? Na ne. Van a polgárőröknek más dolga is.

6. Sose tudhatod, hogy mikor olvas itt egy vezetőségi tag, úgyhogy lehülyézni a volt iskolád vezetőit végzés után igen nagy bátorságra vall. Mostmár nagyfiú vagy, mi? Hát nagyon nem.

2011. szept. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én 10 éve voltam elős közép iskolában, de már akkor volt ott olyan szabály, jphy az iskola 100 méteres körzetében nem szabad rágyújtani, és kimenni csak kilépő engedéllyel lehetett. De ez a 100 méter tanítási időn kívül is érvényes, akár nyári szünetben is. Még a bagósok sem nagyon zúgolódtak ellene. Benne volt a házirendbe, elfogadták. A diáknak iskola időben iskolában a helye!
2011. szept. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Csak puszta kíváncsiságból, a válaszoló tanár? Vagy van tanár a családban? Ezt csak úgy, nem gonoszkodásból, vagy ilyesmi.
2011. szept. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:15


erre a válaszolóra gondoltam :)

2011. szept. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Még annál is hülyébbek!
2011. szept. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az teljesen normális, hogy az iskola területén tiltják a dohányzást.

Az is teljesen normális, hogy nappali tagozatos hallgatóknak előírják, hogy nem hagyhatják el az intézmény területét tanítási idő alatt.

Egyikre sem mondom, hogy így kell csinálni, csak azt, hogy lehet így csinálni.

Ha tényleg nem lehet kimenni az udvarra, az nem normális.

2011. szept. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Polgárőrök???? Ez szerinted a megoldás? Ez lenne az igazán gáz.


Telesen rendben van, hogy nem lehet cigizni.

A kapuzárással se értem, mi a gond, nálunk sok éve is így volt. Igen, ha nem tetszenek a büfé árai, vedd meg reggel. Szerintem sokmillió ember képes erre világszerte.

Gondolom sokan késtek, a szünet nem elég a tömeges ide-odamászkáláshoz.


Az udvart nem értem... de biztos nem véletlenül találták ki..

2011. szept. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én azt utálom, hogy ahol tilos a dohányzás, ott mindenki a budiba jár bagózni, és meg lehet fulladni... szóval ott gyakrabban kell razziázni akkor.
2011. szept. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!