Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú szakképzésen hány...

Felsőfokú szakképzésen hány órát lehet hiányozni?

Figyelt kérdés
Győrben a Széchenyi Egyetemen hány óra hiányzás után rúgnak ki? Elfogadnak igazolást? Ha például nagyon beteg vagyok vagy késik a vonak és nem érek be akkor lehet igazolni a hiányzást vagy nem?
2011. aug. 31. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Jaj közben látom egy kérdésedre nem válaszoltam. Szerintem az e-mail címeteket azért kérték, mert felvettek titeket egy levlistára. Ez arról szól, hogy pl valakinek kérdése van egy tárgyról és ide a levlistára ír, ezt a levelet mindenki megkapja és aki tud segíteni az válaszol. Ez nagyon hasznos, főleg tárgyfelvételnél, amikor érdeklődsz melyik tanárnál vedd fel, vagy ha épp zh, vizsga előtt állsz és valamit nem értesz.

Ne aggódj, ide utólag is fel tudsz kerülni. Én is így voltam és egyik szaktársamtól megkérdeztem melyik címre írjak, hogy vegyenek fel. Szerintem majd te is érdeklődd meg, esetleg szólj egy HÖK-ösnek ő elintézi neked.

2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Akkor iskolalátogatásit a beiratkozáskor még ne is próbáljak meg kérni majd csak 2 hét múlva? Ha viszem magammal azt a lapot amin írják hogy felvételt nyertem az egyetemre akkor azt a kalauz elfogadja? Ideiglenes diákigazolványt nem szeretnék kérni mert ha jól tudom azért is fizetni kell.

Amúgy te milyen szakon vagy? Tényleg drágák a könyvek? Mert azt hallottam hogy egy könyv 20 ezer forint és ahhoz képest hogy ez csak egy felsőfokú szakképzés ami nem ad diplomát ez elég sok.

Ismersz olyanokat akik 60 km-ről járnak be? Mert kicsit félek attól hogy hogyan fogok bírni ekkora távot minden nap:S Koleszba nem jelentkeztem,azt hittem majd év közben is lehet ha nem bírnám és csak nem rég tudtam meg hogy ha nem jelentkeztem most koleszba legközelebb már csak jövő szeptemberben tudok.

Még az órákat se tudom hogyan lesznek,a beiratkozáskor azt mondták hogy kedden reggel 8-ra menjünk a Petzbe...

Remélem nem kedd reggel tudjuk meg az aznapi órarendünket.

Ez a "Petz" a Széchenyi István Egyetem Petz Lajos Egészségügyi és Szociális Intézet ami a Szent Imre u. 16-28. címen van? Voltam alkalmassági vizsgán és akkor ide kellett mennünk,akkor ezek szerint kedden az első óra is ott lesz? Megnéztem a térképen és azt írta hogy gyalog 36 perc,mondták hogy a 6,2-es busz megy oda ha busszal akarunk menni. Jobb lenne busszal menni? Ha igen akkor mennyibe kerül a buszjegy? Sokszor lesz ott óránk (mert akkor lehet jobban járnék ha vennék buszbérletet)?

2011. szept. 1. 14:00
 13/24 anonim ***** válasza:

"Ha viszem magammal azt a lapot amin írják hogy felvételt nyertem az egyetemre akkor azt a kalauz elfogadja?" Én azt vittem magammal, de nem tudom, hogy elfogadja-e, nekem szerencsére akkor nem kért diákot, csak akkor kértek 1szer amikor már volt iskolalátogatásim. Kérdezz rá a biztonság kedvéért Győrben, vagy Tatán a vasútnál. Az is jó megoldás lehet, amit az egyik válaszadó írt neked.

Én gazdálkodási és menedzsment szakon vagyok. Vannak drága könyvek, de ez a 20ezer kicsit sok. általában 2-5ezer ft körül vannak. De nem érdemes megvenni. Inkább fénymásoltass, vegyél felsőbb évestől használtat, illetve könyvtárból kölcsönözd ki. Én mindig a könyvtárból veszem ki első héten a szükséges könyveket. 4 hétig lehet nálad, majd neten tudsz újabb 4 hetet hosszabbítani. Amikor eltelt ez a 8 hét beviszed visszaadod és megmondod h újra kivennéd, így újból lesz +8 heted. Vizsgád végén meg visszaviszed, ha rám hallgatsz nem veszel egy könyvet se.

Nem nagyon ismerek bejárósokat, bár vannak jópáran. Van egy ismerősöm (most lesz végzős) aki szintén Tatáról jár be. Ő reggel bejön, este hazamegy. Bár ő korrepetál is, így neki szinte egész nap van elfoglaltsága, hol órán ül, hol korrepetál. Biztos húzós, de majd meglátod, hogy bírod és max elmész olcsóbb albiba (találni már 18-20 ezerért is) vagy jövőre koleszba. Sajnos ez valóban így van, hogy csak szeptemberben van felvételi a koleszba:S Van Győrben egy másik kolesz, katolikus kollégium ( [link] ) ide negyedévente van jelentkezés. Van innen ismerősöm, nem a legjobb koli, mert vannak ilyen kötelező programok, misék, viszont 15ezer 1 hónapra, 2-3an vagytok egy szobában.

Neptunodban nem látod az órarended? Mert ott fenn szokott lenni, bár elsősöknél sokszor még olyan kavarodás van:S de nyugi nem maradsz le semmiről:) első 1-2 hét után rendeződik az órarended is:)

A Petzbe nekem még nem volt órám, de van ismerősöm akinek sok órája ott van és tudtommal azaz, amit te írtál, ami ott van a Szent Imre úton. Jó időben nem vészes gyalog odamenni, de ha esik, télen havazik, húzós lesz és lehet érdemesebb lenne akkor venned buszbérletet. Azt hiszem az 2ezer ft körül van (nem tudom én még sose vettem, csak hallásból tudom). Jegyárról nem tudok pontos infót, de talán 300 ft körül van, így bérlettel valóban jobban jársz.

2011. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Ha viszem magammal azt a lapot amin írják hogy felvételt nyertem az egyetemre akkor azt a kalauz elfogadja?"


Nem nem fogadja el.


Leírtam elég egyértelműen mit kell tenned, hogy hivatalos legyen és ne kelljen attól félned, hogy a kalauz nem fogadja el.

Az miért nem megfelelő?

2011. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Megfelelő amit leírták,meg is fogom csinálni köszönöm szépen!:) Csak amíg eljutok Győrig ahol leadhatom a papírt valahogy igazolnom kell hogy Győrbe járok suliba,igaz Tatán is leadhatnám de nincs túl közel a vasutállomás hétfőn pedig nem szeretném emiatt lekésni a vonatot.


Megnéztem ezt a kollégiumot,végülis olcsóbb mint egy albérlet,ha nagyon nem bírom majd akkor jelentkezem ide. Igazából még jó időben bejárok minden nap csak a téltől félek hogy ha késik a vonat és elkésem az óráról nehogy baj legyen. Az egyetemhez tartozó kollégium ennél olcsóbb ugye? Ha jól emlékszem 7000 forint körül van. Ebben a katolikus kollégiumba lehet jelentkezni úgy is hogy mondjuk novemberben vagy decemberben koleszos leszek aztán ha jön a jobb idő kiköltözöm?

Órarendet még nem látom a neptun oldalon,hallottam olyat is hogy van akinek vannak órái reggel aztán pár órán át semmi és este megint egy óra. Ez mennyire gyakori?

Azt nem értem hogy ha a Petz egészségügyi és szociális intézet akkor hogyan lehet a kereskedelmi szakmenedzsereseknek ott órájuk? Azt hittem hogy ott csak azoknak van óra akik az egészségügyi karra járnak. Remélem nem túl gyakran lesznek ott órák mert az egyetem közelebb van:S

2011. szept. 1. 23:42
 16/24 anonim ***** válasza:

Igen az egyetemi kollégium olcsóbb, mint ez a koli, az olyan 8000 ft körül van havonta, de az sztlkk olcsóbb egy albinál. Igen, úgy tudom lehet úgy is, hogy majd csak télen laksz ott, tavaszra meg kiiratkozol. Ha jól tudom a következőfelvételi valahogy október körül lesz, nézd majd folyamatosan az oldalt.

Igen sajnos elég gyakori az, hogy reggel van 1-2 órád utána meg csak este:S következő félévtől már kicsit jobban tudod alakítani az órarended, mert te veszed fel a tárgyaid, de úgy is lesznek fix időpontok (tehát pl elméletből 1 időpont és hozzá 3 gyakorlat amik közül te választod ki melyik időpont a jobb). Nekem pl legutóbb előző félévben volt úgy a keddi napon, hogy 1kor végeztem volna a sulival, de este 6kor még volt 1 órám:S

A Petzbe tanulnak általában azok is akik fsz-es képzésen vannak. Lesz pár órád az egyetemen is, de ha jól tudom a legtöbb kinn lesz a Petzbe:S

2011. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen még egyszer a segítséget!:) Nézni fogom folyamatosan hogy mikor lehet majd jelentkezni ebbe a katolikus kollégiumba mert télre nagyon jól jönne. Azt nem tudod hogy a Petz milyen messze van a vasutállomástól,közelebb van mint az egyetem? Mert megnéztem a térképen de a Szent Imre utat végig kijelöli ha az útvonaltervezésnél nézem, és ha a Szent Imre útnak a "végén" van akkor közelebb van mint az egyetem,de ha az "elején" akkor sokkal messzebb. Amúgy a Petzben jobb vagy rosszabb mint az egyetemen? És aki felsőfokú szakképzésre jár annak van tesiórája?
2011. szept. 2. 13:07
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A Petz a Mónus Illés utca-Szent Imre út keresztnél van.

De a vasútállomástól a legjobb, ha 2-es busszal mész oda.

Sőt a Petzből a 2-es busz elvisz az egyetemig is csak kis séta kell.

Tehát ha egyik órád ott kint van a másik az egyetemen, akkor a 2-essel gyors átjutás van a kettő között.

2011. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én még sose jártam a Petzbe, még csak kívülről se láttam sose, így ebbe sajnos nem tudok neked segíteni, de az előtte válaszoló biztos jól írta!:)

Nem tudom, hogy vannak a tesik, de szerintem nektek is van. De ne félj tőle, nem vészes, ez már nem középsuli, akkor mész amikor te akarsz és egy félévben csak 10szer kell. És ez a 10 alkalom lehet kondi is ami állhat abból is, hogy fél órán át ülsz egy biciklin miközben zenét hallgatsz:D (persze ezt 10szer kell megcsinálnod..:D)

2011. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Na megkaptam az órarendet,elég húzós. Hétfőn reggel 8-tól este 8:10-ig vannak órák persze minden második lyukas. Kedden 9:40kor kezdődik az első aztán lyukas,utána van kettő még kattő aztán lyukas és 16:20-17:50-ig még kettő. Szerdán 13:00-20:10-ig vannak órák,csütörtökön 8-tól 11:10-ig folyamatosan aztán egész délután semmi de 17:10-18:40-is még két óra. Pénteken szerencsére nincs semmi.

Leírom a tanár neveket:)

Német: Kozalk Éva

Marketing előadás : Dr. Dernóczy-Polyák Adrienn

Statisztika előadás: Dr. Reisinger Adrienn

Marketing gyakorlat: Platz Petra

Üzleti kommunikáció: Sólyom Adrienn

Gazdálkodási ismeretek: Dr. Hofer Mária

Bevezetés a pénzügyekbe: Dr. Limpók Valéria

Ők milyenek? Mindegyik nagyon szigorú?

2011. szept. 3. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!