Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú szakképzésen hány...

Felsőfokú szakképzésen hány órát lehet hiányozni?

Figyelt kérdés
Győrben a Széchenyi Egyetemen hány óra hiányzás után rúgnak ki? Elfogadnak igazolást? Ha például nagyon beteg vagyok vagy késik a vonak és nem érek be akkor lehet igazolni a hiányzást vagy nem?
2011. aug. 31. 22:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hát ez a tanár jófejségétől is függ szerintem. DE nálunk az egyetemen általában 20-30% hiányzás volt megengedett gyakorlatról, előadáson meg nem foglalkoztak vele. Ilyen helyeken meg magasról tesznek a vonatodra, a buszodra, meg a betegségedre is. Nem középiskola, hogy a doktor bácsi igazolást ad. Nálunk pl semelyik tanár nem fogadott el igazolást, bár miután 2-3 kijelentette, hogy ne is próbálkozzunk, mert akármelyik fiú tud már nőgyógyászati igazolást is, a többinél meg sem kíséreltük.
2011. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Elfogadnak igazolást?


Semmit sem. betegséget sem


49% hiányzás után pápá, hivatalosan, de ki kell alkudni a tanárral, lehet be sem kell járni

2011. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én SZE-s vagyok. Tényleg nagyon tanár függő. Van olyan tanárom, aki egyáltalán nem tart, van olyan, aki csak gyakorlaton és ott 2 v 3 óra a megengedett hiányzás és van olyan, aki előadáson is és gyakorlaton is tart és szigorúan veszi, max 3szor hiányozhatsz összesen. Ha többet hiányzol nem kirúgnak, szimplán abból a tárgyból nem kapsz aláírást, így nem tudsz vizsgázni, ergo buktad a tárgyad. Igazolás nem érdekli őket, felőlük hiányozhatsz azért is, mert éppen nem volt kedved bemenni, sose kérik számon, hogy miért nem voltál előző órán. Sokan csinálják azt, hogy utolsó hetekben nem járnak be, mert nincs kedvük és megmaradt a 3 hiányzásuk,így kihasználják. Én gazdasági karon vagyok, de pl itt a SZE-n mérnökösöknek szinte nincs is katalógus. Van 1-2 tárgyuk, de az esetek 90%-ban nem nézik benn vagy e órán. Van olyan diák, aki vizsgán találkozik először a tanárral:D Milyen szakon leszel? Írd meg és lehet meg tudom mondani ott mennyire szigorúak a tanárok, mennyire veszik komolyan a hiányzást.
2011. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Elnézést az eleje kicsit érthetetlen. Azalatt, hogy van tanár aki tart, van aki nem tart stb azt értettem, hogy katalógust tart. Az azt jelenti, hogy egy papírt körbead, ahova le kell írnod a neved és a neptunkódod (ha sokan vagytok akkor barát/barátnő is felírhat, nem veszik észre, hogy hiányzol), illetve van olyan katalógus (bár ez inkább kis létszámú gyakorlaton), hogy tanár olvassa a nevet és pipálja aki ott van.
2011. aug. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem vagyok az a hiányzós fajta csak ma volt az évnyitó és hallottam hogy pár óra hiányzás után kirakhatnak,de konkrétumot nem mondott senkit. Télen szoktam csak beteg lenni,de ha beteg vagyok akkor nagyon. 1 órára van a suli vonattal és télen elég sokan szoktak késni a vonatok amiről nem én tehetek,akkor ezek szerint a leírtak alapján ha vonatkésés miatt hiányzok akkor is kiraknak:S
2011. aug. 31. 23:40
 6/24 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi szakmenedzser szakon leszek,ez a szak idén indul először úgyhogy nem tudom tudsz-e segíteni,ha még is akkor azt nagyon szépen köszönöm!:)
2011. aug. 31. 23:42
 7/24 anonim ***** válasza:

Igen, erről az fsz-es képzésről még nem hallottam, de szerintem lesznek olyan tanáraid, mint nekem voltak (első évemben az óráim együtt voltak a kereskedelem és marketingesekkel) akkor szerintem kb az lesz majd neked is, mint nekem. Lesz olyan órád, ahol egyáltalán nem tartanak majd katalógust, meg lesz olyan, ahol tartanak és kb 2 vagy 3 hiányzás lesz a megengedett. Javaslom szerezz sok barátot a szakodról és ilyenkor ha nem tudsz bemenni csak dobsz egy smst nekik és ők felírnak:D Majd kitapasztalod melyik tanárod milyen. Ha késik a vonatod de még beérsz órára, csak késve, nyugodtan menj be és kérj elnézést, ha rendes a tanár megérti (nálunk volt, aki vizsgáról késett vonat miatt 1 órát és a tanárunk benn maradt vele, míg megírta külön a vizsgáját). Attól ne félj, hogy kirúgnak. Itt nem összességében nézik a hiányzásod, hanem tárgyanként. Itt már csak a teljesített kredit a lényeg. Annyi van, ha egy tárgyból több a hiányzásod, akkor azt nem tudod megcsinálni, így annyival kevesebb kreditet tudsz összegyűjteni.

Ha gondolod és már tudsz 1-2 tanárnevet, akik tanítani fognak, írd le nyugodtan és elmondom, mit tudok róluk:)

(ha még nem tudod a tanáraid nevét, csak 1-2 hét múlva tudod meg, akkor is leírhatod nyugodtan, majd válaszolni fogok:) )

2011. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Még nem tudom a tanárok nevét,ma a beiratkozáson felírtak a táblára 5 tanárnevet akikhez fordulhatunk ha valami gondunk van (Telekesi Csilla (ő tartotta a beiratkozást),Mészey Lilla, Schmied Róbert, Német Gergő, Lengyel Diána). Nem tudom hogy közülük fog-e valaki tanítani.

Nagyon zavaros volt az egész beiratkozás,egy teremben 8 szaknak volt a beiratkozása, elindítottak egy lapot hogy aki kereskedelmi szakmenedzserre megy az írja rá az e-mail címét és a nevét de hozzám nem jutott el az a papír (azt hiszem azt mondták hogy ezzel felvesznek egy közös e-mail címre). Ha erre a papírra nem írtam fel a nevem az nagy baj? Később még feliratkozhatok rá?

Nagyon ismerkedni se tudtam mert tele volt a terem emberekkel,sokaknak még ülőhely se jutott. Nem tudom ezzel a barátszerzéssel hogy leszek mert ahogy hallottam sokan egymással (barátnőikkel) súgdolóztak és kibeszélték a többieket hogy milyen a ruhájuk,hogy áll a hajuk stb. Nem engem beszéltek ki de nekem az ilyen emberek nem túl szimpatikusak:S

Még abban tudnál segíteni hogy nekem kellene hallgatói jogviszonyról igazolás hogy kapjak családi pótlékot,de nem tudom ezt hol lehet kérni? Mert megkérdeztem attól aki tartotta a beiratkozást hogy nem tudna-e adni és azt mondta hogy még nem mert nem vagyok beiratkozva de semmi mást nem mondott annyira kapkodott (hogy hol lehet ilyet kérni vagy mikor,kitől kérhetem).

És még valami,hogy eddig Tatáról Komáromba jártam középiskolába de most Győrbe fogok és ismerőseimtől hallottam hogy a diákigazolvánnyal bérletet csak a lakóhely és az iskola között lehet venni,ez tényleg igaz? Szóval ha veszek bérletet akkor meg is büntethetnek mert csak Komáromig vehetnék? Azt mondták a beiratkozáson hogy a régi diákunk októberig érvényes de lehet kérni ideigleneset is. Akkor nekem kellene kérnem ideiglenest?


Bocsi a sok kérdésért csak a beiratkozás után sok minden felmerült bennem amikre ott nem nagyon kaptam választ. Előre is köszi hogy válaszolsz!:)

2011. szept. 1. 00:55
 9/24 anonim ***** válasza:

"És még valami,hogy eddig Tatáról Komáromba jártam középiskolába de most Győrbe fogok és ismerőseimtől hallottam hogy a diákigazolvánnyal bérletet csak a lakóhely és az iskola között lehet venni,ez tényleg igaz? Szóval ha veszek bérletet akkor meg is büntethetnek mert csak Komáromig vehetnék? Azt mondták a beiratkozáson hogy a régi diákunk októberig érvényes de lehet kérni ideigleneset is. Akkor nekem kellene kérnem ideiglenest? "


Hallgatói jogviszony igazolást (ez az iskolalátogatási egyetemi neve) a Tanulmányi Osztályon (TO) lehet majd kérni. Egyelőre biztosan nem, szept 2.-3. hetétől lehet kérni, addig biztos nem foglalkoznak vele.


Bérlet:

Jól tudod, csak a lakhely és tanintézmény között lehet váltani. Tehát a középsulis diákoddal csak Tata-Komárom között.

Azonban van egy mód, ahogy megoldhatod, direkt ilyen esetekre találták ki.


Ezt az adatlapot letöltöd és kinyomtatod:

[link]


A fejlécét értelmeszerűen kitöltöd. Iskola típusa felsőoktatás.

A bejegyzendő viszonylatoknél a tanulóbérlethez beírod, hogy Tata-Győr-

Kérelem indoklása: Iskolaváltozás

Aláírás dátum.


Ezt a papírt vagy Tatán vagy Győrben (Javaslom Győrt) a pénztárban leadod, és kérsz egy IGAZOLÁS nyomtatványt, de ők tudni fogják. Kapsz egy kisalakú, széthajtogatható igazolást arról, hogy Te Győr-Tata között vehetsz bérletet, okt 31-ig érvényesítve mert addig érvényes a régi diákod.

Így megveheted a bérleted. A bérletre a régi diák számát kell felírni, és utazáskor az igazolást is magaddal vinni. Ha a kalauz kéri akkor aa bérlet mellé a diákot és az igazolást is be kell mutatni.


Ha időközben megjön az új diák, ne aggódj, ne írd át a bérleten a számot, hanem várd meg amíg lejár a bérlet és az új bérletre az új számot írd.

2011. szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ezek a nevek, akiket felsoroltál nem ismerősek, szerintem HÖK-sök voltak (hallgatói önkormányzati képviselők.. ők is diákok). Nyugi, szerzel majd nagyon sok barátot:) Én úgy mentem oda, hogy a szakomról senkit se ismertem, mi az elején együtt tanultunk (gazdmenesek, kermarkosok és közszolgálatisok) tehát kb 250 voltunk... első napokban annyi embert ismertem meg, mint soha sehol:) és nagyon jó fejeket! Közülük egyikük most a lakótársam lett, másik a legjobb barátom:) Hidd el, ne te leszel ott az egyetlen, aki senkit se ismer és nagyon könnyen tudsz majd barátkozni, csak ülj le valaki mell (itt már úgysem olyan lesz, hogy 2es padok, főleg az előadásoknál) és kezdj el beszélgetni:)

Iskolalátogatásit ilyenkor még valóban nem adnak ki, még nekünk sincs, akik már több éve oda járunk. Ha jól emlékszem majd talán szeptember közepétől-végétől adnak ki. Fenn fogják a Tanulmányi Osztályon, az fenn van a 2. emeleten, de ha megkérdezel valakit ott helyben, biztos szívesen megmutatja, hogy merre menj!:)

Igen, valóban így van, hogy iskolád és lakhelyed között tudsz 90% kedvezményes bérletet váltani. Én az elején úgy oldottam meg, hogy vittem magammal a beiratkozásról szóló lapot, később pedig egy iskolalátogatásit, amíg nem lett meg a diákom. Tőlem egyszer kérte el a kalauz a diákot, de mondtam neki, hogy még nincs meg, de itt az iskolalátogatási és elfogadta.

Ha bármi kérdésed van írj még nyugodtan:)

2011. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!