Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan szánod rá magad a...

Hogyan szánod rá magad a tanulásra?

Figyelt kérdés
Sose tudtam rászánni magam és most érettségi előtt, két osztályozó és egy pótvizsga mellett jönnek a komoly gondok. És még mindig nincs lelki erőm felkészülni. Lévén általában amikor átnézem az anyagot nem tanulok meg vele sokkal több dolgot mit amit az óra alatt a fejembe vernek. Néha az ilyen csak bezavar. Néha viszont fél nap alatt megtanulok ötösre olyan anyagot amiket más hetekig. Most egy matek osztályozó előtt állok. Egész éves anyag. Körülbelül 6 témakör. Még egy sima anyagból is nehéz felkészülnöm, nem hogy tökéletesen mindenből. Úgy gondoltam holnaptól kezdve átnézem az egészet, de szerintem rossz a technikám, nem vagyok hülye, csak nem értem a tanulás módját, segítsetek. Illetve néha ezek miatt a kudarcok miatt lelki erőm sincs, hogy leüljek és átvegyem. Mindig hiányzott a sikerélmény. De most vérre megy és fájdalmas, hogy még mindig nem tudom rászánni magam. Szánalom vagyok, tudom.
2009. ápr. 18. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is a hozzá állásodon változtass.Ne legyen a tanulás nyűg és gond...azt nem tudom hogyan tudnál pozitívabb lenni ilyen téren ...nálam ez sosem volt gond...ne úgy ülj le tanulni..hogy már megint itt a sok házi...és már megint le kell ülni tanulni...
2009. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már jön az érettségi, két hetet kéne végigtanulnom, de annyira várom az érettségi végét, hogy amiatt képtelen vagyok rá tanulni, ez olyan mint amikor az ember nem tud elaludni mert várja a másnapot, de közben tudja, hogy ha elaludna, sokkal hamarabb túllenne az éjszakán
2009. ápr. 18. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem nyugtat, de én is érettségizek idén és én sem tudom rávenni magam, hogy tanuljak
2009. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de, nem szép dolog, de megnyugtat, hogy az osztályomban van pár ember, aki még nálam is sötétebb néhány tárgyból. Ilyenkor felbátorít az, hogy nekem végülis hozzájuk képest rém egyszerű lesz leérettségiznem. Csak előtte mennék át a matek osztályozón...
2009. ápr. 18. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ilyen gondom sose volt, én imádok tanulni...

De a legfőbb a nyugodt környezet...

2009. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
én mindig halasztgatom,reggel szoktam tanulni mert akkor sokkal jobban fog az agy legalábbis nekem,amit mondjuk fél óra alatt tanulok meg azt megtanulom reggel 10perc alatt
2009. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is érettségizek és semmit nem tudok!!!!! és nekem sem megy könnyen hogy rászánjam magam főleg hogy még dolgozok is mellette! :S
2009. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!