Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bepanikoltam az egyetemtol,...

Bepanikoltam az egyetemtol, megnyugtatnal?

Figyelt kérdés
Most kezdem, es rettenetesen felek. Alapbol humanos vagyok, de egy total real szakra jelentkeztem, mert nagyon erdekel. Egesz nyaron tanultam, felhoztam magam egy atlag szintre, de azert vannak kodos reszek. Ugy kepzelem el az elso napom, hogy bemegyek es annyit ertek majd, mint mondjuk egy indonez nyelvorabol. Szorgalmas vagyok es tenyleg nagyon erdekel a szakom, de felek, hogy ez az eszemet nem kompenzalja. Megneztem a tavalyi zh eredmenyeket es a fele megbukott es egy otos se lett... (mondjuk ez levelezo tagozat, en nappalis vagyok) Komolyan rettegek a kudarctol, van okom ra, tenyleg rogton egyetemi szinten kezdenek el beszelni, amit csak az ert, aki gimiben is nagyon eros volt az adott targybol?
2011. aug. 27. 19:37
 1/8 anonim válasza:

Hidd el ide az átlag ritkakevés!

Nagyon gyötrő lessz a sok tanulás, nem szar@zásból mondom.

2011. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egész más tárgyak vannak, mint gimiben,észrevetted gondolom és gondlom azért nem matek szakra mentél, de lehet, még ott is akadnának magolható tárgyak. Attól sem kell megijedni, ha első félévben nem jön össze egy tárgy, mert később is lesz lehetőséged újra felvenni. Bár nekem kissé furcsa, hogy ha ennyire humán beállítottságú vagy, akkor miért éri meg egy reálos szakra menni. Persze, ha képes vagy megtanulni, akkor semmi gond.

Megkérdezhetem, hogy konkrétan mire mész?

2011. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, azert nem matek szak. :) Orvosi labor es kepalkoto.
2011. aug. 27. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugiiiii!

Nem esznek embert :) Nem tudom, hogy te pontosan mire jelentkeztél, én mondjuk humán érdeklődésemnek megfelelően ehhez kötődő szakra járok, de nekem is volt olyan - sőt, most is van néha -, hogy nem értek valamit. De hát ez nem baj! Több tanár is említette az első napokban, hogy szerezzünk be ilyen-olyan szótárat, és nézzük meg, amit nem értünk. És tényleg hasznos, órán sokszor kiírom a lap szélére, ha olyan kifejezést használ a tanár, amit nem ismerek, aztán otthon kikeresem. És nem én vagyok az egyetlen. Meg a jegyzetben azt is meg szoktam jelölni, ha valamit nem értettem pontosan, mármint neveket, vagy nem tudom, hogy kell írni. Ezekre is rá szoktam keresni utána itthon, és aztán beírom helyesen.

Ezeket te is megteheted, az nem fog feltűnni senkinek az első órán, hogy te nem értesz mindent pontosan (mások is lesznek vele így amúgy). Meg kell szokni a szakmai nyelvet, meg az előadó stílusát is.

2011. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Milyen szakra jelentkeztél?


Egyemtől és szaktól is függhet, saját tapasztalataim szerint ha az egész nyáron való tanulással csak átlagos szintre hoztad fel magad és van ami még így is ködös a középsulis anyagból, akkor nincs sok esélyed az egyetemen. Nem kezdenek rögtön egyetemi szinten beszélni, az első pár órát még érteni fogod, de ha a középsulis anyag nehézséget okozott akkor az egyetemivel nem fogsz boldogulni.

2011. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, mert ha tanár nélkül tanult nyáron, akkor nem biztos, hogy egyedül ki tudta hozni a maximumot magából.
2011. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen, de annyival nehezebb is az egyetemi anyag, és sok előadáshoz nincs könyv, ami még jobban megnehezíti a tanulást ha a tanár nem jó előadó.


A szakot ahova mész nem ismerem, de elég sok biológiád, fizikád, matekod, informatikád lesz szerintem, de mivel inkább gyakorlati jellegű mint elméleti, ha nagyon odateszed magad a tanulás mellé akkor elképzelhető hogy menni fog.

2011. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Kozepsuliban 4,3 volt az atlagom, eros helyen. (3,5 alatt kirugtak volna) A matekkal voltak gondjaim, pedig szeretem tanulni, mert tok erdekes, csak a tanar nem volt turelmes velem, mert picit lassabban ertettem meg azoknal akik alapbol jok belole. Eleg kitarto es szorgalmas tipus vagyok, csak nincs elkepzelesem az egyetemrol es mivel 1 evet kulfoldon voltam kiestem a tanulasbol is. Megnyugtatni nem nyugtatott senki, de sebaj, atgondoltam a dolgot, bizom magamban, hogy megtudom csinalni. Eddig mindent elertem amit akartam, bar mindennel meg is szenvedtem, ez se lesz maskepp. Koszonom!
2011. aug. 28. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!