Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet valaki 20 évesen...

Hogyan lehet valaki 20 évesen diplomás? Én nem értem.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
sehogy.
2009. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Nekem pl 18 evesen meglesz a diplomam, pedagoguskent, ovononek es tanitononek kikepezve...ezzel tanithatok, ilyen kozepsulit vegzetem(vegzek iden).

nemtudom Te milyen diplomara gondolsz...

2009. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A középsuli ad diplomát?

Én gépészmérnöki diplomára gondoltam, mert ezzel dicsekedett egy ismerősöm.

2009. ápr. 17. 22:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetséges, ha azt vesszük, hogy az illető már 17 évesen felvételt nyert az egyetemre, mert mondjuk a 18. évét csak június végén, július elején tölti be. nekem is volt pár ilyen osztálytársam anno. és mivel most már az orvosi és a jogi képzést leszámítva 3 év alapszak után kap az ember diplomát, így simán lehetséges, hogy mire kézhez kapja a dipl. osztón, még éppen nem tölti be a 21-et.

18 évesen viszont lehetetlen diplomát szerezni. az max egyfajta szakképesítéses bizonyítvány lehet. diplomának az egyetemi/főiskolai tanulmányok befejezése után kapott oklevelet nevezzük.

2009. ápr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár az új bolognai rendszerhez nem értek, de elvileg én is lehettem volna 20 évesen diplomás.

83. augusztusi vagyok.

89. szeptemberében kezdtem az általánost, mert állítólag unatkoztam az oviban (elvileg maradnom kellett volna még 1 évet, kétszer jártam így a középsőt, de sosem voltam nagycsoportos)

2001-ben érettségiztem tavasszal, akkor még nem töltöttem be a 18-at.

ha rögtön kezdtem volna a 3 éves sult, akkor 2004 tavaszán diplomáztam volna és akkor még nem lettem volna 21, csak 20.


Így elvileg lehet, nem?

2009. ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnöki diplomához 5 év kell...ha nem bukik, ami sanszos, ha jó helyen tanult :) Tehát vagy csak szakvizsgája van (nem tudom, hogy van-e egyáltalán ilyen ebben a műfajban), vagy idősebb, mint hiszed.
2009. ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ne hagyjuk ki azt a lehetőséget sem, hogy az illető zseni, és hogy akár 15 évesen is elkezdheti az egyetemet. A te ismerősöd zseni?
2009. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Összevonva tett le 2 osztályt általános iskolában. Magántanulóként gyorsabban haladt a középsulival, satöbbi. Ilyeneket tudok elképzelni.
2009. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En kulfoldon tanulok, es 12. vegere kapok diplomat, hogy tanithatok 1-4 ben illetve ovodaban, de termeszetesen nem egyenrangu az egyetemmel, de tudok vele mit kezdeni azert...(vagyis ellehet helyezkedni)
2009. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A matektanárom anno 16 évesen leérettségizett és ment egyetemre rögtön. Ha valaki zseni, akkor simán lehetősége van rá, mert sehol nincs előírva a korhatár az érettségire, meg az egyetemre, csak arra, hogy mikor kell már elkezdeni az általánost...
2009. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!