Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire nézik, hogy...

Tényleg ennyire nézik, hogy hol végzett egy diplomás?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy főiskola és egyetem között különbséget tesznek. Talán még azt is megértem, hogy főiskola és főiskola között is.... Na, de, hogy A BME,BCE,ELTE,SZTE,DE és a BGF-en kívül mindent lenéznek a munkáltatók, azt kicsit soknak tartom. Örülnék, ha elmondaná nekem valaki, hogy akkor hova kellene jelentkezni, ahonnan fel is vesznek dolgozni. Meg akkor minek van ennyi főiskola meg egyetem, ha nem ér a diploma semmit se? Eddig bármilyen sulit néztem, mindegyikről mondtak olyat, ami miatt nem jelentkeznék oda. Már egyáltalán nem tudom, hogy hova is kellene beadnom a jelentkezésem.... Ezekre a helyekre nem fognak felvenni. Akkor ne is legyen diplomám, mert úgyse fogok kelleni a munkáltatóknak?
2011. jan. 27. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Igen. :))
2011. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
ne úgynevezett "kitalált szakmákat tanulj.Mérnök sem lehet persze mindenki de ha bölcsésznek tanulsz azzal sem biztos hogy sokra mész.használható szakma legyen a kezedben amira mostanság kereslet van.
2011. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fejvadász cégnél voltam nem egyszer irodai kisegítő, így volt rálátásom a dolgokra. Jobb cégeknél arra kíváncsiak, mit tudsz, nem arra, hogy hol végeztél. Sok HR-es mondja, hogy nem egyszer csalódtak már neves egyetemen végzett emberekben, mikor interjúztatták őket. Kezdőként, ha előtte nem volt mondjuk gyakszihelyed, akkor nehezebb helyzetben vagy.

Sajnos még ma is gyakori, hogy ismerőst nyomnak be egy helyre....

2011. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem véletlen,hogy nézik,mert némely nem túl neves helyre már igen minimális pontszámmal is be lehet jutni,szóval oda nem túl értelmes emberek járhatnak...

Mellesleg nem is kéne ennyi felsőoktatási intézmény az országban.

2011. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, miért jönnek annyian Németországból, Szerbiából, Lengyelből meg ki tudja honnan ide tanulni pl. orvostudományt? Náluk is vannak neves egyetemek, de egy SZTE-n sokkal jobb képzést is kapnak, és maga a diploma értéke is a sokszorosa a saját egyetemeik akármelyike által kiadottnak.
2011. jan. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!