Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt mondják sok a diplomás...

Azt mondják sok a diplomás munkanélküli. Most ez azokra vonatkozik, akik Bsc-t végeztek, vagy az MSN-n végzettek is nehezen kapnak unkát?

Figyelt kérdés
Utóbbit nehezen tudom elképzelni, olyan helyen ahol pl 15 embert vesznek fel MSC-re...Azok már csak találnak utána munkát....
2011. ápr. 21. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mivel MSc-sekből még csak 1 éve végeztek a legelsők, így sok info nincs erről.

Az, hogy 15 embert vesznek fel MSc-re egy dolog. A másik az, hogy a munkaerőpiacon mennyire kelendő tudásról van szó. Pl. ha filozófusból képezünk 15öt évente, akkor azoknak valszeg csak egy kisebb része tud majd valami filozófiai intézetbe elhelyezkedni, a többinek a munkaerőpiacon kell, ott meg a diplomájuk adta tudás semmit nem ér, tehát ugyanott vannak, mint azok, akiknél meg nagyon sok embert képeznek, ugyanazokkal az emberekkel versengeniük az állásokért.

2011. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

Azért remélem, az MSC már ér valamit, azt mindenképpen elszeretném majd végezni....

2011. ápr. 21. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Ez azokra vonatkozik akik bölcsészkaron végeztek.
2011. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tehát infó vagy gazdasági szakon nem lesznek nagy próblémák?

Jó tudom, hogy ez sok mindentől függ, de nagy általánosságban.

2011. ápr. 21. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:

tény, hogy rohadt sok a diplomás, és szerintem még több az olyan, aki nevenincs okj-s képzést csinált...

a diplomásoknak az a nagy előnyük, hogy ha találnak egy munkát, akár alacsony beosztásban, akkor van feljebb lépési lehetősége, míg annak, aki szakmát tanult csak (ha nagyon jó is benne) nem lehet x éven belül mondjuk részlegvezető...

tanulni szerintem nem bűn, bármennyire is lehúzzák mostanában a diplomások nagy többségét (az olyat is, ami tényleg ér is valamit, csak az emberek jelentős része nem is tudja, hogy mit takar az adott szak).

Msc-vel persze szaktól függően, de nagyobb esély lesz komoly beosztásba előbb utóbb eljutni, főleg, ha mellette 1-2 nyelvet szakmai szinten beszél valaki, utóbbi szerintem fontosabb néhány területen, mint az msc.

2011. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A diplomás munkanélküliek jórészt osztatlan diplomások, tehát az Msc-nek megfelelő végzettségük van.
2011. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy az osztatlan az MSC-snek felel meg, de úgy gondolom, hogy sokan akik osztatlan diplomával rendelkeznek, nem tudták volna elvégezni az MSC-t.

Tegyük fel, hogy valaki végigmegy osztatlanon 2essel, ugyanúgy diplomát kap, mint aki 5össel. Aki viszont BSC-n megy kettessel, azt utána nem nagyon fogják felvenni MSC-re.

Ez szerintem azt fogja eredményezni, hogy az msc többet fog érni.

Persze javítsatok ki, ha tévedek!

2011. ápr. 22. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:

valóban van egy ilyen forgatókönyv is, ez nagyban függ attól is, hogy a tömegszakokon mennyivel kevesebb embert vesznek fel MSc-re/MA-ra, mint amennyien régi rendszerben eljutottak 4.évig azon a szakon. Ez tényleg okozhatja idővel az eddig értéktelenebb diplomák értékének növekedését MA szinten.

Viszont semmiképp sem azonnal, amíg még tömegével vannak a régi típusú diplomások, addig az, hogy mmst évente lehetségesen kevesebb egyetemi szintű diplomást képzünk, csak fokozatosan fog érvényesülni

2011. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom kérdező, hogy Te szándékosan rendre csak Bsc és Msc diplomákról beszélsz? Mert ugye az nem ugyanaz mint a Ba és az Ma. Az "-sc" (science) végűek általában reál irányultságúak (közgazdász, mérnök, természettudományok) míg az "-a" (art) humán diploma. Ezt figyelembe véve, a Bsc-Msc-seknek sokkal jobb a helyzetük, reál diplomásokra nagyságrendileg nagyobb szükség van mint humánosokra. Ergo a "sok diplomás munkanélküli" nagy részben a Ba és Ma végzettségűekre vonatkozik.
2011. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak annyit hadd javítsak: 2008-ban államvizsgáztam msc-n, szóval nem egy éve végeztek az elsők.

Arról, pedig hogy hogyan alakult azóta a sorsunk: 18-ból elvégeztük 11-en, akiből 2 fő maradt phd-n, 2 ember otthon, családi vállalkozásban dolgozik (kapcsolódik a szakmánkhoz), 1 tanár lett (szintén kapcsolódik a szakmához, csak ő elméletben nyomatja), a maradék 6 emberből 2 100%-ban az msc-s diplomájával keresi a kenyerét, 2 az alapdiplomájából él, egy elment kamionsofőrnek, én magam pedig mindkét szak által megszerzett tudásomat használom. Összefoglalva nálunk nem maradt munkanélküli senki, bár nem mindenkin az msc elvégzése segített.

2011. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!