Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakmát válasszon egy...

Milyen szakmát válasszon egy lány manapság?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre továbbtanulok és még nem tudom hogy mit válasszak. Tudnátok tanácsot adni hogy hova tovább? Szeretek nyelveket tanulni,utazni,szeretem a történelmet és inkább humán beállítottságú lány vagyok. Orvosira nem megyek mert a kémia nem az erősségem de ezen kívül bármi mást javasolhattok! Köszönöm! :)
2011. aug. 8. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbiakat tudnám neked javasolni. Keresettek, elismertek.


Óvodapedagógus:

angol nyelvvizsgával is nagyon keresik

jelenleg kb. 250 óvodapedagógus állás van fent a neten a kozigalla.gov-on és a gyermeksziget.hu-n


Tanító:

lehetsz pl. nemzetiségi tanító, vagy választhatsz műveltségterületnek nyelvet, történelmet stb, amit 6. osztályig taníthatsz

jelenleg kb. 100 tanító állás van a kozigalla.gov-on


Logopédus (gyógypedagógia szak - logopédia szakirány):

főállás mellett magán logopédusként is praktizálhatsz,


Csecsemő és kisgyermeknevelő:

van BA képzés és felsőfokú szakképzés is

új szak, nagyon keresik bölcsődébe, családi napközibe (magán bölcsi),


Gyógytornász (ápolás és betegellátás szak - gyógytornász szakirány):

főállás mellett magán gyógytornászként is praktizálhatsz


Védőnő (egészségügyi gondozás és prevenció-védőnő szakirány):

én még nem hallottam munkanélküli védőnőről :)


És persze a tanári pálya megalapozásaként pl.:

történelem alapszak

vagy

idegen nyelv alapszak

Választhatod minornak egyiket vagy a másikat, lehetsz pl. angol-történelem szakos tanár.

(idegen nyelv szakkal korrepetálhatsz, fordíthatsz stb)


Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2011. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
fuhh.. köszönöm szépen ezt a sok szakmát! :))
2011. aug. 8. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Kőműves, hegesztő, esztergályos, burkoló stb.
2011. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem mérlegelj hogy mennyire fontos neked a pénz az életben?! Ha nagyon akkor szerintem szenvedj meg mondjuk egy gépészmérnökivel!

[link]

meg nézz utána ezeknek is

[link]

2011. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

LÁNY vagyok...kőműves meg gépész meg esztergályos nem igazán szeretnék lenni..és írtam is hogy inkább a humán dolgok az erősségeim nem pedig a reál kedves 2. válaszoló.. többieknek köszönöm!

3.válaszolónak: hát..szeretnék jól megélni,talán még ki is költöznék Amerikába ha úgy adódna lehetőségem. :)

2011. aug. 10. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Lány vagy, és ? Minek hangsúlyoztad ki?

Kőművesnél meg mit számít, hogy humán milyen vagy? Marha nagy reál tudás kell ehhez. Egy téglát vagy egy cementes zsákot át raksz A-ból B-be. És még beszélgetsz is a többi művessel, ez inkább humán.

AZ meg hogy lány vagy? Mit számít? Most jössz a kifogással, hogy lány vagy, de bzd+ szavazati jog az kell, meg egyenlőség az kell, de dolgozni meg nem akarsz, csak kifogásolsz.

2011. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
táncosnő, konzumnő. ezekre van inkább igény az ujsághirdetések alapján
2011. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki akar szavazati jogot meg stb.? 18 éves vagyok mit érdekelnek még engem ezek...később lehet fognak de most nem. És szerintem a kőműves szakma nem lánynak való..elég érdekesen néznék ki...menjen a sok férfi hegesztőnek, kőművesnek, mérnöknek stb...
2011. aug. 11. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!