Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg annyira rossz a...

Tényleg annyira rossz a BME-GTK? Egyre több helyről hallom, hogy kitörölhetem vele, ha ott végzek el egy szakot.

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Gazdasági képzéssel szerintem alapból kitörölheted, kevés kivételtől eltekintve. Viszont a gazdaságiak között nem számít egyáltalán rossznak.

És a BME-n van egy olyan elég jó rendszer, hogy te szabadon választható tárgyként akármelyik tárgyat felveheted az egyetemről. Tehát ennek hála te jóval képzettebb gazdasági ember lehetsz, mint egy ugyanazt a szakot elvégző más ember, aki nem a BME-n tanult. (A legtöbb egyetemen nincs ilyen lehetőség..)

2011. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hallottam már ezt is, azt is. Van olyan, aki azt mondta, hogy a BME-n a legnehezebb a gazdasági képzés. És emiatt eléggé elismert, de olyat is hallottam már, amit te mondtál: "kitörölheted vele a ...".

Valahol a kettő között látom az igazságot. Nehezebb képzés, mint amilyen diplomát ad. De még mindig jobb diploma, mint egy nevesincs vidéki főiskoláé. Valahova a középmezőny elejére tartozhat.

De hangsúlyozom ez csak saját vélemény, a hallottak alapján.

2011. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Orosz László professzor is ezen az állásponton van, bár ha jól emlékszem, ő a "szar" kifejezést használta. Öröm az ürömben, hogy feltehetőleg az összes gazdasági karra értette ezt.
2011. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

És akkor mi van? Feltételezem Orosz László nem keres annyit, mint egy GTK-n végzett, jó állást talált gazdasági szakember, pedig egy jó ideje tanít már, és mászik fel a ranglétrán...

Annyit kéne tenni, hogy megnézitek a karon készített felmérést, amelyből kiderül, hogy az itt végzettek hány százaléka talál állást 2 hónapon belül, és mekkora az átlagos kezdő fizetés... Utána már ki lehet törölni a seggeket a több százezres kezdő fizetéssel, nemde?

És igen, nem könnyű, egyesek szerint (két szakosok) nehezebb a Corvinusnál... Ennél a pontnál szoktak anyázni a bce-sek, pedig hát mégis volt Bce-s tanárok tanítanak nálunk, jóval több pénzért.

2011. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

nem haragudj de miből gondolod, hogy nehezebb, mint a Corvinus?

nem fogok anyázni, de kétségtelen, hogy BME-s vagy és nincs a Corvinussal összehasonlítási alapod

A Corvinus és a BGF sztm nagyon jó gazdasági képzést ad, a BME-re meg az menjen aki mérnök akar lenni?

nem értem honnan veszitek, hogy a Corvinus GTK könnyű?

vagy ezt csak az a sztereotípia mondatja vele, hogy a BME-snek utálnia kell a Corvinusost?

nőj már fel


igen a BME-nek nem igazán jó a gazdasági kara, az ottani gazdasági karra az megy akit nem vesznek fel a corvinusra, és a BME GTK-n végzett emberek 80%-a a Corvinuson csinál mastert!Jó reggelt!

Azért érzik nehéznek a BME GTK-sok a szakot, mert a gimiben sem tudták hozni azt a színvonalat ami egy BGF vagy Corvinushoz elég lenne /tanulmányi eredmény/, naná, hogy szenvednek vele

mutass nekem egy olyan embert aki első helyként önszántából a BME GTK-t jelölte meg?

2011. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Egy ismerősöm elsőként jelentkezett BME, gazdman-re :) a környék legjobb gimijébe járt és 4-es, 5-ös volt végig :)

Amúgy igazad lehet, de van kivétel ;)

2011. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
ÉN első helyen jelöltem meg, kedves corvinusos. Nálatok meg az a bevett hogy bme-gtkra mindenki úgy kerül, hogy hozzátok nem veszik fel.
2012. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megjártam a BME-t is meg a Corvinust is közben. Hát az utóbbi egy hulladék. A ZH-ben egy számolás sincs, addig a BME-n ugyan annak a tárgynak a ZH-ja csak erről szól. A BME-n tanít most már szinte az összes neves volt Corvinusos tanár.Corvinus nagyon felejtős már csak a név miatt jelölgetik. Aki meg a BGF-re azt mondja, hogy nehéz suli, azt komolyan csak sajnálni tudom.
2012. aug. 30. 19:04
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Nagyon színvonalas képzést ad, másrészről a munkaadók is szívesebben látják a BME-t, mint a BGF-et az életrajzukban. Ez presztízs kérdés. Egyrészt a BME-n jobb a képzés, másrészt egyetem, s nem utolsósorban a BME Magyarország legjobb egyetemeként van számon tartva.
2012. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
a szegedit jobbnak tartják világszinten ;)
2012. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!