Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves bölcsészek, bölcsészhal...

Kedves bölcsészek, bölcsészhallgatók! (? )

Figyelt kérdés

3 szak tetszik nagyon és ebben a sorrendben:


Néprajz PTE,Kulturális antropológia ME,Történelem PPKE


Nem tudok dönteni. Írnátok véleményeket,tapasztalatokat?


Csak levelezőre tudok menni,ezen iskolák konzultációs időpontjai felelnek meg nekem a legjobban.


Köszönöm előre is!


2011. júl. 16. 17:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az ELTE-BTK amúgy megoldható amit írsz. Csak nagyon nehéz lesz. Mert nem tudsz könnyen normális oktatót és szemináriumot választani például. Mivel sok szeminárium kötelező anyag, ezért ezeket több és elég különböző oktató is tarja párhuzamosan.
2011. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk a PPKE-BTK Piliscsabán kissé közelebb van Pesthez, mint Miskolc vagy Pécs - levelezőn is hetente/kéthetente menni kell, utazást + szállást meg kell oldani, ezt is kalkuláld bele.

Mint mondtam, nincsenek kőbe vésve az órák, mint középsuliban, hogy 8-14-ig ott ülsz, aztán hazamész. Attól függ, mikorra hirdetik meg, vagy ha (pl. szemináriumok esetében) több lehetőség van, te mikorra veszed fel. Ezt így nem tudom neked megmondani, nincs bejárásom más egyetemek Neptun/ETR rendszerébe (amelyen keresztül a tárgyak felvétele zajlik).

Annyi biztos, hogy vannak csoporttársaim, akik második szakként ELTE BTK-re járnak, és simán össze tudják egyeztetni a kettőt. Van, hogy délután vannak órák, máskor meg délelőtt, de nekik is a péntek általában szabad.

2011. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

ME-t már kihúztam,PTE-n pedig úgy van h félévente 1 hét+ a vizsgaidőszak.. nehéz döntés.. :(


főleg a gyerekek miatt vacillálok,nekem mindegy lenne,mármint nem okozna semmilyen variáció gondot.. mondjuk napközben oviban vannak, de ha este sem vagyok.. vagy vagyok,de akkor pl minden szombaton sulizom..


kár h nem tudtam akkor tanulni amikor "kellett" volna k18 évesen..


köszi minden segítséget,és megköszönöm a továbbiakat is!!!

2011. júl. 17. 14:10
 14/18 anonim ***** válasza:

- régész - felejtsd el mert, ha már kislányként ott gugóltál volna végig és mindenben "időben" lettél volna akkor is rohadt nehéz lenne valamire vinni (többre mint egy 17 éves segéd)

- néprajzkutató - hát ez kb. ugyan az. Csak nem gugólással.

- muzeológus - itt egyszerűbb munka még megtalálhat, a jobbak eminenseknek vannak fenntartva

- kutatásszervező - ??? - már mint a helyzete

- levéltáros - a komoly munka elitista - a kvázi könyvtárosi az meg olyan

- kulturális szervező - ez nem túl elitista, inkább kapcsolat kérdése

- kiállításrendező - hát ez kapcsolat kérdése kivéve a műv. házak vidéki múzeumok


Tehát azt tanuld amit szeretsz!

2011. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

akkor sztetek mi az aminek értelme is van? kivétel a gazdasági szakok mert a közgazd-ot utálom. orvosi is kilőve. adnátok tanácsot? matekból nem vagyok túl jó,de pl kémia,fizika,biosz mindig ment.. meg a humánok is..


köszi!!!

2011. júl. 17. 14:34
 16/18 A kérdező kommentje:

ami még érdekelne: andragógia. gazd szakoknál csak emberi erőforrások,mert a mediáció érdekelne.. de a matek meg a közgazdaságtan..


hát igen,nagy hátrány h csak most tudok nekikezdeni..

2011. júl. 17. 14:37
 17/18 anonim ***** válasza:

Elég könnyed hagyod magad lebeszélni. Pedig ha az ember jól és szorgalmasan csinálja, akkor van értelme ezeknek a szakoknak is.

Egyébként nem akkora hátrány később kezdeni az egyetemet, mint ahogy te gondolod. Az a lényeg, jól válassz, tudd, mit akarsz kezdeni magaddal. Na meg be kell kerülni, amihez jó érettségi kell.

2011. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

nem beszéltek le csak elgondolkodtattak. mindig is ezek a szakmák voltak az álmaim-főleg a régész,de arról spec én is tudom h nagyon nehéz. de mivel érdekel más is kíváncsi vagyok a véleményekre,és beírnám a javaslatokat a kis listámba.


nálam még mindig a néprajz az első helyezett,aztán a töri. de a gyerekek miatt még mindig nem tudom,h járjak suliba,mi a legjobb nekik?

2011. júl. 17. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!