Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az építészmé...

Mi a véleményetek az építészmérnök/tervező szakokról?

Figyelt kérdés
Középiskola 9. évfolyamán tanulok.Építész szakon(Debrecenben).Alapvetően tetszik a szak, de érdekelne esetleg tapasztaltabb emberkék véleménye is.Továbbtanulás...Egyetem/fősuli...Álláslehetőségek...esetleg fizetés/kereslet....ilyenek érdekelnek.Aki esetleg BME-s annak is várom véleményét mennyire jó, vagy nem.Debreceni fősulisok is írhatnak :) De Pécsett is úgy hallottam jó a suli :) Szóval érdekelne ezzel kapcsolatban a véleményetek!
2009. márc. 30. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-s vagyok. A BME-n az építész szak elég kegyetlen, de ez a legelfogadottabb, leghasználhatóbb. Családtagom járt a pécsi Pollackra, azt szerintem felejtsd el, nagyon rossz tapasztalataink voltak. Elavult dolgokat tanítanak, és az oktatás minősége sem a legjobb. A debreceniről nem tudok nyilatkozni, az Ybl pedig nem vészes, az inkább a szakközépből jötteknek való, mert bedobják az embert a műszaki dolgok mély vizébe. A BME-s képzés fele részben művészeti, és az első év inkább erről is szól. Én - ennek ellenére - a műszaki tárgyakat sokkal jobban szeretem.


Egyelőre az építőiparban kb 50-60%-os leépülés van. :( Bízom benne, hogy kicsit gatyába rázódik, mire én diplomázom. A keresetek szerintem nagyon vegyesek, attól is függ, mit dolgozol. Én például a tervezői szakirányban nem sok lehetőséget látok, a műszakiban inkább. De ezzel mindenki máshogy áll.


Ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi... :) Csak akkor gyere ide, ha nagyon elhivatott vagy. Minden héten éjjelek át rajzolunk, a szorgalmi időszak egy szívás. Nagyon embertelen, és csak az csinálja végig, aki teljes szívvel akarja. Máshogy nem megy... :(

2009. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia! YBL-ös vagyok. Egyetértek az előttem szólóval. Nem csak a felszerelés baromi drága de nálunk is az építészek minden szabaidejükbe rajzolnak. A rajzokat előszeretettl osztályozza úgy a tanár hogy feldobja a levegőbe, ami leesik az asztalról 1-es, ami rajta marad 2-es.

Én környezetmérnökös vagyok az YBL-n de nem 1 csop.társam építészről mászott át mert azt mondta behalt tőle.

Durva tárgyak vannak amik felett kökemény munka és izzadás sem tud sokszor eredményt hozni.

2009. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
thx a választ...akitől csak kérdezem mindenki hasonló válaszokat ad mint te...am az egyik pillanatban majd be*zarok, annyira félek...a másikban meg úgy érzem h semmi se állhat az utamba és elhivatott vagyok..:S nam1 majd eldől... köxi a választ
2009. márc. 30. 18:48
 4/10 A kérdező kommentje:
hát most mit mondjak...:S :)..de azért köxi...
2009. márc. 30. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
BME - Beszarsz, Mire Elvégzed. De ha akarod, javaslom! Megbecsült diploma.
2009. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:) hmmm...akárkit csak kérdezek mindenki ezt mondja, kezdek kételkedni abban h BME-s legyek ...
2009. márc. 31. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak te döntheted el. Nem fogsz tudni minden kihívás elől megfutamodni az életben. Ha ez akarsz lenni, gyere, és végezd el! De nem lesz egyszerű menet.
2009. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köxi...otársaim megpróbálják...hát igen...én is bánom h ilyen vagyok ...nem minden kihívástól félek...de ez egy "életre szóló kihívás lenne" ...de ebbe belevágok :) (ha felvesznek) rem igen...
2009. ápr. 1. 19:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, jó hogy előhoztad: ne tedd zárójelbe az életre szólót. Vannak szakmák, amelyek csak az egyetem alatt kihívások. De ez nem az. Nem öt évre választod az éjszakázást, kimerültséget, határidőket. Ez sajnos egy életre szól, és teljes embert követel! Ne felejtsd el, hogy egy ÉLETRE választasz szakmát, nem pedig az egyetemi éveidre. De ne ijedj meg ezektől, csak szeretném, ha nem itt döbbennél rá, úgy, mint én. Ezek fontos dolgok, de annak ellenére, hogy sok rosszat mondok, én szeretettel csinálom.
2009. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem...thx
2009. ápr. 2. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!