Mi a különbség építészmérnök bsc és építész osztatlan képzés között?
Az építész karon a bolognai rendszer térhódítása után is megmaradt az osztatlan szak, ami 5 év után ad egy teljes értékű építész diplomát, míg a bsc négy éves képzés, és 1,5 éves msc képzés épül rá.
A tanterv az osztott és osztatlan képzésnek az első 5 félévben teljesen ugyanaz, majd következik a szakirányválasztás, ahol -függetlenül attól hogy eredetileg mire vettek fel- jelentkezhetsz egy szakirányra (tervező vagy szerkezeti). ha felvettek, akkor osztatlan képzésre kerülsz át -még egyszer hangsúlyozom, függetlenül attól, hogy eredetileg bsc-re vagy osztatlanra vettek fel.
Akit nem vesznek fel szakirányra, vagy eleve nem is akar oda átkerülni és nem jelentkezik, az bsc-n folytatja a tanulmányait a 4. év végéig.
Elnevezések: az osztatlan képzés építész, a kétszintű pedig építészmérnök diplomát ad, de ez csak formaság, a gyakorlatban a kettő ugyanaz (jogi okai vannak, amiért nem lehetett mindkettőnek ugyanaz a neve, ezért ki kellett találni kétfélét)
Mint említettem, osztatlanon két szakirány van, tervező és műszaki (szerkezeti), a tervező a művészibb, a szerkezeti a mérnökibb. A bsc tematikájában a műszakihoz áll közelebb, utána pedig több féle msc-re lehet jelentkezni, de azokat már nem ismerem.
amit leírtam, az a BME-re vonatkozik, máshol lehet h kicsit máshogy van.
köszönöm a választ
azt véletlenül nem tudod, mi alapján döntik el, hogy felvesznek-e tervezői szakirányra? gondolom átlag valahányas átlag fölött...vagy konkrét tárgyakat néznek meg?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!