Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvos akarok lenni, mit tegyek?

Orvos akarok lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni, mi a teendő, ha már van egy diplomám (sajnos), méghozzá egészségügyi főiskolai, és idő közben rájöttem, hogy ha lett volna egy kis önbizalmam, mehettem volna orvosira, mert ez a szint, amin gondolkodnom kell a munkám során, számomra nem kielégítő, és ennél sokkal több van bennem. Mit tehetek még, hogy lehetnék orvos, ha nincs 12 millió forintom tandíjra, az állami finanszírozás pedig mostantól fogva örökké... elúszott.


2011. júl. 5. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor gyűjtögess.
2011. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
menny ki talán külföldre dolgozni, és keresd meg rá gyorsan a pénzt, amennyire csak tudod, és úgy, mást nem tok mondani, bocsi :\ én is dilemmázok most, hogy megpróbáljam az orvosit, vagy menjek ápolónak.. :S
2011. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha már van diplomád, akkor kb. 1,5 MILLIÓ félévente. Miért nem hagytál ki pl. 1 vagy akár 5 évet és mentél az orvosira???? Annyira nem értem azokat akik minden áron valahová fel akarják vetetni magukat. 1-2-3. hely stb. 1 hely van és kész. Kihagysz, dolgozol. Így utólag????? Sajna keményen fizetős.
2011. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Feltétlen az orvosit próbáld meg, én azt tanácsolom. Ha újra csinálhatnám, én úgy döntenék.

Jelenleg dipl. ápoló vagyok. Az, hogy segítsek a beteg embereken teljesen rendben van. Az, hogy ez azzal jár, hogy a hányadékukat, székletüket takarítom, rendben van, mert ugye az ember a gyerekének is megcsinálja, mert szereti, próbálok méltósággal bánni a beteg emberekkel is. És ezt is meg kell csinálni valakinek.

De nem ezért tanultam annyit... A jelenlegi munkahelyemen én vagyok az egyetlen diplomás ápoló, még a főnővér sem az. Szó szerint szégyellenem kell magam a diplomámért, a kollégáim viselkedése néhol kritikán aluli, úgy beszélnek, olyan szavakat használnak, úgy viselkednek, amihez nem vagyok hozzá szokva. A szokásos káromkodás, meg az a színvonal, amit a mindenféle kereskedelmi televízió közvetít. Az elmúlt hónapokban nem volt nap, hogy ne vágták volna a fejemhez, hogy semmit nem ér a diplomám, mert még ezt sem, meg azt sem tudom rendesen csinálni, és nem a sok elméletet kellett volna tanítani a suliban, hanem hogy hogyan dugjak le egy szondát, vagy ilyesmi.

Tényleg kezdem szégyelleni magam mindenért amit eddig elértem az életben, a tanulmányaimat, az eredményeimet, mert itt, ebben a közegben ez SEMMIT nem ér. Márpedig ebben a közegben kell ledolgozni az egész életem, hacsak nem találok ki valamit helyette.


Nem mondom, hogy az orvosok olyan szuper intelligensek, mert amit a paraszolvenciával művelnek, az kifejezetten gusztustalan. De legalább nem kellene szellemileg sárba döngölnöm magam, és szégyelleni magam azért mert tanultam.


Menj orvosira!

2011. júl. 5. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Hány féléved ment el? 12 van megszabva, hogy annyit támogat az állam, szerintem az összeset nem használtad fel:) Szóval akkor már nem is 12 millióról beszélünk hanem csak 8-10-ről:) Szerintem külföldön tudnál rá keresni, meg közben megtanulnád a nyelvet a diploma megszerzése után meg egyszerűbb lenne kimenni:) Mert gondolom ha milliókat fizetsz ki, akkor nem akarsz bruttó 120ért dolgozni...:)
2011. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha már van egy diplomám, nincs több félévem, akkor is, ha nem használtam fel az összes felhasználhatót.
2011. júl. 5. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, őszinte leszek. Úgy néz ki, hogy akkor orvos ebben az életben már nem leszel. De, kereshetsz másik kórházat, megpróbálhatsz egy magán kórházba bekerülni, mégiscsak van diplomád. Esetleg magán ápolónak/gondozónak valami beteg ember mellé. Nem a szakmáddal van a bajod, hanem a közeggel, akkor változtass a közegen, én ezt tudom tanácsolni.
2011. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:12


Ma már nem ez az első hülyeséged.

Államilag támogatott képzésben ha valamely képzési ciklusban végbizonyítványt szerzett valaki, akkor nem tanulhat ugyanazon a képzési ciklusban nem tanulhat államilag finanszírozottként.

Mi lenne, ha nem hülyeségeket írnál folyton?

2011. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

20:44-es, mármint megbocsáss, de te engem hülyéztél le?!

Mintha nem azt írtam volna, hogy felhasználtam minden félévemet azzal, hogy diplomát szereztem. Magyarán szólva nincs lehetőségem több államilag finanszírozott félévre. Ami igaz. Ennek oka pedig nem a tanulással töltött félévek száma, hanem az a puszta tény, hogy diplomát szereztem. Hm?

2011. júl. 5. 20:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem téged hülyézett le, oda írta, hogy kinek szól a válasz...

Na az én véleményem pedig az, hogy van nagyon sok lehetőséged csak ki kell őket használni. A nyugati államokban nagyon keresik a jó ápolókat és nagyon jól fizetnek. Érdemes lenne megpróbálnod. Természetesen amennyit lehet félreteszel és máris közelebb vagy ahhoz az orvosihoz. Persze nem azt állítom, hogy már jövőre el is kezdheted, de néhány év munka után már összejöhet annyi pénz. Esetleg szüleidtől is kérhetsz valamennyit, azzal a feltétellel persze, hogy visszafizeted.

2011. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!