Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 22-23 évesen már elkéstem a...

22-23 évesen már elkéstem a tanulással?

Figyelt kérdés

21 múltam, és már a második egyetemi szakot készülök otthagyni, mert egyszerűen nincs motivációm :( Sajnos nagyon elszúrtam ezt a félévet is, így biztosan áttesznek költésgtérítésesre, amit nem tudok fizetni. Így jövőre szeretnék újra felvételizni, esetleg érettségit javítani, bár mindenem ötös lett. Szeretnék dolgozni (külföldön) és megtalálni a célomat, mert így, hogy mindenre menet közben jövök rá, hogy nem fekszik nekem, luxus, hisz fogynak az államilag finanszírozott féléveim..de ha jövő szeptemberben kezdek egy szakot, már 22 leszek...


Tervezzek még, vagy törődjek bele hogy elcsesztem?


2011. jún. 11. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne törődj bele szerintem. Az élet megy tovább. Én is hasonló helyzetben vagyok mint te. Most vagyok 21, és most felvételiztem egy másik suliba, mert az előzőt nem bírtam, nem érdekelt. Én elég keményen depressziós lettem ez miatt, "összeomlott" minden, most próbálok belőle kilábalni. Neked is csak ezt tudom javasolni, hogy ne add fel. Igazából ezzel nem sokat segítettem, mert leírni könnyű, annyi, hogy legalább tudod, hogy nem vagy egyedül. Bár ez nem számít sokat, de azért mégis :)
2011. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hogy lennél hozzá öreg?? Senkinek semmi köze hozzá h hány évesen tanulsz. Csak próbálj meg végre olyan szakot választani amit végig is fogsz csinálni. Sok sikert hozzá.
2011. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok és most jöttem rá, hogy mit szeretnék! ;) Sosem késő!
2011. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
A legnagyobb bajt én abban látom, hogy fölöslegesen elvettél egy helyet egy nálad szorgalmasabb és tehetségesebb fiataltól.
2011. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Ez szerintem hülye felfogás előző. Lehet akitől "elvette a helyet", épp azért jutott be egy olyan egyetemre, ahol sokkal jobban érzi magát, mintha bejutott volna oda, ahová a kérdező. Lehet elméleteket gyártani, de felesleges.
2011. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Én tényt írtam le, elméletet te próbálsz gyártani hozzá.
2011. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Tényt írtál? Miből gondolod, hogy akit helyette vettek volna fel szorgalmasabb és tehetségesebb?
2011. jún. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

én 20 vagyok, tavaly érettségiztem és akkor még nem felvételiztem mert azt gondoltam nem nekem valók a főiskolák meg nem is mertem semmibe belemenni, állandóan változott a véleményem mindenről


belekezdtem egy rossz okj tanfolyamba amit nagyon utáltam, végül felvételiztem és otthagytam az okj-t


mindenki azzal jött h elba*tam 1 évet az életemből stb... de sztem ez nem teljesen igaz

kellett ez a bolyongás hogy átértékeljek dolgokat


tanulni soha sincs késő és ne add fel attól hogy rosszul érzed magad amiért félbe hagysz dolgokat! most keresed az utad

2011. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

17:39: én értem amit mondasz, de nézd, ez egy olyan dolog, hogy x állami félév mindenkinek jár, úgy osztom be, ahogy akarom, ha egyszer megdolgoztam érte, hogy bekerüljek, akkor nem lesz bűntudatom, ha nem végzem el végül. Nem túrtam ki senkit, mindenkinek adott volt a lehetőség, hogy nálam több pontot szerezzen.


Azt meg, hogy miattam eggyel kevesebb bölcsészt képeznek, talán annyira nem kell sajnálni, nem egy hiányszakma.

2011. jún. 11. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Az életkor egyetemen már annyira nem számít, emiatt nem kerülsz hátrányba. Amit sajnálhatsz, hogy bebuktál pár államis félévet és ez később még lehet, hogy hiányozni fog. Gondold át, hogy milyen jellegű dolgok érdekelnek és nézegesd a lehetséges szakok tanterveit, olyanra jelentkezz aminél tetszenek a tárgyak (vagy legalább a többsége), akkor tuti lesz motivációd.
2011. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!