Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok, mi a véleményetek...

Mit tudtok, mi a véleményetek a budapesti Zsigmond Király Főiskoláról?

Figyelt kérdés

minden érdekel, főleg olyanok válasza, akik ott tanulnak

előre is köszi :)


2011. jún. 6. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Oda járok. Milyen szakra jársz, vagy milyen szakra szeretnél jönni?
2011. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
a szabad bölcsészetet és a kommunikáció és médiatudományt jelöltem meg
2011. jún. 6. 20:12
 3/16 anonim ***** válasza:
"minden érdekel" ez elég tág fogalom... Valami konkrétum esetleg?! Nem tudom, mit tudsz és mit nem, feleslegesen meg mit irkáljak, ha már úgyis képben vagy dolgokkal. Mi érdekel? Az iskola elérhetősége? Az épület? Az oktatás minősége? A szakirányok? Kérlek, konkretizálj, mert így egy külön könyvet írhatnék, mindenről, ami eszembe jut.
2011. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha konkrétan a szakok érdekelnek, azokat biztos megnézted már a Felvin, vagy a suli honlapján (www.zskf.hu). Fizetősre mennél? Mert az sem mindegy. Egyébként tök mindegy, melyik főiskolára/egyetemre jelentkezel, ezt a két szakot IQ-ból le lehet nyomni, ha már felvettek. Kár, hogy ezeket jelölted meg, jelentkezhettél volna valami értelmesebb szakra is. Azt mindenképpen ajánlom, hogy a főiskola mellett csinálj meg egy szakmát, vagy valamit, mert ezekkel sajna csak diplomás munkanélküli leszel.
2011. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az oktatás minősége is érdekel, milyenek az előadók, milyen a környezet, mennyire felelt meg az elvárásaitoknak ...

A felvi.hu-ról már mindent elolvastam róla, inkább gyakorlati dolgok érdekelnek

2011. jún. 6. 20:38
 6/16 A kérdező kommentje:
ja és szerintem csak fizetősre fognak felvenni bár államilag támogatottat is megjelöltem
2011. jún. 6. 20:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Én nem ezekre a szakokra járok, de összességében elmondható a ZSKF-ről, hogy az oktatói minőség kivételesen magas (igen, tényleg). A probléma a hallgatói állománnyal van. Igaz, szűrik is a népet rendesen, de hát ez mindenhol megvan. Az a baj, hogy mivel ez egy magánfőiskola, sok a fizetős ember, akik azt hiszik, hogy attól, hogy fizetnek már lesz egy diplomájuk...persze, ehhez nem asszisztál a főiskola, így hullik az ilyen hallgató az elsők között. Az épület is nagyon szép és igényes, jó látni, hogy a tandíjamat a környezetre költik. Itt én még nem hallottam lopásról, vagy bármi ilyesmiről...

Az épület Békásmegyeren van (III. ker.), Batthyány térről, vagy Szentendréről megy HÉV, onnan gyalog kb. 10 perc séta, de ha kocsival jössz, akkor parkolóhely is van.

Levelezőre mész, vagy nappalira? Diákhiteles leszel? Mert itt sem mindegy, a "gyakorlati dolgok", amikre kíváncsi vagy. Az igazán gyakorlati dolgok (ETR használata, index, stb.) az úgyis akkor lesz lényeges, amikor már felvesznek.

2011. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, nem kell, hogy rám hallgass, de szerintem, ha fizetősre mész ezekből a szakokból, teljesen feleslegesen veszel a nyakadba ekkora kiadást (vagy diákhitelt). Vagy, gondolom, a szüleid. Ha nem vesznek fel államira, ne menj fizetősre ezekre a szakokra. Semmit sem érnek. Államin el lehet vele lébecolni 3 évig de most őszintén, te fizetnél azért, hogy "szabad bölcsész" legyél?! Komm. szakon is ilyen órák vannak pl. hogy "musical elemzés", meg Mónika Show-ról, Joshi Bharatról beszélgetnek (komm-os haverok mondták). Ezért én biztos nem fizetnék...


Ja, és ez nem a ZSKF hibája! Ezek egyszerűen büfé szakok, mindegy, hogy ELTE-n tanulod, vagy itt.

2011. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nappalira megyek
2011. jún. 6. 21:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Nappali fizetősre ilyen szakra ne menj végképp. Levelezőn sem éri meg, de ott legalább tudsz dolgozni azért, hogy kifizesd a sulit. Ha nappali fizetősre vesznek csak fel, inkább adj be pótjelentkezést levelezőre egy normálisabb szakra és akkor mellette tudsz dolgozni a tandíjért, vagy ha szüleid kifizetik, akkor mellette tanulhatsz egy szakmát. Azért, hogy "csak" legyen egy diplomád, szerintem hülyeség 3 évet ülni és fizetni. A médiába (komm.szak) és a filmiparba (szabad bölcsész szakiránya) nem ezek alapján kerülsz be, ott máshogy működik a rosta. Ha van érzéked ezekhez, kapcsolatokkal hamarabb bekerülsz, mint így. Évente több ezer ember végzi el ezeket a szakokat, teljesen értelmetlenül. Ha még tanulni szeretnél, inkább tanulj olyat, ami lehet, hogy kicsit nehezebb, de legalább hasznát veszed.
2011. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!