Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek az ármánykodó...

Mit tegyek az ármánykodó kolléganő megfékezésére?

Figyelt kérdés
Tanár vagyok egy gimnáziumban. Az egyik kolléganő folyamatosan áskálódik ellenem, ő a tantestület leggonoszabb, legutálatosabb tagja, már százszor megmondtam neki, hogy szálljon le rólam, ne ármánykodjon ellenem, de nem használt. Mit tegyek? A többi tanár se szereti, de velük szemben nem mer gonoszkodni, csak velem. Pedig veri a sors a nyomorult nőt, nemrég kapott három adag kemoterápiát, parókája van stb. Már arra gondoltam, ha tovább áskálódik ellenem, megmondom neki, hogy lekapom a fejéről a parókáját mindenki előtt a suliban. Ettől talán csak észhez tér. Mit tanácsoltok?
2009. márc. 15. 19:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Amióta a lányom kapja a kemoterápiát, ő is nagyon undok lett. Beszélgettem a többi szülővel, ők is panaszkodnak erre. Szerintem tudd be nála a szerek hatásának.
2009. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Volt egy kolléganőm, amikor beteg lett, és kemót kapott, kiállhatatlan volt, gyűlöltem és legszívesebben megfojtottam volna. nem is egyszer bőgtem miatta végig a munkaidőt. Állandóan szemétkedett.

Amióta vége az egésznek, visszatért a régi énje és ő az egyik legkedvesebb kolléganőm.


valószínűleg nála így csapódik le a betegség, az igazgatónak kéne valamilyen ál-indokkal betegácsiba küldeni. A kolléganőmet sokszor én is legszívesebben a saját parókájával vertem volna agyon.


Nem szép dolog ilyenekre gondolni, de nem ítéllek el, mert tudom, milyen borzasztó tud lenni, mikor valaki ok nélkül szemétkedik veled, te meg nem vágsz vissza, mert hogy jaj beteg szegény, és a feszültség csak gyűlik-gyűlik...


Fogjatok össze és kérjétek meg az igazgatót, hogy beszéljen a hölggyel. találjon ki valami szöveget, hogy ez az egész az ő érdeke stbstb...

2009. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Azért ilyen, mert mint a rossz gyerek ő is így próbálja magára hívni a figyelmet. Jelentsd fel az igazgatónál, hogy ilyen kolléganővel képtelen vagy együtt dolgozni a rágalmazásai miatt stb. Ezt az igazgatónak KELL megoldani, te önhatalmúlag nem tudsz tenni semmit ami javíthatna a helyzeten, mert jellemzően a "üljünk le és beszéljük meg" hozzáállás úgyis csak mesterkélt "ó nincs ám semmi bajom veled" típusú párbeszédekre szűkülne az ilyen ember esetén.
2009. márc. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Tök jó hogy lepontoztál kedves kérdező, tudod, én ismerem milyen a kemo, egy rokonom kapta, ezért gondolom, hogy előbb próbálj kompenzálni, és ahogy már először is írtam beszélj az igazgatóval! Érdekes akkor nem pontoztál le!

Sok sikert!

2009. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a kérdező pontoz le.(bocs az offért)
2009. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
lehet a családon belül el kell fogadni az ilyet,de munkahelyen nem mentség. Ha tudja mindenki,hogy az illető nem százas, akkor könnyebb a helyzet, mert nem lehet belőle bajod.mindenki elnézi a hülyeségét Én esetleg a gyerekekel is beszélnék erről,hogy ne te legyél a szemükben a rossz tanár...
2009. márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igazából két javaslatom van:


1: várd meg amíg meghal, úgysem biztos, hogy sok van neki hátra.


2: ez egy hatékony probléma megoldási módszer:


megkéred, hogy legyen rád egy öt tíz perce, szeretnél vele komolyan beszélni. Elmentek egy nyugodt helyre, ahol nem zargatnak titeket mások.


Elmondod neki, hogy x ideje itt tanítasz, senkivel nincsen komolyabb bajod, de azt tapasztaltad, hogy ő nem kedvel téged. Nagyon rosszul esik, hogy rosszakat mond rólad, és ezt nagyon negatív dolognak tartod.


Ezután kérd meg, hogy mondja el mi a problémája veled, mert azért hívtad el beszélgetni, hogy megoldjátok ezt a problémát, és a továbbiakban békésen tudjatok együttműködni. Ekkor ha elmondja a problémáját, akkor fontos, hogy HIGGADTAN reagálj.


Az egésznek a lényege, hogy fejtsd ki, hogy nem balhézni akarsz, hanem megoldani a problémát. Mutasd be, hogy távol van egymástól az álláspontotok, de azért ültetek össze hogy megbeszéljétek az esetleges sérelmeket.


Nagyon fontos hogy SEMMIKÉPP NE VIGYÉL BELE ÉRZELMEKET! mert akkor be fog zárkózni, és nem fogod tudni megoldani.


végig hangsúlyozd hogy a célod a probléma megoldása.


sok sikert :)

2009. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Szerintem is a gyógyszerek hatása biztos benne van a dologban na meg egy jó adag rossz indulat. De mindig, minden munkahelyen van egy ilyen sajna.

A a paróka téma valóban csak téged járatna le.

De nem gondoltál még arra, hogy féltékeny rád???

Emelkedj túl a dolgon ne végy róla tudomást és látványosan ne foglalkoz az egésszel.

Ha meg ez se jönne be akkor Te is bemehetsz az igazgatóhoz, hogy aggódsz a kollegáért, hogy nem biztos, hogy megfelelően eltudja látni a munkáját mert elég furcsán viselkedik, és hát az iskola hírnevének ez nem tesz jót.

De ne feled beteg, és ilyenek mindig vannak.

2009. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni vele, de végig se hallgatott, kivonult a tanáriból, miközben beszéltem hozzá. Mindenki fel volt háborodva a tantestületben. Mikor a diákok a közölték vele, hogy szeretnék, ha elmenne ebből az iskolából, mert minden gyerek utálja, akkor egyszerűen közölte, hogy nem megy sehová, a diákok kötelesek őt elviselni, úgysem fog (és nem is akar) megváltozni.
2009. jún. 21. 11:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!