Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek az ármánykodó...

Mit tegyek az ármánykodó kolléganő megfékezésére?

Figyelt kérdés
Tanár vagyok egy gimnáziumban. Az egyik kolléganő folyamatosan áskálódik ellenem, ő a tantestület leggonoszabb, legutálatosabb tagja, már százszor megmondtam neki, hogy szálljon le rólam, ne ármánykodjon ellenem, de nem használt. Mit tegyek? A többi tanár se szereti, de velük szemben nem mer gonoszkodni, csak velem. Pedig veri a sors a nyomorult nőt, nemrég kapott három adag kemoterápiát, parókája van stb. Már arra gondoltam, ha tovább áskálódik ellenem, megmondom neki, hogy lekapom a fejéről a parókáját mindenki előtt a suliban. Ettől talán csak észhez tér. Mit tanácsoltok?
2009. márc. 15. 19:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Hirtelen csak az jutott eszembe, hogy beszélni kellene az intézmény igazgatojával, azaz a "fönöködel". Mond el neki minden, burisd ki abillit. A többi kollégáidal milyen a viszonyod? Nemtudsz valakit magad mellé állitani? Hiszen azt irtad, a többiek sem szeretik...

Ez a parokás dolog pedig hülyeség, ne süllyed le az ö szintjére... Ha jól olvastam, akkor ö ugye rákban szenved? a jó Isten bocsáson meg nekem, de lehet nem is kell sokáig türnöd.

2009. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak tudnék segíteni,nagyon együtt érzek veled.

A "ha baj van az idegeiddel, ne rajtam éld ki" beszólás mások előtt nem hatna?A parókalevevéssel, meg magadat is lejáratnád.


Sosem értettem az ilyen embereket, mi a jó nekik ebben.


Szerintem passziv-agressziv személyiségzavaros, de lehet nem, de azt tippelem.

2009. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

A parókás dolgot nem szabad! Felnőtt ember vagy!

Beszélj a kollegáiddal, és az igazgatóval, és egyébként nem lehet hogy a kezelés miatt ilyen?

Sok sikert!

2009. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori jelenség ez, neked kéne ezért valahogy megerősödnöd, mert lehet ezen túl leszel, de bármikor jöhet egy következő ilyen.

Tanárnak azért se mennék, mert tudom mennyire vannak ilyen áskálódások a tanáriban.

2009. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö válaszado vagyok. Miért lepontozva a válaszom?
2009. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Hogy jön ez a kérdés ebbe a kategóriába???
2009. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszadó! Bocs, egy másik választ akartam lepontozni, de eltévesztettem, a Te válaszod természetesen 100 %-ban hasznos.
2009. márc. 15. 21:18
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyenek járnak a fejedben - mármint, hogy lekapd egy rákos beteg parókáját - , akkor először saját magad viselkedésén kellene eltöprengened. Arra esetleg nem gondoltál, hogy szegénynek elég a baja? Tudod te egyáltalán, hogy mivel jár ez a betegség??? Már csak az a kérdés merült fel bennem, hogy az ilyen tanár mire neveli a diákjait?
2009. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy nem is a kolléganőd áskálódik, ha nem te?

Nem gondoltál még erre?

Nem lehet hogy üldözési mániád van?

Én elszégyellném magam a helyedben, egy közalkalmazott szerződésében benne van, hogy mindig normálisan kell viselkednie, és példát kell mutatnia, az efféle gyerekes viselkedés pedig nem az!

Tudom miről beszélek két közalkalmazott gyerekeként, sőt aszerint, hogy felnőtt ember ilyet nem csinál.

Inkább próbálj meg beszélni vele mi a baja veled, egyébként meg ne tegyél semmit, hagyd élni a szerencsétlen tanárnőt!

2009. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az azért elég durva, hogy minden héten kikérdezi a tanítványaimat, mit tanultak az én tantárgyamból (mi köze hozzá?), és mindig elmondja a diákok előtt, hogy ő még azokon a dolgokon kívül, amit én megtanítottam, mi mindent elmesélt volna. Emellett rendszeresen bejár az igazgatóhoz, akitől azt kéri, hogy adjon nekem fegyelmit, mert KEVESET tanítok. Szerintem minden órám tartalmas, épp eleget tudok haladni az óráimon, soha nincs nálam üresjárat. Akkor miért gyűlölködik így a banya? Nem kell félni, nem fogom lekapni a parókáját, én legalábbis nem. De már a szülők, akik ugyanúgy utálják, ezt tervezik. Ők szülői értekezleten szeretnék lekapni a parókáját, ha nem változik, ha továbbra is szemétkedik a gyerekeikkel. Imád egyeseket osztogatni, mióta beteg, ebben kéjeleg.
2009. márc. 15. 21:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!