Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha orvos szeretnék lenni...

Ha orvos szeretnék lenni akkor biosz-fakt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
bioszfakt mindenképp jót tesz, valamint ajánlanám az angolt is, de tudom azt is, hogy nem szaknyelvet fogsz tanulni fakton, pedig arra nagy szükséged lesz majd az egyetemen. de majd belerázódsz. üdv, egy biosz szakos lány
2011. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
huuh 1. biosz szakra jársz? Én is oda szeretnék menni, de sokan írják, h megbánták azután..te hogy állsz ezzel?
2011. máj. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
biosz, kémia páros fog kelleni neked, nem kicsit, a nyelvre meg ráfeküdni magadtól
2011. máj. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biosz, kémia fakt, jaja, és a kémiának nagyobb szükségét fogod venni.
2011. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha jövőre érettségizel, akkor érdemes mind a biológiát, mind a kémiát emelt szinten tanulnod. (jövőre, ha nem teszel két emelt szinten /amivel 2 x 50 pluszpont jár/ akkor nem kaphatsz már eleve maximális pontot, hanem 10 pontot eleve elbuksz, 500 pontos a rendszer) Fizikát is választhatod, bár azt mondják azzal könnyebb bejutni, de nehezebb benn maradni az orvosin, mert sokkal kevesebb hasznát veszed, mint a kémiának. (én végig kémiás voltam, bár nekem csak közép szinten kellett érettségiznem, biológiából emelten) Emellett csinálj két középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsgát, orvosin a nyelvek is hangsúlyosak, főleg a szaknyelv az angol. A latint olyan szempontból jó nézegetned, hogy szintén hangsúlyos az orvosi egyetemen. Ha pedig nem akarsz duplázni, nem árt általánosan jó tanulónak lenni. (kitűnő vagy max. 1-2 négyes a bizonyítványban)
2011. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
+érettségit (kimaradt) Remélem segítettem!
2011. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orvosira járok, és ha van még lehetőséged választani, akkor kémia fakt!! A biosz emeltemmel kitörölhettem a fenekem, mert semmire sem tudtam hasznosítani, míg a kémia emelt egy az egyben megegyezik az első féléves kémia anyaggal, és utána is jól jön. De akkor is jól jársz, ha kémiából és biológiából is emeltezel, mert akkor maximális pluszpontot kapsz, amire szükséged lesz.
2011. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
9.es vagyok még de a faktra bejutáshoz kell minimum egy négyes az adott tárgyból és akkor hanyagolom például a föcit ha nem kell, nem fontos továbbtanulásból.
2011. máj. 16. 16:42
 9/9 A kérdező kommentje:
szóval ne úgy értem, hogy egy négyes, hanem négyes vagy ötös legyen az év végi 10.ben.
2011. máj. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!