Mérnök, orvos kivételével mit érdemes egyetemen tanulni, aminek hasznát vehetem?
Meg majd a jövőben a felvételihez is lassan :D
Amúgy elsősorban abban gondolkozz, hogy mi az amit szívesen csinálnál aztán próbálj olyasmit kitalálni ezek közül amivel nem fogsz éhen halni.
gyógyszerész
esetleg pénzügy, számvitel (könyvelni mindig kell valakinek)
logisztika (csak ehhez a közlekedésmérnöki karra kell menni)
műszaki menedzser (itt meg egy csomó mérnöki alapismeret van a tantervben)
én sokáig akartam térképész, vagy meteorológus lenni, de fogalmam sincs, hogy jó-e. Szokták még mostanában mondani, hogy megéri hidrológiát tanulni, mert hamarosan fontos lesz a víz. Csak mit csinálsz amíg még nem fontos? :D
Ha fizikával gyakorlat felé akarnál menni, akkor BME. Ott képeznek alkalmazott fizikusokat és mérnökfizikusokat. Az elméleti meg az ELTE.
Alkalmazott matematikus is inkább a BME.
De ezeket csak akkor, ha minden nehézség nélkül kened vágod a matekot és a fizikát + szereted annyira, hogy egész héten csak azt hallgasd.
Mérd fel azt, hogy miben vagy jó aztán ehhez keress szakot! Ugyanis csak abban tudsz kivétel nélkül mindig jól teljesíteni amiben jó vagy! Egy művészeti beállítottságú ember nem tud elmenni tőzsdeügynöknek, mert pár éven belül kiakad, lecsúszik, tönkre megy, munkanélküli lesz, aztán diplomával pincérkedik 40 éves koráig amikor rájön, hogy galériát akar vezetni. És elpocsékolt 20 évet és rengeteg pénzt, időt,energiát,verejtéket egy olyan dologra amiben nem jó és nem érzi jól magát.
Szerintem 3 kérdésen van a lényeg és a rájuk adott válaszokban.
Miben vagyok jó?
Mennyit akarok keresni?
Hol akarok élni?
" ha a zenélés a mindened, nyugodtan hódolj a szenvedélyednek és állítsd fel célokat ezen a területen, de - és itt jön a különbség - nem muszáj feltétlenül szoftverfejlesztőnek menned, csak mert van műszaki érzéked és úgy tudod, ott az első perctől kezdve dől a lóvé... célszerűbb, ha eleve zenével kapcsolatos pályát választasz: mondjuk, hangmérnök leszel. Így az álmodtól sem vetődtél túl távolra, ugyanakkor fix bevétel is érkezik a számládra, aminek révén egyenes az út az anyagi függetlenséghez..."
"a trendek változnak, ami menő szakma volt 1999-ben, nem biztos, hogy 2019-ben is jól jövedelmez majd;
ha valamit rémesen utálsz - vagy egyszerűen csak hidegen hagy - abban minden bizonnyal nem fejlődsz majd az évek múltával, tehát pénzt sem fogsz keresni vele (lesznek nálad jobbak... sokan és sokkal);
mit ér a biztos megélhetés, ha napi 8 órát olyan dologgal töltesz, ami abszolút lehúz?
ha nem az a dolog érdekel a legjobban, amivel egész nap dolgozol, és mégis pénzt keresel, mi lenne, ha olyasmire szánnád az energiáidat, ami még motivál is? "
Mondjuk a jog?
Tesóm annak tanul és én is jogásznak fogok.
A jog már telített, mivel magolós szak, sokan mennek rá, akik nem nagyonértenek a matekhoz (statisztika azért ott is van). Én tesóm is odajár, de ő eleve úgy jött oda, hogy tökmindegy, valamit bejelöl a felvin aztán kész.:S Ettől függetlenül ő az egyik legokosabb (legstréberebb) hallgató a jogi karon.
Hát én nem tudom. Maradok annál, ami érdekel : gazdaságinformatikus. Tudom, hogy ez az informatika szakok büfészaka, de alapozásnak jó, nem vagyok olyan jó matekból (azért segghülye sem), majd a mesterképzés mérnök infón lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!