Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szülő 3 napot igazolhat...

Egy szülő 3 napot igazolhat egy tanévben. Hogy igazoljam le az 5 perces késést?

Figyelt kérdés
Ha a pedagógus ( középiskola) összeadhatja a késéseket percenként, amiből több óra igazolatlan is kijöhet egy tanévben,én, mint szülő miért nem használhatom ki a 3 napot ugyanígy?
2011. máj. 9. 19:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igazából én csak azt nem értem, miért kell ebből ekkora gondot csinálni?

Tanárként igazán tudhatnád, hogy egy igazolatlan óra nem oszt, nem szoroz. Legfeljebb nem lesz üres az "igazolatlan órák" rubrika a bizonyítványában.

Én például kitűnő voltam végig, maximum egy-két négyessel. És minden évben volt 10-15 igazolatlan órám, pedig akkor még nem is írták ezeket az öt perc késéseket. Egyszerűen nem mentem be, ha nem volt kedvem. Soha semmi bajom nem lett belőle.


Az már más tészta, ha a tanárok ezzel büntetnek, és nagyon nem tetszik. Viszont az is tény, hogy ma már gyakorlatilag semmi hatékony lehetőségük nincs a diákok fegyelmezésére, szóval megértem, hogy bevetik ezt a módszert is. Bár nem etikus.

De ha ez zavar, akkor valóban be kell menni az igazgatóhoz és igazolni, hogy a beírt diák benn volt, nem az igazolatlan órát igazolni szülőként neki.

2011. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igazából azért idegesít az egész, mert 2 óra igazolatlan miatt be kellett mennem a gyámügyhöz magyarázkodni, ugyanis az iskola lejelentette. Gondold el: Ott ültem a váróba "ezer" kisebbségi között és magyarázkodtam.

Hidd el, tapasztalatból mondom: nem minden 16 éves csal, lop és hazudik.Nem mindig a gyerek a hibás.

2011. máj. 9. 21:50
 13/18 anonim válasza:
Összeadható a késés,de nem a törvényben van, hanem az ún. végrehajtási rendeletében: 11/1994 MKM rendeletben
2011. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hogy a végrehajtási rendelet szerint én mint szülő is igazolhatok késést összeadhatóan 3 nap erejéig?
2011. máj. 11. 06:49
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pont nem ezt mondta, hanem azt, amit én is, hogy a késések összeadása van benne a jogszabályban. A minap még azt mondtad, hogy a 3 napos igazolás az oktatási törvényben van, most meg ilyent kérdezel, ezek szerint azt is csak úgy gondoltad? Mert nem válaszoltál a kérdésemre, hogy hol van a törvényben. Szerintem olvasd el ezt a rendeletet.
2011. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
5 perc még nem a világ...de azt nem értem hogy a tanárok miért nem kapnak azért hogy óra elött mindig késsnek meg más tanárokkal cseverésznek,ez igy nem igazság
2011. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A tanárok munkaadója az igazgató, az ő dolga az ellenőrzés és a büntetés is, de ez nyilván nem a tanulókra tartozik, hanem egymás között intézik el, ha szükséges.
2011. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Elolvastam a rendeletet és igazad van, nincs ilyen az oktatási törvényben, csak az iskolai házirendben.

Viszont ott szerepel, hogy a szülő 3 nap hiányzást igazolhat. Ez már ősidők óta így van.Míg nem volt ez a "perces" rendelet nem is volt semmi baj ezzel. Mivel nagyon sok fellebbezést írtam már más ügyekbe tudom,hogy ezt úgy hívják, hogy joghézag.Ami ugyanis nincs egyértelmüen megtiltva azt szabad. Hagyományra sehol sem lehet hivatkozni. Mivel nem 1 teljes tanítási napról van szó maximálisan 3-szor megismételhetően a házirend ezt a pontját úgy értelmezem, ahogy én vagy az iskola akarom.

Egyébként ott ahol a hugom o.főnök a szabályt úgy értelmezik, ahogy én.

2011. máj. 11. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!