Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnok igazolhat órát?

Osztályfőnok igazolhat órát?

Figyelt kérdés

A lányom gimibe jár,11-be.Soha nem volt lógós, késős.

Mindig vitt igazolást, vagy szülői, vagy orvostól.Ma regg.hívott, hogy elaludt, és nem érte el a vonatot, így nem ér(t)be az első órára.

Hívtam a tanárnőt, de nem tudtam vele beszélni, mert nem volt benn.Hagytam neki üzenetet, hogy a lány nem ér be az első órára.Hívtam a lányomat, hogy keresse meg az oszt.főnökét, és mondja el mi történt.

A tanárnőnek az volt a válasza, hogy adjon igazolást...de ugye az nincs..honnan is lehetne...

Nem hazudott, vetített, stb...elmondta őszintén mi történt.

Erre az volt a válasz, ha nincs igazolásod, akkor egy igazolatlan óra.

Ebben csak az a gáz, hogy szülőin pont az ellenkezőjét szajkózza...hogy mindent megtesz a gyerekekért, segíti őket, meghallgatja, keresi a megoldásokat...Hát, brrrr

most is megpóbálta...

Ő mint osztályfőnök igazolhtná neki nem?Márha úgy állna hozzá...

Ha lógós, hazudós lenne a gyerekem akkor nem esne ilyen rosszul...de így?

Bár, kenje a hajára azt a nyamvadt igazolatlant...

bocs, csak kiakadtam kicsit.

(igaz ehhez ismerni kéne a tanárnőt, milyen két színű.Bort iszik, és vizet pédikál)


2011. febr. 11. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én osztályfőnököm igazolta az órát, igaz, hogy húzta közben a száját, de megtette, mert nem akarta, hogy osztályfőnökit kapjunk!:)

Nem kötelessége, de ha jó fej megteszi...:)

2011. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 pantha rhei ***** válasza:

Embere válogatja. Jogilag megtehetné igen.


Velem is előfordult anno, hogy az osztályfőnököm igazolta a hiányzásom (például nyelvvizsgáknál, iskolai sporteseményeknél, stb.). Ráadásul értékelni is szokták, ha valaki őszintén elmondja miért késett, hiányzott (amennyiben ez egyszeri alkalom).

2011. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát lehetett volna igazolást szerezni, úgyhogy igaza van az ofőnek. Ha késik a vonat akkor a kedves MÁV-os néniktől lehet igazolást kérni, hogy önhibáján kívül késett. Máskor érdemes megpróbálni.
2011. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem ez a gond.Elaludt,és nem érte el a vonatot.A másik meg már úgy jön, jogy csak a második órára ér be..
2011. febr. 11. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az osztályfőnököm heteket! leigazolt...mondjuk ez meg már a másik véglet.


De írj egy te egyet, hogy elaludt, tekintse igazoltnak a késést/hiányzást, el kell, hogy fogadja.

2011. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha esz egy igazolatlanja, akkor sem dől össze a világ.
2011. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

09:54-nem.Nem, persze...

Csak ne lenne ilyen kétszínű.

Meg tényleg nem lógós, hazudós.

Akinek meg volt 250 igazolatlan órája,...áááá mindegy is.

2011. febr. 11. 10:00
 8/11 anonim ***** válasza:

te is leigazolhatod neki, erre nem gondoltál? beírod h családi ok.

nálunk félévente a szülő igazolhat 3x 3 napot.

1 óra simán belefér.

2011. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazolni igazolhat, csak gondolom a tanár nem akarja hogy ebből rendszer legyen. Ha most a lányodnak elnézi abból jön az hogy pistikének holnap is el kell néznie utána meg mindenkinek.

Igaza van annak aki írta: egy igazolatlan miatt nem dől össze a világ, főleg úgy ha a lányod amúgy nem az iskola mellé jár. Nekem is volt igazolatlan órám, csak mert elkéstem 5 percet. Végigültem az órát, mégis beírta igazolatlannak. Ha így akkor így leyen vele boldog. Kérdezte anyu mi az az igazolatlan, mondtam, hogy baleset volt és nem járt az 1-es villamos mi meg végiggyalogoltunk. Mondtam a tanárnak is de nem érdekelte.

Nem csináltunk belőle ügyet, főleg mert amúgy nem lógtam így különösebb bajom sem szármahatott belőle...

2011. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezért az egy óráért nem fogok egy napot elhasználni...

Végül is a tavalyi 6 igazolatlanhoz képest ez semmi.3 ról tudok, az vonat késés és sztájk miatt volt, amikor nem kapott igazolást...Hogy a másik 3 honnan van/volt,....a tanárnő annyit mondott, ennyi igazolatlan van, és kész...

Már jó lesz ha az elkövetkező egy év eltelik, és elballag, leérettségizik...mert egy szuper suliba jár, csak a tanárnő kissé fura gondolkodású...

2011. febr. 11. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!