Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szülő 3 napot igazolhat...

Egy szülő 3 napot igazolhat egy tanévben. Hogy igazoljam le az 5 perces késést?

Figyelt kérdés
Ha a pedagógus ( középiskola) összeadhatja a késéseket percenként, amiből több óra igazolatlan is kijöhet egy tanévben,én, mint szülő miért nem használhatom ki a 3 napot ugyanígy?
2011. máj. 9. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mert a szülői igazolás nem azért van, hogy fedezd a gyereket, amiért nem indult el időben iskolába, hanem családi eseményekre. Mert ha most leigazolod a késéseket, aztán hivatalosak lesztek egy esküvőre, attól még nem fogod elküldeni a gyereket iskolába, mert "elfogytak a leigazolható napok", hanem szereztek orvosi igazolást vagy ilyesmit. Szóval a felelőtlen szülők miatt nem lehet ilyet csinálni.
2011. máj. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
47%
nem fontos azt az öt percet igazolni...semmi baj nem lesz
2011. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell igazolni. Akkor van ,,gáz", ha sok hiányzásból kigyűlik 45 perc.
2011. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont 40 perc késésem van. :D Ha még 5 percet kések akkor kigyűlik az igazolatlan. Úgyhogy mostanság probálok nem késni.
2011. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Sehogy. Erre szokták azt mondani, hogy a szülői igazolás nem jog, hanem lehetőség. Ezt az iskolák szokták biztosítani a jóindulat és a rugalmasság jegyében. Ezzel szemben azt, hogy az iskola összeadhatja a késéseket, jogszabály mondja ki, nem saját szakállukra teszik. Ez a különbség. Az alapszabály ugyanis az, hogy iskolába járni kell; a három napos szülői igazolás ettől a főszabálytól való eltérést jelent, a késések összeadása pedig nem.
2011. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felelőtlen szülő! A nagyobbik gyermekem egyetemista. 5 km-re lakunk az iskolától, busz nincs.

Egyébként az oktatási törvényben nincs tiltva ez a fajta igazolás, tehát szerintem engedélyezett.

Nem engem kellene meghuzgálni egy igazolatlan óra miatt, hanem azokat, akik erre tényleg rászolgálnak. Egyébként a gyermekem 4-es tanuló.

És még valami: Az iskolában a tanárok az utóbbi időben ezzel büntetnek. Beszélgettél az órán, 5 perc késés beírva.Ehhez mit szólsz?

2011. máj. 9. 20:32
 7/18 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam olyasmit, hogy felelőtlen vagy. Lesz öt perc igazolatlan késése, nagy kaland. Ha egyszer vagy kétszer fordul elő, nem lesz semmi baja belőle, ha meg sokszor, akkor nincs miért igazolni.


"Egyébként az oktatási törvényben nincs tiltva ez a fajta igazolás, tehát szerintem engedélyezett."

Szerinted. De egy jogász igencsak hüledezne. Még egyszer: a főszabály az, hogy ott kell lenni. Innentől fogva olyan igazolás engedélyezett, ami külön engedélyezve van.


"Egyébként a gyermekem 4-es tanuló."

Ennek a kérdéshez semmi köze.


"És még valami: Az iskolában a tanárok az utóbbi időben ezzel büntetnek. Beszélgettél az órán, 5 perc késés beírva.Ehhez mit szólsz?"

Azt, hogy helytelen. Panaszt kell tenni az igazgatónál. Ha az összes osztálytársa igazolja, hogy ott volt időben, akkor a késés beírása tarthatatlan, és még okirathamisítás gyanúja is felmerülhet.

2011. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha összeadnánk, hogy egy tanár egy tanévben hány perccel később megy be az órára,mit gondoltok hány óra jönne ki?

És mielőtt valaki letámadna: Én is pedagógus voltam.

2011. máj. 9. 20:41
 9/18 A kérdező kommentje:

Félreértettél. Az oktatási törvényben az szerepel, hogy a szülő 3 tanítási napot igazolhat.Az nincs benne, hogy egybe, vagy részletekbe.

Az, hogy 4-es tanuló azért írtam, mert Őt is egy kalap alá veszik azokkal a gyerekekkel akik iskolakerülők és általában bukdácsolnak.

2011. máj. 9. 20:47
 10/18 anonim ***** válasza:
Segítsél, hol van ilyen az oktatási törvényben? Én nem találom. Tudsz mondani paragrafust?
2011. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!