Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem értek valamit a felvételiv...

Nem értek valamit a felvételivel kapcsolatban. Valaki elmagyarázná ezt?

Figyelt kérdés
Ugye a jelentkezlsi lapnál, beírtam minden tantrágyam hány %osra sikerült (újra jelentkezem, már érettségiztem). Na most, beírtam a biológiát, amiből most fogok újraérettségizni, de mi van akkor, ha rosszabbul sikerül, mint mondjuk pl. a magyar (70%), a biológia meg lenne mondjuk 65%. Akkor a magyart számolnák be a pontszámomba? (tehát, azt, amelyiknek jobb a pontszáma)(2 tantárgyat duplázok)
2011. máj. 4. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hova adod be a jelentkezésedet. Minden egyetemre és főiskolára (vagy inkább szakra) meg vannak adva tárgyak, amiket beszámítanak a felvételi pontszámba, jogon pl magyar, nyelv vagy töri, közgázra matek töri vagy nyelv. Ha jogra mész, akkor a két legjobbat duplázzák ezek közül, a biosz meg egyáltalán nem számít.
2011. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Ahová menni szeretnék, oda jó a magyar, infó, biosz, kémia. Tehát ha a bioszom nem lenne a jó, akkor oda a magyart is be tudnák számolni.
2011. máj. 4. 10:02
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Akkor a magyart fogják számolni. Az összes lehetséges variációt kiszámolják, és közülük a számodra legelőnyösebbet veszik figyelembe.
2011. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!