Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik az iskolaváltás...

Hogy működik az iskolaváltás gimnáziumoknál?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok. Egy viszonylag erős gimnáziumba járok és szerintem 2 vagy több tantárgyból bukok..:S nem szeretem az iskolámat és át szeretnék menni egy másik iskolába. Már év elején se szerettem, nem is ide akartam járni, csak az elsőnek megjelölt iskolába nem vettek fel. Gimnáziumba szeretnék menni, valami gyengébbe, de semmiképp sem szakközépbe. Nem tudom hogy működik ez. Idén kéne még átmennem, vagy nyáron kéne intézni? Így is a saját iskolámban kell pótvizsgáznom? Át vesznek így egyáltalán egy másik suliba, hogy bukok?:S Nagyon nem szeretnék évet ismételni és tudom, hogy ezt nagyon elrontottam, pedig belehúztam a tanulásba..:S Hogy működik ez az egész? Esetleg tudnátok gyengébb gimnáziumot is ajánlani ami viszonylag közel van Csepelhez?
2011. ápr. 27. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A kiválasztott iskola igazgatójánál kell jelentkezned a szüleiddel együtt, ő fog dönteni az átvételről. Célszerű minél hamarabb, hogy ha még 1-2 embert fel tud venni, akkor ne vegyék el a helyet előled. Pótvizsgázni a régi iskolában kell, igen, és mondhatja azt az új igazgató, hogy csak akkor érvényes az átvétel, ha átmész. De mondhatja azt is, hogy átvesz évismétlésre is, bár azt nem annyira szeretik.
2011. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

melyik gimibe jársz?azóta átmentél már?ha igen hova?

bocsi csak érdekelt mert én is Csepeli vagyok és gimnáziumokat keresek :)

2015. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ácsi! Félévkor nincs bukás és nincs javítóvizsga, csak elégtelen értesítő. Azt meg miért akarod januárban eldönteni, hogy év végén megbuksz?
2015. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ehh, most veszem csak észre, hogy milyen régi kérdés ez, és ráadásul a kérdezőt nem is érdeklik a válaszok.
2015. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!