Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányis diplomával tényleg...

Kodolányis diplomával tényleg "kitörölhetem"?

Figyelt kérdés
Értéktelen a diplomám, amit a Kodolányi János Főiskolán szereztem angol-kommunikáció szakokon?
2011. ápr. 26. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem akárhol szerzed, tök mindegy, senki nem veszi már számba a diplomákat...sajnos...
2011. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
mesterképzés?
2011. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ma már alapelvárás, hogy ne csak középfokú papírod legyen angolból, de tudj is beszélni, a diploma is már egy alapdolog lett. Ha nincs az a hátrány, ha van, nem ér semmit. Ez van.
2011. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aggaszt az, hogy ilyen "tucatszakot" végeztem, ráadásul nem egy Corvinus-on...

Jelenleg marketingesként dolgozom (családi ismerős cégénél...), de egy évbe telt, míg találtam munkát, ez idő alatt több mint 100 önéletrajzot küldtem el, ráadásul olyan helyekre is, ahol nem is volt feltétel a diploma, és nem vártak 3-4 év gyakorlatot. Azt nem gondolom, hogy az interjúkon gáz lettem volna.

Tudom, hogy marketinges, kommunikációs és társai-foglalkozású emberekből Dunát lehet rekeszteni, ezért nehéz elhelyezkedni.

Mégis, aki talál munkát ezen szakmák valamelyikében, az vajon ismerősön keresztül találja, jókor van jó helyen, alacson fzut kér, vagy szimplán máshol végzett?

2011. ápr. 26. 11:56
 5/14 A kérdező kommentje:

Jajj, elfelejtettem válaszolni: főiskolai alapképzés.

25/L

2011. ápr. 26. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
A KJF ráállt arra hogy mindenkinek adnak diplomát hogy minél több fejpénzt/ költségtérítést felvegyenek. PL amikor meglátom a KJF az év legjobb iskolája meg ilyeneket azon besírok a nevetéstől.Sajnos sokan elhiszik :( és oda felvételiznek. Nem sokat ér a KJF-es diploma de ha közalkalmazott szeretnél lenni ott tökmindegy milyen diplomád van csak jó ismerős kell vagy szerencse. Küldözgesd továbbra is az önéletrajzod szorgalmasan és előbb utóbb valaki biztos fog látni benned fantáziát, persze nem kiugró bérért de legalább lesz munkád.
2011. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Baromira mindegy,hogy hol szerzed a diplomád.Csak legyen.Manapság amúgy is szinte csak ismerős segítségével lehet elhelyezkedni,így megint csak mindegy,hogy hol végeztél.

Szerintem mostanában már nem az iskola hírneve lesz a fontos,hanem a tandíj mértéke.Az olcsóbb helyekre lesz nehezebb bekerülni.

2011. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Úgy tervezem, egy darabig még maradok itt az ismerősnél, ez legalább biztosnak mondtahtó. Közben nézelődöm azért, de már nem olyan eszeveszett módon, mint amikor még nem volt "háttér".

Az ismerőseim körében is azt látom, mennyire nehezen találnak munkát a szakmájukban, pedig van közöttük gazdász is, meg élelmiszermérnök, ako most eladó egy ruhaüzletben.

A 2 diplomám mellé már nem tervezek harmadikat, arra gondoltam, még begyűjtök egy-két szakmába vágó OKJ-T (leginkább marketing és valamiféle irodavezetői, mert azzal együtt ját a számítógépes képzés).


Mégyszer köszi.

2011. máj. 2. 13:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Én jelenleg HR vezetőként dolgozom egy nagyobb cégnél.Mellette mérlegépes könyvelő vagyok.

A Kodolányin végeztem.

A karrieretek szempontjából az ismerős, a szimpátia, a nyelvtudás és szakmai tapasztalat számít!

Van ahol csak a nyelvtudást fizetik meg, más nem is számít betanítanak(angol elsősorban (tárgyalóképes))

Valóban "erősebb" a közgáz és műegyetem. Itt is keményen kellett tanulni higgyétek el. Volt ,hogy majd belegebedtem a szeeszterenkénti 13 kollokviumba szaktárgyakba.

Egy álláshírdetésbe annyi van beleirva nálunk is (mint mindenhol) ,hogy szakirányú főiskolai/egyetemi végzettség a munkakör betöltés feltétele.

Gyakorlat kell a jó fizetéshez, ébredjetek már fel! Nem a diplomákat és az elméleti tudást gyűjteni, mert a gyakorlatban minden máshogy megy!

Csak a tudatlanságotokat és a tapasztalatlanságotokat tükrözi az életben akik ilyet írtok, bármely felsőoktatási intézményről!A dolgok nem így működnek a munkaerőpiacon max az első munkahelyeteknél!

Minden évfolyamtársamnak jó állása van, persze aki befejezte mert a 150 indulóból 30-an végeztünk kb. gazdász szakon.

Amúgy ajánlom figyelmébe mindenkinek a Heti Válasz felvi rangsor 2011 et.

A Kodolányi 3. helyen szerepel....turizmus...

2012. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves HR vezető asszony (ez leírva is hülyén hangzik de kimondva is...)! Ha már mindenféle statisztikákkal jön, akkor legalább az a statisztika legyen helytálló .Pl a Heti válasz, felvi rangsor, HVG stb.... mind elhibázott, teljesen értelmetlen szempontok alapján vizsgál....


Szerintem egy diploma értékét nem az határozza meg hogy hány diák jön nyelvvizsgával, meg milyen minősítésűek az oktatók vagy mennyi volt a ponthatár...... De ez nem nekem kellene Önnen magyaráznom....


Javaslom a következő kutatások áttanulmányozását:


[link]


[link]


Mellesleg nem értem miért nem említi az elsők között azt, hogy igen is fontos hogy ki hol végez. Egy diplomagyárban egyszerűen arra nevelik az embereket, hogy trágya munkával is jó jegyet kap, semmi precízség, alázat, elhivatottság nincs bennük (az emberek 90%-ába), míg egy erősebb jó nevű iskolában ezeket a képességeket az emberek nagy része megszerzi, mint ahogy jó csapatjátékossá is válnak.


Nem utolsó sorban szeretném megkérdezni, hogy Önnek mi a munkája azon kívül hogy meginterjúztat néhány ember és mindenféle begyakorolt kérdéseket tesz fel neki. Mi az Ön munkájának az értéke (arra gondolok, mint amikor egy orvos pl életeket ment, egy mérnök a semmiből vagy részekből alkatrészekből felépít valamit amit pl az iparban hasznosítani lehet, vagy mondhatnám a szakmunkásokat is)


Mi az ön munkájának az értéke?

2012. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!