Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet kiíratni egy...

Hogyan lehet kiíratni egy gyereket az iskolából? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy most külföldön élek a tanév elejétől, 17 éves vagyok és hogyan lehetne engem kiíratni egy középiskolából? Mármint hogyha a szüleim kiakarnak iratni akkor mitkell tenniük? meg midnen ami ezzel kapcsolatos érdekelne:) bocsi a rossz megfogalmazás miatt.
2011. márc. 28. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
De próbáld azt ki,hogy egy-két napig nem eszel sem cukrot, sem fehérlisztes ételt, csak max 2 zsömlét. Ha ekkor nem fáj a fejed, akkor biztosan a cukorral van baj.Nincs pogácsa és ilyen Fornettis vackok , ez tilos a cukrosoknak.
2011. márc. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Remélem csak véletlen írtad ezt a választ első válaszoló! Én is külföldön élek, van egy ismerős magyar család, akit ismerek és nekik 2 gyerekük van. Mind a kettő iskolás. Ha hazamennek legközelebb, akkor bemennek a sulijukba és egyszerűen megmondják, hogy kiíratkoznak. Többi teendőt nem tudom, hogy kell e valamit csinálni, de egyszerű, fel kell venni az iskolával a kapcsolatot és megkérdezni, hogy mit kell pontosan csinálni, hogy kiíratkozhass.
2011. márc. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
félre értettél kedves második:) az egész töténet úgynézki hogy elméletielg egy évre jöttünk volna ide de most kitalálták h maradjunk még 2 évet. én persze nem szeretnék de nem hiszem h sok választásom lenne, pont ezért is tettem fel a kérdést. hogy simán megtehetik azt hopgy az egyik szülő bemegy éskiirat? nincs olyan hogy 18 éves koromig tanköteles vagyok? vagy valami lehetőséegm van? hogy egyedül éljek mondjuk kollégiumba? vagynevelő otthon? bonyolult ez adolog sajnos:
2011. márc. 29. 00:16
 4/6 anonim ***** válasza:
16 év a tankötelesség elvileg új törvényt hoztak be nem rég.
2011. márc. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Harmadik beíró :


Még nincs megváltoztatva a tankötelezettségi korhatár, egyelőre csak tervezet van, most jelenleg 18 éves korig köteles iskolába járni a tanuló!!!


Én úgy tudom, hogy igazolást kell vinni a jelenlegi (külföldi) iskolából, hogy ott beiratkozott a tanuló és jár rendesen oktatásra.

Ezt az igazolást a Mo-i iskolában kell leadni, hogy adminisztrálhassák : eleget tesz a tanuló a kötelezettségének!


De fel kell hívni az iskolaigazgatót, ő megmondja majd pontosan!

2011. márc. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyedül az utolsó válasz jó. A másik lehetőség, hogy magántanuló leszel, és tanév végén hazajössz vizsgázni az iskoládba.
2011. márc. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!