Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarnak eltántorítani a...

Miért akarnak eltántorítani a célomtól?

Figyelt kérdés

Az Óbudai Egyetemre jelentkeztem most, a Könnyűipari Mérnök szakot jelöltem meg első helyen, nagyon szeretnék oda menni, de a legtöbb ismerősöm (akik nem értenek a fősulikhoz, szakmunkásba járnak, érettségijük sincs, szóval egyáltalán nincsenek otthon a témában) azt mondja, hogy az egy szar suli, semmit nem lehet vele kezdeni....

Sajnos nincs olyan ismerősöm, aki oda jár, és tudna róla mesélni. Igazából a nyomda és média szakirányra szeretnék majd menni, mert nagyon érdekel a nyomtatás, ezen belül is az, hogy egy könyv hogyan készül el, szeretnék majd ezzel foglalkozni.

Tényleg ennyire nincs értelme ennek a szaknak?

Ha valaki oda jár, vagy tud róla infót, légyszi írja meg!

Köszönöm!


2011. febr. 19. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én idén jelentkeztem, igaz, nem az Óbudai Egyetemre, és nem is mérnöknek. De megtapasztaltam, hogy milyenek az emberek, és azthiszem elég jól átlátom a dolgokat.


Először is, ha nem lenne értelme, nem is indulna a szak... "kukásképző" sincs, mert semmi értelme. Az ilyenek szűklátókörűek, és tehetségtelenek, egyszerűen nem a te szemeddel látják a világot. Megelégednek annyival, hogy 3 műszakban robotoljanak, csináljanak 3 gyereket, és úgy haljanak meg, mintha beteljesült volna az életük. Hát ez van, én legalábbis így látom a dolgokat.


Meg vannak olyanok is, akik irigykednek, mert képtelenek tanulni, vagy nem is tudom. A mérnök egyébként sem olyan szak, ami hasztalan, bármilyen mérnökről is legyen szó. A média - kommunikáció, na, az tényleg elég "értelmetlen". Annyira telített a szakma, hogy oda csak akkor érdemes menni (persze józan ésszel), ha az ember nagyon tehetséges, és ez minden vágya.


Hajrá, sok sikert a felvételihez! Nem fogsz csalódni.

2011. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást! én is valahogy így gondolom, de azért rossz mindenkitől azt hallani, hogy sz*rt se érsz majd a diplomával.
2011. febr. 19. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
A mérnökök most keresettek, nagyon jól hangzik az, hogy valaki mérnök.
2011. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass másokra, az emberek irigyek, főleg a Magyarok.


Jellemző magyar vonás az, ha te megpróbálsz kimászni a gödörből, akkor egyből tizen próbálnak visszarántani!


Ha neked egy kicsit jobban megy akkor meg már egyből csókos vagy meg stréber meg puncsos, vagy a papa tolta a segged alá.


Mert nehogymár te elérd azt amire ők képtelenek, hát hogy nézne már az ki, hogy te esetleg többre vagy képes!


Jobb ha nem kötsz semmit sem senkinek az orrára, mert utána pisálhatsz széllel szembe, de az az erő jó lesz még szrásra is!

2011. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként meg akitől azt hallod, hogy "szrt se érsz majd a diplomáddal" attól kérdezd meg, hogy te ezt honnan tudod? Van esetleg valamiylen diplomád? Bár szerintem kár a gőzért!


Csak ismételni tudom.

Ne pisálj széllel szembe!

2011. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Diplomával már alapból annyit elérsz, hogy nem kell 2-meg 3 műszakban dolgoznod hanem 9-14 ig vagy 16 ig, és a pótlékokra apellálnod ha jó fizetést akarsz, továbbá a kafeteria kereted is sokkal magasabb mint azoknak akik szakmunkások, vagy csak érettségijük van továbbá közelebb avgy a tűzhöz, mert még egy kezdő diplomásnak is sokkal több fok van felfelé a ranglétrán mint egy diploma nélkülinek akinek max 1 vagy 2 (mondvacsinált pl csoportvezető vagy részlegvezető) fok vagy egy se.

De ismerek olyanokat is akik csak heti 3-4 napot dolgoznak azért a pénzért amiért én 3 műszakozok és még sokszor túlórázok hétvégén is!

Dióhéjban kb kapásból ennyi előnnyel indulsz egy diplomával.

2011. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!