Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok akik ott hagyták a...

Tanárok akik ott hagyták a pályájukat! Ti miért tettétek?

Figyelt kérdés

Én is tanár vagyok, és úgy érzem kezdek kiégni. Osztályfőnökség mellett 29 tanórám van. Nagyon le vagyok terhelve. Kisgyerekeim vannak, és egyszerűen nincs időm rájuk, annyi a plusz feladat még otthon majdnem minden nap. Úgy érzem nem bírom. Estig dolgozok még majdnem minden nap.

Érdekelne hogy ti miért hagytátok ott, és hogy esetleg volt e hasonsonszőrű bajtársam.


ma 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen meg tudlak érteni...
ma 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg egy multinál dolgozom (SSC). 10 évet voltam gimnáziumi matematikatanár A mostani megemelt tanári bértől kb 100 ezer bruttóval kapok többet. Erre rájönnek a juttatások és az előrelépési lehetőségek.


Nem anyagiak és nem a politikai rendszer miatt váltottam. Engem a diákok bunkósága és a szülők hozzáállása borított ki. Az igazgató elvárta, hogy hétvégén ingyen és bérmentve menjek osztálykirándulni.


2022-ben váltottam és jobban érzem magam. Nem hiányzik a nyári szünet sem annyira, mint vártam.

ma 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
ma 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szülők a legkiakasztóbbak szerintem is.

De az osztálykirándulást nem az igazgató kellene, hogy fizesse, hanem a fenntartó...

ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

problémás, nehezen kezelhető gyerekek

tahó szülők

rossz iskolai felszereltség

túlterheltség

a kollégák közötti széthúzás

soroljam még?

ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"rossz iskolai felszereltség"

Mondjuk arra szarok. Ami nincs, azt nem használom és kész. Nem fogom saját zsebből megvenni azt, ami a fenntartó szerint nem is olyan fontos, hogy legyen... A középkorban is lehetett tanítani, ha akart az ember...

ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
van ilyen hülye aki még mindig ingyen dolgozik 2024-ben? és van
ma 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen azt már bele se írtam, hogy az a sok hihetetlenül kezelhetetlen gyerek, akiktől tanítani sem lehet, és olyan szemtelen és tahó hogy már néha nem is tudom ezt hogyan engedhetik meg maguknak... Na és persze ezek szüleik akik még pluszban problémáznak ha mersz beírni. Hogy a fegyelmezéssel megy el néha az óra jó nagy része, cserében le se tolja, hogy a többi tanulna, még neki áll feljebb. (elég problémás iskolában vagyok amúgy is). Ez talán még fárasztóbb, mint a tanítás része.
ma 20:38
 9/11 anonim ***** válasza:

"elég problémás iskolában vagyok amúgy is"

Akkor mielőtt elhagyod a pályát, előbb csak menj át valami nyugisabb suliba. :)

ma 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az itt felsoroltak voltak nálam is. De azért összeszedem.


Az igazgatónk kötelező bentlétet rendelt el, szóval akkor is bent kellett lenni, ha már nem volt órád, és minden, amit pluszban kellett intézni, négy után kellett. Nálam például ez volt az utolsó csepp, mert mennem kellett egyeztetni egy verseny miatt (szóval teljesen iskolai dologban!), de csak négy után mehettem, szabadidőmben.


Nálunk minden nyomorult iskolai program hétvégén volt, kézműves délelőtt, karácsonyi műsor, húsvéti játszóház, főzőnap stb. Havonta legalább nem szombaton egész délelőtt kötelező volt bent lenni, akkor is, ha mondjuk alsós program volt, te meg felsőben vagy, hogy ne legyen senkivel kivételezés. Ugyanígy kötelező saját zsebes tantestületi kirándulások általában olyan helyre, ahol egy kávét nem tudtunk venni, olyan drága volt...


Ezekre amúgy a kollégák fele örvendezve ment, hogy jaj de jó, ezért nem lesz változás sosem... :(


A covid előtt világosodtam meg, hogy az ismerőseim közül én keresek a legrosszabbul, és az én életszínvonalam a nyomába nem ér majd a többiekéhez képest. Kellett volna vennem egy széket az albérletembe, de nem jöttem volna ki a fizuból, ha megengedem ezt a luxust. Ha jól emlékszem 5 ezer ft körüli legolcsóbb jyskes szék sem fért bele a büdzsébe.


A mi iskolánk felállása az volt, hogy általában két osztály volt egy évfolyamon, egyben kimondatlanul, de össze volt gyűjtve az évfolyam összes problémás gyereke, a másik meg az elit osztály volt. Elit osztályt esélytelen volt kapnia annak, aki nem volt az igazgató belső körében, úgyhogy én olyan osztályokat tanítottam, ahol nem hogy az anyaggal nem lehetett haladni, de volt, hogy leköptek, ledobtak az uzsonnával, felgyújtották a térképet a falon... A szülők meg vagy le se tojták az egészet, vagy állandóan zaklattak, hogy a gyereküknek miért van beírása...


Az épület teljesen lepukkant volt, a második emeleten három teremben nem volt fűtés télen, nyitott ajtónál kellett volna tanítani, hogy a folyosóról menjen be a meleg, de a nem elit osztályokkal bezáratták az ajtót, "mert hangosak". Öt éven át nem volt a tankerületnek pénze a javításra, lehet, hogy azóta is ez van, de én öt év után jöttem el.


Jaj és persze azt is utáltam, hogy elvárás volt sok kollégától, hogy pénzt fektessünk a munkába, például nyáron mindneki saját költségén festesse ki a szaktermét, vagy dobja össze a munkaközösség. Az osztályfőnökök fizessenek bele a programokba, hogy a szülőknek kevesebbet kelljen, mert mi van, ha nem engedik a gyereküket a drága programokra, és mi lesz az iskola hírnevével...


A napközi kötelező volt, de nekem például volt olyan, hogy 45 felsőssel kellett lennem egyedül, úgy, hogy abból 20 nem elit osztályba járt és nem volt sem felszerelése, sem házi feladata, és a legszebb, hogy kijelöltek teremnek egy üres alsós termet, ahol a legkisebb baj az volt, hogy 30 hely volt, de a régi összehegesztett vaspadokkal, amibe a legtöbb felsős nem fért be. Borzasztó félév volt.


Nagyon lelkes pályakezdő voltam, ez az öt év viszont mindent kiölt belőlem, amitől jó tanár lehettem volna.


Elmentem salesesnek egy nemzetközi céghez, van céges autóm, heti 3 nap home office, 800+ nettó fizu, 9-5 között dolgozom és ha hazamegyek nem kell munkahelyi dolgokkal foglalkozni. A hétvégék szabadok.

ma 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!