Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az orvosi...

Mennyire nehéz az orvosi (SZTE főleg)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg gimnazista vagyok és még 1 évem hátra van, tehát a következő tanévben éretsségizek (idén viszont már meglesz a fizika közép, német közép)!

Orvosira szeretnék továbbmenni, különösen a fogorvosi pálya érdekel, csak még mivel nem voltam ehhez hasonló bemutatókon (a környéken, ahol élek szinte ilyen jellegű egyetem nincs is), így megosztaná velem a véleményét egy olyan illető, aki már odajár, első/másod...éves stb.?

- Mennyire nehéz bekerülni - főleg az államilag támogatottra? (félévi átlagom 4,5 környékén volt, a matekot kivéve (az 4-es) a beszámítós tantárgyak mind 5-ösök lettek! Van mellette még egy középfokú nyelvvizsgám is, bár két emelt szintűt tervezek, így + pontot nem kapnék érte! :S )

- Mennyire nehéz bennmaradni? Milyen nehéz a tanult anyag? Jelenleg napi 2-3-4 órát tanulok (lecke mennyiségtől függ), ott mennyit kéne, milyen időközönként(minden nap?), mekkora mennyiségben?

Általában magolós típus vagyok!

Olyat is hallottam, hogy állítólag az első pár év a nagyon komoly, utána már könnyebb! Ez igaz?

- Különösen a SZTE Fogorvostudományi Kara érdekelne! ;)

Vagy van más egyetem, ami jobb, mint az SZTE?


Köszi a válaszokat! ;)


2011. febr. 18. 19:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Szerk.: Bocsi, érettségi akar lenni! :D


Illetve most már a matekom is 5-ös! :)

2011. febr. 18. 19:54
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mennyire nehéz bekerülni - főleg az államilag támogatottra?"

Ennek a kérdésnek ma már nem sok értelme. Egységes pontrendszer van, a ponthatár alapján kerülsz (vagy nem kerülsz be). Ha megnézed a ponthatárt, láthatod, hogy mi a követelmény.

De mivel elég magas, nyilván elég jó teljesítmény kell hozzá.


"Mennyire nehéz bennmaradni? Milyen nehéz a tanult anyag? Jelenleg napi 2-3-4 órát tanulok (lecke mennyiségtől függ), ott mennyit kéne, milyen időközönként(minden nap?), mekkora mennyiségben? "

Képességektől függ. Vki könnyen veszi, vki nehezebben. Az anyag sok, és nagyon nehéz:D

Viszont ha már gimiben napi több órát tanulsz, akkor lehet, hogy meg fogsz vele küzdeni rendesen.

Eléggé tárgyfüggő, mire menyit kell tanulni, de a fontosabb tárgyaknál egy vizsgára több száz oldal kell:)


"Általában magolós típus vagyok!"

Ezen minél hamarabb próbálj meg változtatni. Sok dolgot itt is csak magolni lehet (anatómia), de másodévben élettanhoz már logika is kell. Ráadásul sokkal könnyebb és gyorsabb a tanulás, ha érted is. Plusz tovább meg is marad.


"Olyat is hallottam, hogy állítólag az első pár év a nagyon komoly, utána már könnyebb! Ez igaz? "

Általános orvosi szakról tudom azt, hogy első három év brutális, onnantól már könnyebb. Fogorvosin nem tudom hogy van, de hasonló lehet.


"Vagy van más egyetem, ami jobb, mint az SZTE?"

Az országban négy olyan egyetem van, ahol van orvosi illetve fogorvosi kar/szak. Színvonalbeli különbség nem igazán van közöttük véleményem szerint.

Szerintem az SZTE-vel nem jársz rosszul semmiképpen. Színvonalas egyetem, elismert diploma, élhető és szerethető város, nagyon jó diákélet.


Az ÁOK-ról többet tudnék mesélni, de végül is első két évben együtt vagyunk a fokosokkal:)


Üdv: egy másodéves általános orvosis

2011. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! ;)

Megpróbálok változtatni akkor a tanulásom módján!

(A másik, amitöl még nagyon tartok - ezt nem írtam le - az a magány!

Szegedtöl nagyon messze lakom, ismerösöm sincs, szóval fura lesz, ha jó lesz a felvételi és odacsöppenek egyedül! :S

De majd megoldom! ;) )


Köszi még egyszer és sok sikert a továbbiakban! ;)

2011. febr. 19. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:

A gólyatábor arra való, hogy megismerkedj az évfolyamtársakkal:) Meg egyébként is...a fogászok nincsenek olyan hihetetlenül sokan. Kb. mint egy nagyobb osztály. Gyorsan megismeritek egymást:) Ráadásul kisebb csoportokra vagyunk osztva (15-16 fő), ami megkönnyíti az ismerkedést is.

Rengetegen vannak az évfolyamon, akik tök messze laknak (Szombathely pl). Szóval szerintem egyáltalán nem lesz gond!

2011. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!