Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan elképesztően...

Miért olyan elképesztően magasak a bukási arányok a mérnöki, és az orvosi karokon? BME, SZTE, Pannon, SOTE, stb.

Figyelt kérdés

Ilyen, hogy, pl. matek analízis I.: 80-90% bukik, mechanika: szintúgy...

Ez a diákok hibája csak, vagy az oktatóké is?


2011. okt. 12. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert ezek a munkakörök nagy felelősséggel járnak. Csak a legjobbakat és a legfelkészültebbeket engedik át a vizsgákon. Gondolom te sem bíznád az életed egy olyan orvosra vagy építtetnéd meg a házad egy olyan mérnökkel akinek esetleg hiányos a tudása.
2011. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Tanulni kell.

Középiskola után elég nehéz elkezdeni egy komolyabb egyetemet. Középsuliban mindent a feneked alá tettek, egyetemen pedig önállóan kell megtanulni sokszor több anyagot, mint a gimiben. Van akinek ez nem megy. És bukik. Előbb utóbb megtanulja vagy otthagyja.

Ugyebár nem kötelező egyetemre járni.

2011. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ne általánosíts! Itt a Debreceni "Egyetemen" nem olyan nehéz lediplomázni se az orvosin se a mérnöki szakokon.Minden egyetem más és más.


Hogy miért?Franc se tudja, mivel itt nem kell annyira tanulni, ezért nagyon jó bulik vannak, a diákélet kitűnő. Ha a tudásért nem is, de emiatt rengeteg diák dönt a DE mellett.Sok embertől hallja, hogy milyen jó bulik vannak, meg innen nem rúgnak ki senkit.


A tehetséges diákok elmennek Bp-re vagy jobb helyekre, szóval ha a DE-n is minőségi oktatás lenne akkor hamar csődbe menne, mert nem jelentkezne annyi diák ide, meg mivel sok kibukna a fejpénzt se tudnák beszedni...



BME-n azért buknak sokan, mert a BME-t már mindenhol elismerik szóval nagyon sok pénzt kap különböző cégektől, így nem szorul rá a fejpénzre.

2011. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is elképesztően magasak a bukási arányok (műszakis vagyok). A mérnöki és orvosi szakok talán a legnehezebbek. Meg ezeknél nem elég beseggelni, magas szinten absztrakt gondolkodást igényelnek, amire kevesen képesek.
2011. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek a legnehezebb szakok. Egyébként orvosin szerintem azért annyira vészesen nem nagy a bukási arány.

Első évben 200-an kezdtünk, most a harmadévet az eredeti bagázsból kb. 130-140-en kezdtük el. Harmadévben megint bukik kb. 40%. De ez sem azt jelenti, hogy az összes ember kibukott, csak csúsznak. Lehet, hogy nem 6, hanem 7-8 év alatt végzik el, de elvégzik.

Orvosira alapból csak az megy, aki tényleg motivált (legalábbis a legtöbben). Csak azért, hogy legyen diákja, senki nem fog két tárgyból pluszban érettségizni, ráadásul emelt szinten. Ha vki melegedni akar az egyetem, akkor bizony nem az orvosit választja. A ponthatárok is magasak.

TTK-ra és mérnöki szakokra viszont sok embert vesznek fel, és elég kevés a jelentkező. Így baromi alacsonyak a ponthatárok, és olyan emberek is bekerülnek, akik esetleg 2-es, 3-as tanulók, mondjuk egy közepes középszintű matek és fizika tudással. Ami az egyetemen baromi kevés.

Régen kevesebb embert vettek fel egyetemre, de több bent maradt. Most sokat vesznek fel, de kb. ugyanannyi végez, mint régebben....

2011. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Mert nehezek!

Én pl. meglepve olvasom itt, hogy a legtöbben az egyetemmel kapcsolatban csak a vizsgaidőszakról beszélnek, csak attól félnek, addig meg megy a lazulás. Az ilyen szakokon nem nagyon van ilyen, egész évben nagy a hajtás. Pl. a BME-re tipikusan az jellemző, hogy a tantárgyak kb. 50%-át félév közben kell megcsinálni, aztán a szabályzat szerint max. 4 vizsga lehet. És azoknak is van bizonyos feltétele.

Így már alapból nagyon el lehet csúszni, egy bulis hét, és már lehet, hogy buktál egy tárgyat. Meg ugye amit meg kell tanulni, az sem a lehető legegyszerűbb.

2011. okt. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Honnan veszed, hogy a Debreceni Egyetemen nem kérnek annyira számon dolgokat, nehéz kibukni onnan, nincs minőségi oktatás? :O
2011. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Villamos hallgató vagyok. Mi Százvalahányan kezdtük. A jelenlegi létszám ~50, abból ~20 a velem kezdettek közül. A többi visszamaradt diák, akik csúsztak 1-2 évet. Ha azt vesszük a kezdőlétszám 20%-a jutott el idáig. A matek, a fizika, az anyagismeret, elektromágneses terek nagyon durván szóró tárgyak. Ezeken átlagosan 60% körüli a bukta. A szakmai tárgyak is a társaság harmadának nem mindig sikerül elsőre. Pedig nem gyengeelméjűek járnak ide... Sok a nehéz tárgy, rengeteg és bonyolult a szükséges ismeretanyag, ezért buknak sokan.
2011. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

"A tehetséges diákok elmennek Bp-re vagy jobb helyekre" Édes kicsi szívem, tegyél le az asztalra csak egy anatómia, egy élettan és egy biokémia szigorlatot (egyazon vizsgaidőszakban), utána beszélgethetünk arról, hogy ki a tehetséges és ki a tehetségtelen diák....

Egy pécsi orvosis

(Ezzel csak arra szerettem volna reflektálni, hogy a kommented alapján, aki tehetséges, az minimum Budapestre megy, de inkább külföldre. Ja, azért várják Németországtól Anglián át Svédországig tárt karokkal a magyar orvosokat MIND A NÉGY EGYETEMRŐL, mert olyan fos a képzés... :) )

2016. jan. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami az 1-2 éves csúszásokkal kapcsolatban, mert a kívülállók keverik a szezont a fazonnal. Más egyetemekről nem tudok, és nem is akarok nyilatkozni, de pl ha valakiről megtudják, hogy nem 6, hanem teszem azt 7 vagy 8 év alatt végezte el az orvosi egyetemet, akkor rögtön jön a "Milyen orvos lesz az ilyenből?" kérdés. Az már nem annyira köztudott, hogy elég, ha egyetlen tárgy nem jön össze egy vizsgaidőszakban, és az automatice egy év csúszás, mert minden épül mindenre.
2016. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!