Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem sikerül valamiből az...

Ha nem sikerül valamiből az érettségim attól még felvehetnek főiskolába?

Figyelt kérdés

Ahova jelentkeztem ott a magyart és a németet nézik, ezekből félévkor 5-ös voltam, viszont matekból 4 év alatt volt vagy 10 tanárunk. 1 hete megint kaptunk egy eléggé szigorú tanárt de nem magyarázza el a feladatokat, ha szólunk hogy valamit nem értünk csak annyit mond hogy ezt már tudnunk kéne...

Itthon próbálok gyakorolni, de nem nagyon megy. Teljesen felidegesítettem magam rajta. A szüleim azt mondták hogy hívnak nekem matektanárt hogy legalább a 2-es biztosan meg legyen. Amúgy a többi tantárgyból 5-ös vagyok egyedül nyelvtanból vagyok 4-es és a matek nagyon nem megy.

Ha még is 1-es lenne az érettségim matekból attól még felvehetnek főiskolába idén vagy semmi esélye?


2011. febr. 18. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
ha egyes lesz az érettségid újra kell járnod a 12. et...meglesz a kettes nekem is megvolt tavaly nyugi
2011. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Bár én már 8 éve érettségiztem de akkor még úgy volt, hogy az érettségi után el kellett postázni a főiskolának/egyetemnek az érettségi bizonyítványt, viszont, ha valamiből nem sikerül neked, akkor nem adják ki a bizonyítványt és gondolom ez a mai napig kizáró ok a felsőoktatásból. Szerintem inkább ne parázz, járj magán tanárhoz, a kettes biztosan sikerül. (A saját példám csak annyi, hogy én annak idején 4. félévkor még kettes voltam és én is nagyon paráztam, hogy nem sikerül az érettségi és csodák csodája, amikor nem volt ott a tanár és nem idegesítettem magam, írtam egy 5-ös érettségit) Kívánom, hogy neked is hasonlóan jól alakuljanak a dolgaid. :)
2011. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha nincs meg egy tárgyad akkor nem vesznek fel mivel nem kapsz érettségit csak tanusítványt, és ha megcsinálod azt a tárgyat ami nem sikerült akkor kapsz érettségi bizit és csak ezután jelentkezhetsz felsőoktatásba és ha eléred a ponthatárt akkor felvesznek
2011. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem kell újrajárnod a 12.-et, de majd pótvizsgáznod kell (bár lehet, hogy nem pont így hívják). Viszont addig, míg nincs meg legalább a kettes, addig nem vehetnek fel főiskolára.
2011. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nyugi sikerülni fog,csak a nagyon retardáltaknak nem szokott sikerülni viszont ha te a többi tárgyból 5-ös vagy akkor nyilván nem tartozol ebbe a kategóriába

ráadásul ha 10%-ot elérsz akkor már akkor is lehet 2-esed viszont akkor szóbelizni is kell

2011. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló hülyeséget írt, nem is tudom, honnan vesz ilyen emeletes marhaságot, és miért nem hallgat inkább, ha ennyire nincs fogalma semmiről.


Ha nem sikerül matematikából az írásbelid, akkor szóbelire mész, ha az írásbelin legalább 10%-ot elértél. Ha az sikerül, OK: Ha az sem, akkor nincs érettségid, októberben vizsgázhatsz megint, és leghamarabb félévkor vehetnek fel keresztféléves képzésre, de inkább egy évvel később. Tehát tanulni.

2011. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Attól hogy az érettségije nem sikerül valakinek nem kell újra járni a 12. osztájt csak pótérettségiznie. Csak annak kell újrajárni a 12-et, ha az év végi jegye lesz 1-es.
2011. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek! Próbálok tanulni belőle, ma is egész délután gyakoroltam és a valószínűségszámítást úgy ahogy megértettem. Nagyon reménykedem hogy meg lesz legalább a kettesem. Amúgy félévkor 4-es voltam belőle, de úgy hogy minden dolgozat előtt napokig gyakoroltam rá mert a tanár elég hülyén magyarázott.

A szóbeli milyen? Ott is tételek vannak mint például töriből? Vagy fogalmakat kell megtanulni?

2011. febr. 18. 19:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Úgy is meglesz a kettes, még a hülyének is megvan, én is ezzel nyugtattam magam. :) Amúgy fogadd el a matektanár ötletet, sokat segít. Én is jártam, mert a rendes órák semmit sem értek.
2011. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Be is b@szna, ha így lehetne menni felsőoktatásba...

Ennyi erővel mindenki két tárgyból vizsgázna, a többi meg le van szarva, nem gondolod?...


Egyébként ahhoz már nagyon sötétnek kell lenni, hogy megbukj matekból. Oké, hogy vkinek nem fekszik a matek, de azért a kettes szint az gyalázatos.

Néztél már érettségi feladatsorokat? Olyan szintű kérdések vannak benne, hogy "1 kg narancs 200 forint, hány kg narancsot kapsz 600 ft-ért?"...

2011. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!